Reklama

Půjčka kamarádce bez smlouvy na půl milionu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janickazhor
Povídálka 16 příspěvků 12.08.18 13:10
.

.

Příspěvek upraven 12.08.18 v 15:47

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 391 příspěvků 2 inzeráty 12.08.18 13:11

@janickazhor tvl a je konec přátelství co? Já jsem si nechala udělat smlouvu i na blbý 3tis které jsem si půjčovala já. Noooo myslím že máš peška. Konverzace na fb ti asi nijak nepomůže.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 12.08.18 13:13
@janickazhor píše:
Mám takový problém, vzala jsem si v bance nějaké úvěry pro kamarádku, slíbila mi, že mi to vrátí jenže mi to nevrátila. Nemáme žádnou smlouvu nic, jen konverzaci na fb. Můžu to z ní nějak dostat? Jedná se o celkovou částku 500 000kc.

Nedostanes z ni nic, je to jako kdyby jsi ji to dala, za blbost se plati.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.08.18 13:13

Obávám se, že legálně to z ní dostat nemůžeš. Splať dluhy a pouč se z toho.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18123 příspěvků 12.08.18 13:13

Ne - nevěřím, že se najde někdo, kdo půjčí půl milionu bez písemné smlouvy. A jestli jo, tak ti teď z hlavy kouká taková špejle, že neprojdeš dveřma.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.08.18 13:16
@hanka.br. píše:
Ne - nevěřím, že se najde někdo, kdo půjčí půl milionu bez písemné smlouvy. A jestli jo, tak ti teď z hlavy kouká taková špejle, že neprojdeš dveřma.

Tak já jsem se s tím setkal. Ale ve vztahu rodič-dítě.

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 12.08.18 13:17

@janickazhor To jako vážně?? Jak myslíš že to z ní dostaneš? Nijak, budeš to muset zaplatit sama. Teda, pěkná kamarádka, nestčím zírat. Proč si nevzala půjčku sama? Už byla pravděpodobně zadlužená a nikde by jí nedaly že? Tak jsi jí pomohla a tady to máš, za dobrotu na žebrotu.

janickazhor
Povídálka 16 příspěvků 12.08.18 13:17

@hanka.br. Jsem neskutečně blbá, ke všemu teď ještě na RD… Říkala jak to potřebuje na hypotéku kvůli bytu, jenže byt nemá, bůh ví co z toho zaplatila. Takže myslíš že když na ní podám žalobu že to z ní nedostanu?

Jambik
Povídálka 16 příspěvků 12.08.18 13:18

Dala jsi peníze z účtu na účet v den poskytnutí půjčky? Na tom by se možná mohlo stavět??? Jinak to splácej nebo ti na dveře zazvoní exekutor. Za blbost se platí, bohužel.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10352 příspěvků 12.08.18 13:20
@janickazhor píše:
Mám takový problém, vzala jsem si v bance nějaké úvěry pro kamarádku, slíbila mi, že mi to vrátí jenže mi to nevrátila. Nemáme žádnou smlouvu nic, jen konverzaci na fb. Můžu to z ní nějak dostat? Jedná se o celkovou částku 500 000kc.
:P :P :P Tak ses poučila a příště takovou „kamarádku“ pošli do pé.rdele.

janickazhor
Povídálka 16 příspěvků 12.08.18 13:20

půl milionu to je dle smluv i s úroky.. Právě že má záznam v registru takže ji úvěr nedali. Kamarádi jsme se patnáct let..... Strašně mě podrazila. Hrozím ji žalobou ale bez smlouvy si nejsem jistá :(

janickazhor
Povídálka 16 příspěvků 12.08.18 13:21

@Jambik dala jenže to není důkaz že jsem ji to třeba nedarovala…

Lublrn
Kecalka 234 příspěvků 12.08.18 13:22
@janickazhor píše:
@hanka.br. Jsem neskutečně blbá, ke všemu teď ještě na RD… Říkala jak to potřebuje na hypotéku kvůli bytu, jenže byt nemá, bůh ví co z toho zaplatila. Takže myslíš že když na ní podám žalobu že to z ní nedostanu?

Jde také o to ,jak jsi ji ty peníze předala: bankovním převodem, hotovost v krabici? Jsou nějací světci? atd.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.08.18 13:22
@janickazhor píše:

Ty sis půjčila. Ty dlužíš. Co si s prachama udělala, je tvoje věc. Tvoje povinnost je půjčku zaplatit.
Počkej, dali ti půjčku i když bereš RD? To ti dali? Nebo něčím ručíš?

Evelýna 1
Kecalka 327 příspěvků 5 inzerátů 12.08.18 13:22

@janickazhor
Pokud máš konverzaci, kde půjčku uznává, tak šanci máš. Dobré by bylo, kdyby jsi jí peníze poslala bezhotovostně. Pokud jsi ji je dala do ruky, čemuž nevěřím u takové sumy, musíš mít svědky.
Najdi dobrého právníka a připrav se na soud.
Taky jsem půjčila, teda oproti tobě pidi částku a v rodině. Dala jsem navíc peníze do ruky, ale měla jsem svědky a emailovou konunikaci. Byly to nervy, ale peníze jsem soudně vymohla

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama