Půjčka manžela - Homecredit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucije28
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 21.12.17 09:57
Půjčka manžela - Homecredit

Prosím o informaci, manžel si vzal bez mého vědomí půjčku od Home Creditu. Přišla jsem na to, až když přišla smlouva od HC. To, že si jí vzal, to si vyřídím s ním, to tu nechci rozebírat. Ale spíš mne zajímá, jak to, že oni mu dají půjčku :poblion: :poblion:, když je ženatý? To nepotřebují podpis druhého z manželů, že s tím souhlasí?
Když jsem tam volala, tak mi řekli, že půjčku poskytují fyzické osobě, a že jim je jedno, jaké máme doma vztahy 8o 8o 8o 8o 8o
Také mi řekli, že se se mnou nebudou bavit, že jsem s nimi nic neuzavřela, ale když přestane splácet, tak půjdou za mnou, ne?
Mohu se optat, zda jsou půjčky takto protiprávní?
Děkuji za každou radu :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9796 příspěvků 21.12.17 10:00

Neznamená že jste manželé že musí mít tvé svolení, může si vzít co chce je dospělý :P

markyj
Závislačka 3993 příspěvků 21.12.17 10:01

@lucije28 manžel by potřeboval tvůj souhlas na půjčku, která by byla vyšší než 200.000 Kč - pokud si to tedy dobře pamatuji a na zákaznické lince ti opravdu nic říct nemusí a vlastně by ani neměli :nevim: je to blbý, ale takový je zákon

markyj
Závislačka 3993 příspěvků 21.12.17 10:03

@Petruna21 tak to není úplně pravda, jak píšu je částka na kterou manžel nepotřebuje souhlas manželky a pokud je překročena tak souhlas manželky mít musí

Premek_Orac
Závislačka 4084 příspěvků 21.12.17 10:04

@lucije28 A nebral si půjčku na dárek pro tebe???
Jinak pokud se chceš riziku vyhnout tak myslím, že lze udělat smlouvu u notáře, že půjčka je v jeho výlučném vztahu. Nevybavím si teď přesně ten správný termín.

Šarlota4
Echt Kelišová 9541 příspěvků 21.12.17 10:06

Je to postavený na hlavu, ale ne tvůj souhlas nepotřebuje. Jak by jinak spousta lidí v manželství zjistila až po letech, že je druhý zadlužil? Prostě souhlas není potřeba - ujetý.

cecetka
Kelišová 7151 příspěvků 21.12.17 10:14

@lucije28 Taky se mi to nelibi. Dluhy jsou spolecne, ale jeden z manzelu o nich nevi :cert:
Bohuzel nezbyva nic jineho, nez manzela razne chytnout pod krkem :cert:

Příspěvek upraven 21.12.17 v 10:17

lucije28
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 21.12.17 10:17

@Premek_Orac - ne, na dárek to nebylo, nechci rozebírat důvod půjčky. Mne jde o to, že prostě já s půjčkou nesouhlasím a odmítám s ní mít cokoliv společného. Pokud je možné udělat smlouvu u notáře, ráda to podstoupím.
I když nejspíš by byl lepší rozvod…, tohle se nedělá.

cecetka
Kelišová 7151 příspěvků 21.12.17 10:18

@lucije28 Lze zuzit spolecne jmeni manzelu. Ale myslim, ze to musi jit soudni cestou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.17 10:20

Bohužel :zed: dali půjčku i nesprávné osobě :poblion:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.17 10:21
@Anonymní píše:
Bohužel :zed: dali půjčku i nesprávné osobě :poblion:.

Oprava: mělo to být nesvéprávné :kytka:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 21.12.17 10:22
@Anonymní píše:
Oprava: mělo to být nesvéprávné :kytka:

taky si myslím :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:

jankajj
Závislačka 2788 příspěvků 21.12.17 10:22

Jaká je to částka, cca?
V rámci běžného nakládání s majetkem v rámci společného jmění manželů si může vzít půjčku samostatně kterýkoli z manželů. Až když se částka vymyká běžnému hospodaření /např. 300 000 Kč, tak tam by se hypoteticky dalo coby manžel bránit.
zúžení SJM se dělá přes soud nebo u notáře, ale na dluh který už máte, se toto stejně vztahovat nebude. Rozvod dtto.
Cítíš to správně, pro věřitele jsi prostě druhý dlužník. Dokonce pokud on nebude mít, mohou chtít od tebe ne půlku dluhu, ale dluh celý.

Příspěvek upraven 21.12.17 v 10:24

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 21.12.17 10:23

Rozvod kvuli pujcce? Mohu s zeptat jaka je vise a zdali to neni zbytecne a predbezne reseni? Manzel si ted vzal take pujcku 200tic na auto a nikoho z banky nezajimalo jestli je zenaty. My vsak mame dobry vztah a na pujcce jsme se domluvili spolecne a u nasi banky GE :)

lucije28
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 21.12.17 10:26

Jedná se o částku 70.000 Kč. Pro mne půjčky typu Home Credit, Cetelem a spol, je cesta do pekel.
My žádnou půjčku od takovýchto podivných společností nepotřebujeme, ale přesto to udělal. Mne je v tomhle hodně o princip, že to vůbec je schopen udělat bez mého vědomí :pocitac: :pocitac:.
Ztratila jsem důvěru a nemyslím si, že tohle by si měli dva dospělí dělat :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama