půjčka pro mladé na rekonstrukci 150000,-Kč

3
27.7.06 14:55

půjčka pro mladé na rekonstrukci 150000,-Kč

ahojky zdravím všechny…
chtěla jsem vědět zda má někdo z vás zkušenost s půjčkou na rekonstrukci na 150000,–Kč . Už je to 4 měsíce co jsme o tuto půjčku požádali a zatím se nám nikdo neozval. Nemáte s tím někdo zkušenosti jak to dlouho trvá a zda ještě vůbec ty penízky dávají…
Díky moc.. :D :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
27.7.06 15:23

Osobní zkušenost nemám,ale kolegyně v práci si brala s manželem půjčku 300.000 pro mladé na nákup nemovitosti a trvalo to 3/4 roku,než jim to přiklepli a to je uháněli telefonicky i osobně a navíc se tam dovolali,až když se představili jako finanční úřad-do té doby je spojovatelka asi měsíc vůbec nespojila,pořád se vymlouvala,že tam ta kompetentní osoba není.No a když takhle spojovatelku oblafli,dotyčná kompetentní paní se dost divila a dokonce se jich ptala,jak se jim povedlo se k ní dostat byt po tel.To je důvod, proč si my takovou půjčku nebereme, nikdo nám nepočká takovou dobu, všude platí-kdo dřív platí,ten koupí…
takže 4 měsíce ještě není dlouhá doba :cry:
laura

• Citovat
  • Upravit
250
27.7.06 15:25

Myslíš tu státní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
27.7.06 15:31

Co vím tak pro tento rok už je stanovený počet osob kterým to přiklepnou vyčerpán ale v dalších letech by to mělo pokračovat, prostě může být cca přes 6t žadatelů ročně schváleno. No my jsme tu půjčku dostali, po vyplnění prvotní žádosti nám odpověď přišla cca za 2m s dalšími papíry a ty papíry sem odeslala cca před 2m a zatím se nic neděje, myslím že jak jim tam ty žádosti chodí prostě se jako zařadí do fronty a čeká se na řadu :lol: Zdlouhavý proces… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16302
27.7.06 15:48

ahoj,

my jsme si ted vyřídili tu 300 tis. půjčku. Celá ta anabáze, vč. telefonování trvala do výplaty peněz cca 4 měs. Nejdéle to leželo u pana ředitele na jeho podpis- celé 3 týdny :cry:

btw. žádost jsme podali v OL. paní " na telefonu" byla ale vždy ochotná.

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12893
27.7.06 15:53

Jestli je řeč o Státním fondu pro rozvoj bydlení, tak my jsme si žádali loni na podzim o půjčku na nákup nemovitosti 300.000. poslala jsem tam žádost na začátku září a ozvali se cca za měsíc. a po poslání požadovaných podkladů nám podepsali smlouvu zase cca za měsíc. až jsem byla překvapená, jak to bylo rychlé a v pohodě. vše jsmě měli přiklepnuté v polovině prosince (největší prostoj byl na naší straně, než jsme udělali dodatek ke smlouvě na byt a zařídili ručitele). a ani si nemůžu stěžovat na to, že bych se nedovolala. komunikovala jsem s pobočkou v Praze. Kamarádka si žádá zrovna v těhle dnech a neříkala, že by už měli limit vyčerpaný. takže doporučuju to zkusit. určitě dřív než se změní vláda a bytová politika :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16302
27.7.06 15:57

ještě přidám. Paní z Fondu nám řekla, že máme trochu smůlu, že s podáním naší žádosti se zrovna začali schvalovat právě ty 150 tis- půjčky. Do té doby prý byla čekací doba tak 1 měs. Nicméně pak přišly ještě ty „povodnové půjčky“ :cry:

já bych je uháněla dál … :wink:

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1372
27.7.06 19:06

AHOJ,

my máme s manželem taky tu pujčku (300 tis.)od SFRB z Olomouce a nemohu si na ně ani trochu stěžovat, zažádali jsme o ni hned jak to vyšlo v zákoníku. Byli jsme mezi těmi prvními žadateli,vloni v listopadu nám to přiklepli .. Bylo to bez problémů, vyřizování proběhlo docela v rychlosti … Těch 150 tis. je určeno na rekonstrukci bytu.. Ale co tak vím, pokud má někdo üž od nich 300 tis. pujcku, tak o tu druhou poloviční už nemůže žádat… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
27.7.06 20:40

Ahoj, taky jsme žádali o 150 tis. půjčku a přišel nám teprve papír na čerpání peněz v úterý. Tak si myslím, že už to brzy přijde i tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
28.7.06 09:40

Mischino-my mame taky tu pujcku 300tis.na koupi nemovitosti a o tech 150tis.jsme si pozadali take.Neni v tom zadny problem,rekli,ze klidne muzeme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
3.8.06 21:30

Ahoj Mischiino, Nozu a Irias,
chtěla jsem se zeptat jakým způsobem probíhá čerpaní peněz z fondu. Jestli jsem to dobře pochopila, tak částku zašlou na náš účet a potom budou chtít výpisy z účtu a faktury?
Díky Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12893
12.8.06 19:10

Veera, jsou dvě možnosti. buď to pošlou na účet a ty pak musíš prokázat, že jsi peníze využila k danému účelu tedy ředložit faktury) a nebo to pošlou přímo developerovi projektu, od kterého třeba kupujete byt nebo si necháváte stavět barák. pak ta povinnost s fakturama odpadá. my máme tu druhou variantu. podporu ze SFRB využíváme jako část kupní ceny bytu a fond tu částku rovnou posílá prodejci. takže my ty peníze fyzicky ani nevidíme.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama