Půjčka v bance, když má manžel dluhy

60
23.8.20 13:29

Půjčka v bance když má manžel dluhy

Zdravím, chci se zeptat jestli náhodou nemáte někdo zkušenosti, případně pokud tu je někdo, kdo pracuje v nějaké bance.. Jde o to že mám manželku, která si chce vzít v bance půjčku. Zajímá mě, jestli nebude problém, že já jakožto její manžel mám docela dost krátkodobých půjček s nižšíma částkama a už mi kvůli tomu nechce žádná banka půjčit. Dejme tomu, že mám asi 10 půjček po deseti tisících se splatností káždá tak do dvou let. Když jsem žádal o sloučení a prodloužení doby s nižší splátkou, tak mi to nikdo nechce umožnit, nevím z jakého důvodu, nikdy jsem se se splátkou neopozdil a vždy vše bez problému.
Takže otázka: když půjde manželka do banky pro půjčku na její osobu, můžou jí to zamítnout kvůli mě? Že třeba uvidí někde, že spadám do nějaké rizikové skupiny kterým se nepůjčuje a tím pádem to zamítnou i jí? Nebo se na to banka nedívá a berou ji jako osobu zvlášť a na mě „nezáleží“??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6197
23.8.20 13:34

Zalezi co bude chtit za castku a jake ma prijmy. Kdyz chodi do prace a bude chtit 50tis napriklad, tak to projde.

Kazdopadne vytloukat dluh dluhem neni spravna cesta, to uz musite vedet i vy sam, ze je to spirala a jdete porad do vetsich a vetsich problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
23.8.20 13:39

@Cenarius
Ano to chápu, že jsem se dostal do pasti, bylo těžký období, stalo se. Ale jde o to, že teď platím měsíčně docela vysokou částku, tak by pro mě bylo lepší natáhnout to na sice delší dobu, ale s poměrně nízkou částkou, která nebude problém. Když se jen předběžně informovala, že by chtěla 150 tisíc, tak jí řekli, že platem na to dosahuje, že problém nebude. Ale otázka je, jestli jim tam někde nevyskočím já při té žádosti, když jsme manželé. A za druhé, ví vůbec banka, že jsme manželé? Má tyto informace? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
23.8.20 13:45

Já si půjčovala nedávno. Manžel má dluhy a nikdo to nezjistoval. Peníze mi dali bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
23.8.20 13:46
@Kresatkovi píše:
Já si půjčovala nedávno. Manžel má dluhy a nikdo to nezjistoval. Peníze mi dali bez problémů.

Děkuji za informaci ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12267
23.8.20 14:02
@kenyacek píše:
@Cenarius
Ano to chápu, že jsem se dostal do pasti, bylo těžký období, stalo se. Ale jde o to, že teď platím měsíčně docela vysokou částku, tak by pro mě bylo lepší natáhnout to na sice delší dobu, ale s poměrně nízkou částkou, která nebude problém. Když se jen předběžně informovala, že by chtěla 150 tisíc, tak jí řekli, že platem na to dosahuje, že problém nebude. Ale otázka je, jestli jim tam někde nevyskočím já při té žádosti, když jsme manželé. A za druhé, ví vůbec banka, že jsme manželé? Má tyto informace? :nevim:

Banka to může zjišťovat v žádosti - ve fomuláři bývá požadavek na uvedení splátek, úvěrů apod. Pokud to tam neuvede, bude se jednat o úvěrový podvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1450
23.8.20 14:18

Tak že pokud to dobře chápu, ty nebo tvoje manželka chce zaplatit tvoje dluhy, manželce to může projít za předpokladu že bude žádat pouze za sebe, příjem bude bance stačit, a měsíční výdaje uvede nepravdivě, a nebo možnost že požádáte společně a zažádáte o konsolidaci půjček. Pokud měsíční čistý společny příjem se pohybuje nad 400 00 tak bych to zkusila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592
23.8.20 14:24

:roll: No snad Vám nic nedaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52664
23.8.20 14:27
@kenyacek píše:
@Cenarius
Ano to chápu, že jsem se dostal do pasti, bylo těžký období, stalo se. Ale jde o to, že teď platím měsíčně docela vysokou částku, tak by pro mě bylo lepší natáhnout to na sice delší dobu, ale s poměrně nízkou částkou, která nebude problém. Když se jen předběžně informovala, že by chtěla 150 tisíc, tak jí řekli, že platem na to dosahuje, že problém nebude. Ale otázka je, jestli jim tam někde nevyskočím já při té žádosti, když jsme manželé. A za druhé, ví vůbec banka, že jsme manželé? Má tyto informace? :nevim:

Takže se chcete zadlužit ještě víc? Tak splácejte co to jde a za chvíli máte vyřešeno ne? Proč další půjčku :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
23.8.20 14:54

Mně přijde divné, že by vám žádný ústav nechtěl sloučit půjčky. :think: pátrejte ještě dál. Další půjčku si neberte. Pokud nemáte problém teď splácet, jak tvrdíte, tak je to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
23.8.20 15:00
@mackA159 píše: :roll: No snad Vám nic nedaj.

Proč? Nebudou se nikde uvádět nepravdivé informace. Manželka příjem 20 tisíc, výdaje tak 5 tisíc měsíčně. Já příjem 30 tisíc, výdaje tak 25. Proto chci snížit výdaje abych je měl třeba jen 15 tisíc. Je mi jedno, že se prodlouží tím doba splácení, ale teď se pomalu děsím, aby nepřišel nějaký větší nečekaný výdaj, protože nemam pomalu z čeho šetřit. Proto chci nižší splátku a přitom tvořit rezervu. A nechci peníze co zbývají manželce pro sebe, sám sem se do toho dostal, tak si to sám splatím, ikdyž delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
23.8.20 15:02
@Kolicek95 píše:
Mně přijde divné, že by vám žádný ústav nechtěl sloučit půjčky. :think: pátrejte ještě dál. Další půjčku si neberte. Pokud nemáte problém teď splácet, jak tvrdíte, tak je to zbytečné.

Taky mě to přijde divné, ale důvod mi nikde neřekli, prostě jen zamítnuto a hotovo, ikdyž úvěry využívám už přes 10 let a nikdy se mi nestalo, že bych se jen spozdil se splátkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6229
23.8.20 15:03
@Kolicek95 píše:

To neni nic divneho. Je snad jasne i tomu, kdo nevi nic o pujckach, ze pan je totalne predluzeny, kdyz ma 10 uveru 8o! a z prumerneho platu to sotva oba zaplati, takze on je uplne bez sance. Manzelka zas pokud neuvede v zadosti o uver, vsechny splatky, ktere maji oba k prijmum celkem, tak se dopusti uveroveho podvodu, coz je trestny cin oceneny prislusnou sazbou dle paragrafu(dokonce i odneti svobody).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36476
23.8.20 15:16
@kenyacek píše:
Taky mě to přijde divné, ale důvod mi nikde neřekli, prostě jen zamítnuto a hotovo, ikdyž úvěry využívám už přes 10 let a nikdy se mi nestalo, že bych se jen spozdil se splátkou.

10 uveru po 10k? Co to je za hloupost? Splatila bych to naopak co nejrychleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
23.8.20 15:24

Pokud manželka, žáda sama za sebe tak se do banky dávají její udaje, inkaso a tak řekne že platí třeba 2000kc a 2000kc manžel a to říkat nemusí. pokud mají rozdělené sjm tak tím lépe. Každý sám za sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat