Půjčka ve výpovědní lhůtě

Anonymní
19.6.21 00:09

Půjčka ve výpovědní lhůtě

Ahoj, potřebuji se trochu vypovídat a zeptat se co si myslíte o téhle situaci. Chtěla jsem si půjčit 20tisíc jen nutně kvůli zubaři. Mám termín před výplatou a bude mi v zubu dělat kanálky - je to dost drahé, tak jsem chtěla mít jistotu, že budu mít dost peněz. Byla jsem osobně v bance a nechala se přesvědčit, že když si půjčím aspoň 50tisic, tak dostanu mnohem lepší úrok a pokud peníze navíc nebudu potřebovat tak půjčku můžu předčasně splatit. No jo, problém je, že po mě chtějí potvrzení o příjmech, jenže já jsem schodou okolností ve výpovědní lhůtě a zároveň ve zkušebce v nové práci. U své banky jsem už od 19 let celou tu dobu mi tam chodí výplaty a měla jsem u nich už několikrát půjčeno. Nikdy po mě tohle potvrzení nechtěli - koukli se do historie. Vzhledem k tomu, že ve své původní práci končím na konci tohoto měsíce, tak se mi vůbec nechce posílat na personální ať mi potvrdí ten papír, po tom co jsem si na internetu přečetla, že lidem ve výpovědní lhůtě zamítnou žádost téměř vždy. Taky to vidíte bez významu se snažit jim vůbec doložit ten papír, když na něm bude napsáno, že jsem ve výpovědní lhůtě?? Prosím anonym, jinak smazat.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
1567
19.6.21 04:51

Využij toho, že půjčku asi nedostaneš a zákrok splat přímo zubarovi. Urcite nebudou stát 50 tisíc, ba ani 20… A buď šťastná, že to takto dopadlo a nejsi v dluhovem kolotoči, přesně takhle do něj totiž nastoupis

• Nahlásit
9050
19.6.21 05:45

Za kanálky nedáš 20 tis. To budou, když už, tak nižší jednotky tisíc.

A s půjčkou bych se na to vyprdnul. Nebo jen založit kontokorent. Každopádně na toto máš mít normální rezervu. Pokud pořád pracuješ a pořád potřebuješ půjčky, tak bych zapremyslel nad tím, že tvoje fungování s penězi není úplně OK.

• Nahlásit
7309
19.6.21 07:11

Přesně takhle vznikají zadlužení hlupáci. Splacej to zubari.

• Nahlásit
Anonymní
19.6.21 07:46

@Janee19
Tak pokud bych o novou praci neprisla, tak bych dalsi mesic mela dve vyplaty a vse si zase dala do kupy. Jen jsem nechtela posouvat u zubare termin, objednavaci lhuty ma dlouhe.

@Cenarius
Bohuzel rezerva padla uz na predchozi zuby. A nevim vubec cenu a pokud budu potrebovat korunku tak asi deset tisic stacit nebude. Nikdy jsem totiz jeste kanalky neresila a na internetu ma mu zubar dost obecne ceny. S tim ze jsem se docetka ze se na takto osetreny zub doporucuje dat korunka.

@mackA159
No tak hlavne ze jsem se ptala na uplne neco jineho. :lol:

• Nahlásit
9050
19.6.21 07:55

Ale tak to už je zase rozdíl ta korunka navíc. A není to nutný. Jde tam dát normální plomba. Záleží jak zub vypadá.

• Nahlásit
613
19.6.21 08:01
@Cenarius píše:
Ale tak to už je zase rozdíl ta korunka navíc. A není to nutný. Jde tam dát normální plomba. Záleží jak zub vypadá.

Hele, nemusí tam jít normální plomba. Já teď mám rozdělané dva zuby, plomby jsem měla před celé zuby (šestka a sedmička) a platila jsem skoro 13 tisíc. :nevim:

• Nahlásit
9050
19.6.21 08:03

@K2 8611 proto píšu, že záleží jak zub vypadá. Já mám normální plombu a platil jsem asi 2tis. Za vše

• Nahlásit
21369
19.6.21 08:13

Hele za kanalky jsem v klinice, co nemela smlouvu s pojistovnou, v centru Phy platila deset tisic i s dostavbou zubu, tak nas tady nelakuj pohadkou o dvaceti tisicich a pujcce padesat tisic. Evidentne moc financne gramotna nebudes… :roll:

• Nahlásit
1567
19.6.21 08:58

Anonymní, ale co když v nové práci nevydrzis a nedostaneš výplatu? Z čeho bys pak chtěla platit tu půjčku? A mas vůbec na splátky, když ve staré práci sis evidentně nebyla schopna šetřit par tisíc bokem?
Jednou mi holčina říkala, že potřebovala 50 a banka ji nabídla 200. No neber to. Dneska je v insolvenci s dluhem mega na krku. Prý za to může ta banka, neměla ji to přece nabízet :zed:
Jinak spousta zubaru nabízí zákrok na splátky, resp. ti udělá na co máš a na zbytek udělá zatím provizorium.

• Nahlásit
173
19.6.21 09:49

Pokud jsi ve výpovědní lhůtě, půjčku určitě nedostaneš. A půjčovat si na zubaře? 20 tis? :mrgreen:

Těším se na diskuzi za 5 let „Mám exekuci“.

Zavolej zubaři, zeptej se ho, kolik to bude stát. Já teda když jdu k zubaři, tak mi po zákroku vystaví fakturu s určitou splatností. Tzn. nechce peníze ihned. Pokud k němu chodíš pravidelně a nikdy neměl problém s tím, že si nezaplatila, tak ti určitě nabídne delší splatnost.

Finanční gramotnost by se měla tlouct do hlavy už na základce. :cert:

• Nahlásit
Anonymní
19.6.21 10:02

@Cenarius
To asi nutny bude pokud plomba nepujde. Je to zub ktery jde videt, neni to stolicka v zadu.

@Hanka1
Evidentne asi taky moc prehled o cenach nemas, protoze co ja si zjistila tak dostavba je o polovinu levnejsi nez korunka. U dostavby jsem dohledala cenu okolo 4500, korunka 8000. Kazdy kanalek muze klidne stat 1500, vim ja kolik zub kanalku bude mit? Umrtvovacka dalsich 1500. Takze me by vubec neprekvapila cena i 15000 ve vysledku s korunkou pokud bude treba nevim? Nejsem zubar neposoudim to. A ano proto jsem chtela pro jistotu trosicku vice tedy 20. To ze me tam presvedcil banker ze bych si mohla pujcit vic s tim ze zaplatim mene na uroku a penize navic pak klidne predcasne vratim mi prislo pro me vyhodne, takze jsem na to kyvla. Coz jsem asi nemela, kdyz ted se na to koukam asi si na me chtel jenom vydelat navic, protoze z vetsi pujcky je provize. A kdybych si trvala na tech 20000 tak by asi zadny papir nebyl treba a vubec bych tady nemusela nic resit.

@Janee19
To uz by me prave stacilo si to vyrovnat pristi mesic kdy me prijdou uz dve vyplaty. Jedna jeste ze stareho zamestnani a druha uz z noveho. Brala jsem to tak ze penize navic muzu pak hned vratit a pujcku predcasne splatit a byl by klid. Psala jsem tu vyse ze uz penize bokem padli na predchozi zuby. Termín u zubare mam pred výplatou. Priklad s holcinou je asi mimo, protoze ja ted resim jenom zub, ktery povazuji za dulezity a rozhodne bych ty penize navic nevyhodila za ptakoviny a proste je vratila predcasne.

• Nahlásit
Anonymní
19.6.21 10:08

@Wendy.C94 dekuji, konecne nekdo kdo me potvrdil co jsem si myslela a nemusim na personalnim otravovat s papirem a ztracet cas.
O moznosti s fakturou jsem taky nikdy neslysela, zeptam se. Kazdopadne nechapu zbytecny hate… :roll:

• Nahlásit
1567
19.6.21 10:47

A odkud jsi? Vím o zubařce v Praze, která i kanálky dělá na pojišťovnu. Já od ní tedy odešla, ale kvůli vzdálenosti, zuby mam jinak zdravý. Ale nedela rentgen atd., já už bych se k ní aktuálně nevrátila, ale mít hluboko do kapsy, tak o tom uvažuji…

• Nahlásit
21369
19.6.21 13:12
@Anonymní píše:
@Cenarius
To asi nutny bude pokud plomba nepujde. Je to zub ktery jde videt, neni to stolicka v zadu.

@Hanka1
Evidentne asi taky moc prehled o cenach nemas, protoze co ja si zjistila tak dostavba je o polovinu levnejsi nez korunka. U dostavby jsem dohledala cenu okolo 4500, korunka 8000. Kazdy kanalek muze klidne stat 1500, vim ja kolik zub kanalku bude mit? Umrtvovacka dalsich 1500. Takze me by vubec neprekvapila cena i 15000 ve vysledku s korunkou pokud bude treba nevim? Nejsem zubar neposoudim to. A ano proto jsem chtela pro jistotu trosicku vice tedy 20. To ze me tam presvedcil banker ze bych si mohla pujcit vic s tim ze zaplatim mene na uroku a penize navic pak klidne predcasne vratim mi prislo pro me vyhodne, takze jsem na to kyvla. Coz jsem asi nemela, kdyz ted se na to koukam asi si na me chtel jenom vydelat navic, protoze z vetsi pujcky je provize. A kdybych si trvala na tech 20000 tak by asi zadny papir nebyl treba a vubec bych tady nemusela nic resit.

@Janee19
To uz by me prave stacilo si to vyrovnat pristi mesic kdy me prijdou uz dve vyplaty. Jedna jeste ze stareho zamestnani a druha uz z noveho. Brala jsem to tak ze penize navic muzu pak hned vratit a pujcku predcasne splatit a byl by klid. Psala jsem tu vyse ze uz penize bokem padli na predchozi zuby. Termín u zubare mam pred výplatou. Priklad s holcinou je asi mimo, protoze ja ted resim jenom zub, ktery povazuji za dulezity a rozhodne bych ty penize navic nevyhodila za ptakoviny a proste je vratila predcasne.

Jeden zub ma maximalne ctyri kanálky to nevíš? :P

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat