Půjčka/hypotéka na půl milionu

Anonymní
30.7.13 07:42

Půjčka/hypotéka na půl milionu :(

Ahoj, potřebuji poradit. Kupujeme byt v DV a schází nám sehnat půl milionu až 600000,–. Bohužel nám bylo řečeno, že hypotéku na byt v OV nedostanete a ručit čím nemáme. Takže nám nezbývá než si půjčit. Ale chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s hypotékou bez ručení? Půjčky se hrozně bojím, protože tuším že ji nelze splácet tak dlouho jako hypotéku, tudíž jsou splátky mnohem vyšší :nevim:. Také mě zajímá jestli některá máte tak velkou půjčku tak kolik měsíčně splácíte. Jsem na mateřský, takže peněz není nazbyt(manžel ale pracuje, máme jedno dítě zatím). Moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

39386
30.7.13 07:45
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji poradit. Kupujeme byt v DV a schází nám sehnat půl milionu až 600000,–. Bohužel nám bylo řečeno, že hypotéku na byt v OV nedostanete a ručit čím nemáme. Takže nám nezbývá než si půjčit. Ale chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s hypotékou bez ručení? Půjčky se hrozně bojím, protože tuším že ji nelze splácet tak dlouho jako hypotéku, tudíž jsou splátky mnohem vyšší :nevim:. Také mě zajímá jestli některá máte tak velkou půjčku tak kolik měsíčně splácíte. Jsem na mateřský, takže peněz není nazbyt(manžel ale pracuje, máme jedno dítě zatím). Moc děkuji :)

Na půl milionu je výhodné vzít si meziúvěr u stavebního spoření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.13 07:48

Pokud si vzpomínám, tak hypotéku na družstevní byt Vám mohou dát v případě, že se ten byt bude převádět do osobního vlastnictví. Měla to tak aspoň Raifka a Hypoteční banka.
Stavební spoření nemáte? U některých stavebních spořitelen myslím bylo možné půjčit si určitou částku bez zástavy. Ale je to pár let zpět co jsem tohle znala, tak jse možný že se to změnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
30.7.13 07:50

Na 600 tis při klasické půjče je splátka tak 15 tis, minimálně (zkus projet net kalkulačky na půjčky, ale mi to hodilo, že na tuhle částku je třeba výdělek min 40 tis) :think: Jinak hypo na ov nelze? např tu: https://www.hypotecnibanka.cz/…vlastnictvi/. Jinak na půjčku u téhle částky byste museli mít hodně velký příjem, to bez zajištění nemovitostí jinak asi nepůjde :think: hypo bez ručení neexistuje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
30.7.13 07:56

Proc vam nedaji hypo na byt v OV?? Tim byste preci mohli rucit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 08:03

Protože máme byt v družstevním vlastnictví-i tak budeme měsíčně splácet 3500,– za anuitu, jsme takto domluvení s nimi. No 15 000 bysme určitě nedali-to bysme museli dát dohromady celou manželovu výplatu a část mý rodičovský a to by nám zbylo opravdu málo :(. Zkusím zjistit něco o tom stavebním spoření-zní to zajímavě i když nemůžu dohledat kolik se platí měsíčně a jak dlouho :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
58857
30.7.13 08:10

Z toho stavebka je to vždycky výhodnější.. moje ségra platila první 3 roky 8 tis, teď 5 tis a to od nich má 1,8 mega :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
30.7.13 08:10

No my jsme teda kupovaly byt v OV hypošku nám daly a braly jsme si 660tis. od české spořky a tam to máme dané na 30 let stím že počítáme že za 10 let to doplatíme a platíme měsíčně 3200,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
30.7.13 08:31
@kuti píše:
Proc vam nedaji hypo na byt v OV?? Tim byste preci mohli rucit!

Protože tam má tazatelka překlep, podle toho co píše tam má být DV.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
30.7.13 08:32
@martina.se píše:
Z toho stavebka je to vždycky výhodnější.. moje ségra platila první 3 roky 8 tis, teď 5 tis a to od nich má 1,8 mega :think:

A neřekla bych, že je to ze stavebka vždycky výhodnější, pokud nemáš nic naspořeno a půjdeš do překlenováku, tak je to naopak sakra nevýhodné, s tím jak nízko jsou aktuálně hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
30.7.13 08:33
@Anonymní píše:
Protože máme byt v družstevním vlastnictví-i tak budeme měsíčně splácet 3500,– za anuitu, jsme takto domluvení s nimi. No 15 000 bysme určitě nedali-to bysme museli dát dohromady celou manželovu výplatu a část mý rodičovský a to by nám zbylo opravdu málo :(. Zkusím zjistit něco o tom stavebním spoření-zní to zajímavě i když nemůžu dohledat kolik se platí měsíčně a jak dlouho :nevim:

Obávám se, že s tímhle příjmem bez ručení na nic nedosáhnete… A jakou to má ještě anuitu? Nešlo by si půjčit o to víc, zaplatit jednorázově a udělat převod do OV?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7164
30.7.13 08:43

Máme meziúvěr od Lišky, stavební spoření jsme si zakládali rovnou s tím úvěrem a na 700 tis. platíme dohromady 5600 na 15 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
30.7.13 08:51
@j.a.n.i1 píše:
A neřekla bych, že je to ze stavebka vždycky výhodnější, pokud nemáš nic naspořeno a půjdeš do překlenováku, tak je to naopak sakra nevýhodné, s tím jak nízko jsou aktuálně hypotéky.

jenze kdyz ti hypoteku nikdo neda, tak to je jaksi mimo hru…

jinak kamoska mela uver ze stavebka, nasetreno tam nemela nic, takze prvni preklenovak, pak klasicky uver. brala si to na necely milion, snad na 25 let, mesicni splatku ma desne nizkou, preplati sice hodne. ale ji slo o to, aby aktualne platila malo, takze ji to vyhovuje.
myslim, ze pro vas by to taky bylo nejlepsi reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27244
30.7.13 08:51

Některé banky dávají hypo i na DV

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.13 08:52

Ano omlouvám se za překlep, mělo to být DV. A moc jste mě nepotěšily teda :(. Převod do OV bohužel zatím možný není, to prý až asi za dva roky(a co vím tak nám řekli, že hypotéka jde ale muselo by se to do roka převést a to bohužel). No tak teď opravdu nevím jak to uděláme :?
Jedině asi fakt ten meziúvěr-snad je to pořád levnější než klasická půjčka. A vyčítám si docela že manžel zrušil právě stavebko a tam je 270 000, já mam naspořeno 80 000. Jenže i kdybysme to dali na zaplacení bytu tak nám nezbyde na rekonstrukci-a ta je opravdu v tom bytě nutná-je to starý ošklivý byt :(.
Moc všem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama