Půjčku vytloukat půjčkou?

152
14.7.15 20:23

Půjčku vytloukat půjčkou?

Dobrý večer, mám dotaz ohledně půjček. Na každé pobočce mi tvrdí něco jiného, tak se možná někdo s podobným problém setkal a poradí.

Takže mám účet u Poštovní spořitelny (ERA) a mám u nich dvě služby - kontokorent a kreditní kartu. Kontokorent je výši 10 000 Kč. Někdy ho vyčerpám celý, někdy jen jeho část, ovšem na účet mi chodí výplata, takže vždy každý měsíc kontokorent dorovnám, tudíž měsíčně poplatky tak od 80-120 Kč. Na kreditní kartě mám limit 20 000 Kč. Na kartě bohužel již tuto částku nemám a strhávají mi úroky za částku, která tam chybí, takže je to přesně 254 Kč měsíčně. Takže těch 300 Kč měsíčně na úroky z kontokorentu a kreditky, by mě tak netrápily, jako jedna šílená půjčka. Bohužel jsem si půjčil 50 000 Kč od jedné společnosti opět na kreditní kartu. Na kartě je teď částka 8000 Kč, tudíž 42 000 Kč tam chybí. Měsíčně tam uložím těch 2000-3000 Kč, ale moc mi to tam neskáče. Bohužel vedení karty, pojištění a úroky z částky, která tam chybí, mě stojí cca.2600 Kč měsíčně.

Situaci jsem chtěl vyřešit tak, že bych si půjčil od své banky ERA 50 000 Kč, tu nevýhodnou kreditku doplatil a pak dlužil EŘE 50 000 + 20 000 + 10 000 Kč. Bohužel ERA mi půjčku nedá, protože mám u nich už ten kontokorent s kreditkou. Půjčili by mi těch 50 000 Kč za předpokladu, že bych doplatil kontokorent a kreditku. To by mi nedělalo problém. Do konce roku bych těch 20 000 + 10 000 Kč ušetřil, ale… Na pobočce mi řekli, že i když vše doplatím, tak má ERA nárok (interval) až 72 měsíců lhůtu na to, blokovat mi jakoukoliv půjčku. Takže 3 roky bych si nemohl nic půjčit a na tu nevýhodnou kartu z půjčkou na 50 000 Kč bych to dával po tisících a stejně platil tak vysoké úroky (zase bych měl ale doplacen kontokorent a kreditku od ERA).

Přemýšlel jsem ještě o jiné bance, která by mi půjčila 80 000 Kč, tj. doplatila by tu nevýhodnou půjčku na 50 000 Kč, pak EŘE těch 10 000 + 20 000 Kč a já bych pak splácel 80 000 té nové bance. Ale netuším, zda to nějaká banka dělá.

Děkuji za nápady a omluvám se za tu délku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.7.15 20:28

Moc ti neporadím, za mě je ale lepení půjčky půjčkou cesta do pekel. V rodině mám dva případy, kdy to tak někdo udělal. První osoba skončila s exekucí a (pravděpodobně) z toho stresu dostala infarkt a zemřela. Druhá osoba byla vyhozena doslova na ulici, exekuce na krku, nakonec jí prošla insolvence. Pro mě to jsou odstrašující případy…

Anonym L.

• Nahlásit
  • Citovat
2144
14.7.15 20:29

Tady bude zase veselo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.7.15 20:32

Nejsem finanční poradce, ale myslím že konsolidace úvěrů je v této době dost běžná a konsolidovat kreditky a kontokorenty se výplatí, protože jsou na nich děsné úroky. Pokud máte slušný příjem a žádný zápis v rejstříku, tak se zkuste poptat u bank, ktere konsolidaci nabizeji. Nevím jake jsou aktualni nabidky…Mam uvěr od mbank za 9,9 a jsem spokojena…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.15 20:37

@Rikitan divím se, že Era dělá takové obstrukce. Taky mám u nich kontokorent, téměř permanentně mínus 10-40 tis, mám u nich půjčku na pět let s měsíční splátkou cca 3,5 tis a stejně mě furt otravujou ještě s kreditkou, i přes výslovný nesouhlas mi ji poslali, že ji přece nemusím aktivovat, když nechci a navíc mě po telefonu otravují (přímo od nich) tu s konsolidací půjček, tu s jinou výhodnou půjčkou, když už u nich něco mám… I když jim opakovaně říkám, že ne, že víc bych nezvládala spláce, takže opravdu ne, ne a ne, tak stejně vnucujou, bestie :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
3098
14.7.15 20:40

Tak si všechny úvěry konsoliduj a máš klid ;), dneska to dělá každá banka…vytloukat půjčku půjčkou je cesta k exekutorovi :( nechápu, jak může někdo takhle přemýšlet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
14.7.15 20:43

Určitě bych tyto kontokorenty a kreditky konsolidovala v jiné bance, zaplatíš daleko méně na poplatkách, buď oběhat sám, nebo se poradit s nějakým finančním poradcem, kterému ale věříš. Kontokorant a kreditky mají šílený úroky, což na běžném spotřebitelském účtu člověk nezalatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 06:50

Já jsem musela přefinancovat kreditku (zůstatek cca 80 tisíc) spotřebitelským úvěrem (s úrokem okolo 10%). Udělala jsem to před dvěma roky. Kreditka byla od jiné společnosti, než mám bankovní účet. Spotřebitelský úvěr jsem si vzala ve své bance. Kreditku jsem vyměnila za jinou s limitem 15 tisíc. Postupně jsem si vzala i kontokorent s limitem 15 tisíc, ale kontokorent už nečerpám a kreditku hlídám. Kontokorent jsem každý měsíc splatila, výplatu mám vyšší, než kontokorent.
Vyzkoušela jsem si, že se vyšší zůstatek na kreditce nedá vůbec zaplatit, pokud člověk nepřijde k nějakým penězům mimo. V mém případě mi ze splátky 5 tisíc šlo na úroky hodně přes 2 tisíce, takže dluh skoro nemizel a úroky byly obrovské.
Poučila jsem se :mrgreen:. Ale asi jsem si to musela vyzkoušet na vlastní kůži :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
1272
15.7.15 07:42

Tak ja bych radil kopnout celou ERU do pr…le, udelat si ucet u air bank, mbank nebo nejake podobne banky, doplatit celou slavnou eru, kreditku atd z jednoho normalniho uveru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.7.15 07:43

@Rikitan kreditku splácením malých částek nikdy nezaplatíš. l. vem si půjčku u jiné banky - opravdu jen tolik, kolik potřebuješ. rázem splátka velmi klesne. Kreditku zruš, rozstříhej atd.. a už nikdy si ji neber.. je to to největší zlo, když s tim neumíš zacházet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
15.7.15 08:45

Ahoj, tvoje povídání mě připomíná mou půjčku u České Spořitelny na Chytrou Kartu. Tři roky jsem se z toho nemohla vymotat, protože jsem byla blbá, pitomá, nechala jsem se napálit. Přitom se tam jednalo o částku 30.000, což není tak hrozné. Horší byly 30% úroky a poplatky, poplatky, poplatky za kde co. Dokonce ikdyž se mě podařilo se této neštastné půjčky zbavit, platila jsem poplatek za storno :roll:

Vyřešila jsem to tak, že jsem si našla jinou kreditku u Ge money, kde je účet a veškeré poplatky zdarma. Českou Spořitelnu jsem doplatila a mám klid a pokoj :dance: Jiné řešení ti nezbyde.. Na tvém místě bych si půjčila 100.000 někde u banky s výhodnými podmínkami, všechny ty krávoviny kolem bych doplatila a splácela jednu půjčku. A ještě ušetříš za poplatky, protože opravdu platit za účet a různé blbosti kolem se už nenosí, je dost bank, které tyhle poplatky nemají a ušetříš měsíčně několik stokorun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
15.7.15 08:51

Děkuji moc za odpovědi. Takže nejlepší je tedy založit si účet u Air bank nebo u Mbank, nechat si tam poslat tak 3 výplaty, ať banka vidí, že mi chodí příjem a mám z čeho platit. Pak po 3 měsících zažádat o půjčku na 100 000 Kč, poplatit kontokorent a dvě kreditky. Pak zrušit účet u Era a zrušit u nich jak ten kontokorent, ta kreditku a pak u Cetelemu zrušit kreditku, kreditky pak rozstříhat, aby mě to nelákalo. A pak platit jen té nové bance tu půjčku 100 000 Kč. Ta si to vlastně bude strhávat sama, protože mi tam bude chodit plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
15.7.15 09:01

Přesně tak, zažádej si o jednu půjčku u jedné banky a máš klid. U MBanky nabízejí úrok kolem 10%. Takže když porovnáš 10% u jedné banky s procenty nad těma ostatníma půjčkama, protočí se ti oči, kolik jim zbytečně sypeš peněz do rypáku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
15.7.15 09:16

Zadat ani nemusis, banka ti sama nabidne pujcku, teda aspon u mbanky to tak je, mam tam napsane ziskejte az 300 000 kc, ted jsem na to klikl a kdyz si pujcis 100 000kc, tak pri obe splaceni 5 let platis 2099 korun mesicne a urok je 9.9 procenta, RPSN 10.3 procenta, takze si pujcis 100 000 a za 5 let splatis 125940, takze za 5 let preplatis 26000kc. Pokud bys to splacel 3 roky, budes platit 3190 kc a preplatis 12000.. tak si to muzes porovnat se svoji bankou.. jo a vse je ONLINE, nikam nechodis a penize mas na uctu za par minut od schvaleni, vs eje zdarma.. dobry ne?? divim se, ze lidi zustavaj u ery, sporitelny a podobnych molochu… jo a nejlepsi na uvery je sberbank, ta nabizi od 8procent, tusim, chce to nastudovat :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
15.7.15 09:25

@Rikitan Když už, tak Air bank. Radí moje kolegyně z práce. Měla účet i u Mbank a pak přešla k Air bank a nemůže si je vynachválit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama