Reklama

Půjčování dítěte švagrové

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 14:31
Půjčování dítěte švagrové

Prosím o zachování anonymity - švagrová sem občas chodí a zatím neví, že takový problém řeším.

K jádru pudla: Máme s mužem úžasný vztah, je to milující manžel a otec. O dítě jsme se snažili delší dobu (nic tragického, ale náročné to bylo). Nakonec se nám narodilo po IVF na 1. pokus.
ALE - manžel má velmi úzký vztah se svou mladší sestrou. Ta nemá jedinou kamarádku, osobní problémy si řeší s maminkou (každý den telefonáty i na hodinu), popřípadě s mým mužem (její bratrem). Má určitý psychický problém (lehké deprese), ale normálně pracuje. Z mého pohledu je hodně rozmazlená - je zvyklá, že co chce, to dostane, nerespektuje soukromí ostatních. Je schopná stát dva metry od člověka a komentovat, jak vypadá a mít nemístné narážky. Přitom sama není žádná hvězda - pravidelně se neodličuje před spaním, pak je tak schopná ráno vstát a jít ven. Manžel je naučený jí pomáhat - je přeci její starší bratr a to je jeho povinost a její právo. Takže jí většinu jejího života (letos 38 let - ona) nahrazoval životního mužského partnera. Pár vztahů měla, ale nikdy to k ničemu nevedlo. Momentálně má přes rok vztah, kdy se vídají hlavně o víkendu, přes týden si k sobě zajedou zasouložit a zase pryč. S tímto partnerem aktuálně uvažuje o dítěti.
Už několikrát jsme za ty roky našeho vztahu měly se švagrovou problém ohledně toho, co si ještě může dovolit a že jsou určité věci do kterých jí nic není. Např. svatba byla špatně (má a manželova), protože ONA si ji takhle nepředstavovala. Moje svatební šaty nebude ani komentovat (nebyly klasicky bílé, ale jeli jsme v retro 50. letech), protože ona si takto svatební šaty nepředstavuje (kdyby řekla: jo seděly ti, ale já si takhle svatební šaty nepředstavuji, tak nemám problém). Velký problém nastal, když jsme oznámili těhotenství - podotýkám, že rodina VŮBEC neví, že jsmě nějaké obtíže s početím měli, nehlásili jsme veřejně, že se začínáme snažit. První, co jí zajímalo bylo, jak jsme počali - velmi se urazila, když jsme to já i manžel odmítli sdělit s tím, že do toho jí nic není. Pak jsme se ještě kvůli tomu já i ona pohádaly - z konvezace během hádky vyplynulo, že ONA má nárok vše vědět a ptát se, protože má s bráchou vyjímečný vztah a já to musím plně akceptovat a nemám vlastně nárok na soukromí. Může se zeptat na cokoliv co je mizi mnou a manželem (jejím bratrem) a má nárok se to dozvědět. Manžel se mě v té chvíli bohužel nezastal (byl v bytě, ale ve vedlejší místnosti a dle svých slov chtěl, abychom si to mezi sebou urovnaly samy). Pak s ní mluvil samostatně a vysvětlil jí, že jí do některých věcí opravdu nic není (v tomto mu věřím, nemá kapacitu na lhaní).
Nyní se nám narodilo dítko a já jsem zjistila, že mám velký problém s představou, že by mělo být se švagrovou samo např. na hlídání či na procházku s kočárkem. Tchýni jsem už půjčila kočárek v šestinedělí, i kamarádce, mamce… ale u švagrové to nedokážu a je mi z toho až fyzicky nevolno, jen si to představím. Když jsme na návštěvě u jejích rodičů, tak má komentáře typu: Špulit pusu se naučil po mně. Oči má jako já…
Mám pocit, že si svůj nezdravě blízký vztah přenáší na naše dítě a považuje ho tak trochu za své. Nevím, jak jí to vysvětlit, jak to vysvětlit sama sobě, abych to nějak urovnala. Každopádně už teď vím, že jakmile to s ní budu řešit, tak se na 90% urazí a prohlásí, že ONA MÁ NÁROK NA TO A TO, PROTOŽE JE TETA. Když slyším, že má někdo nárok, tak už se mi dělá kopřivka. Manžel stojí za mnou a akceptuje, že jí dítě nechci půjčovat samostatně, jen když tam budu. Už jsem to s ním řešila. Ale do budoucna to není schůdné - jak to řešit?
Navíc se švagrová neumí ani k malým dětem chovat. Když je např. u nás na návštěvě a dítko spí, tak do něho šťouchá, olíbává ho (i to mi šíleně leze na nervy, líbá ho i na obličej), olizuje, kontroluje a většinou to dělá tak dlouho, až ho vzbudí. I její mamka jí už řekla, ať toho nechá, že spí a… JÁ MÁM NÁROK SE S NÍM POMAZLIT…
Manžel to bere tak, že se to časem vyvrbí a ať to neřeším a ignoruji jí. Mně to strašně vadí, ale zároveň mám strach jí něco říct, aby neměla výstup - přeci jen ji nechci odříznout, jen korigovat kontakt. Když je něco hodně velký problém, proberu to s mužem a ten jí to poví (aniž by řekl, že to řešil na můj popud - např. buzení dítěte). Na jeho názor dá. Co s tím? Samo se to asi nevyřeší, ale jak z toho kolotoče ven?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56894 příspěvků 19.03.18 14:38

Prostě si s ní promluvit, pokud nechceš ty, tak tvůj chlap :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 20918 příspěvků 19.03.18 14:38
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity - švagrová sem občas chodí a zatím neví, že takový problém řeším.K jádru pudla: Máme s mužem úžasný vztah, je to milující manžel a otec. O dítě jsme se snažili delší dobu (nic tragického, ale náročné to bylo). Nakonec se nám narodilo po IVF na 1. pokus.
ALE - manžel má velmi úzký vztah se svou mladší sestrou. Ta nemá jedinou kamarádku, osobní problémy si řeší s maminkou (každý den telefonáty i na hodinu), popřípadě s mým mužem (její bratrem). Má určitý psychický problém (lehké deprese), ale normálně pracuje. Z mého pohledu je hodně rozmazlená - je zvyklá, že co chce, to dostane, nerespektuje soukromí ostatních. Je schopná stát dva metry od člověka a komentovat, jak vypadá a mít nemístné narážky. Přitom sama není žádná hvězda - pravidelně se neodličuje před spaním, pak je tak schopná ráno vstát a jít ven. Manžel je naučený jí pomáhat - je přeci její starší bratr a to je jeho povinost a její právo. Takže jí většinu jejího života (letos 38 let - ona) nahrazoval životního mužského partnera. Pár vztahů měla, ale nikdy to k ničemu nevedlo. Momentálně má přes rok vztah, kdy se vídají hlavně o víkendu, přes týden si k sobě zajedou zasouložit a zase pryč. S tímto partnerem aktuálně uvažuje o dítěti.
Už několikrát jsme za ty roky našeho vztahu měly se švagrovou problém ohledně toho, co si ještě může dovolit a že jsou určité věci do kterých jí nic není. Např. svatba byla špatně (má a manželova), protože ONA si ji takhle nepředstavovala. Moje svatební šaty nebude ani komentovat (nebyly klasicky bílé, ale jeli jsme v retro 50. letech), protože ona si takto svatební šaty nepředstavuje (kdyby řekla: jo seděly ti, ale já si takhle svatební šaty nepředstavuji, tak nemám problém). Velký problém nastal, když jsme oznámili těhotenství - podotýkám, že rodina VŮBEC neví, že jsmě nějaké obtíže s početím měli, nehlásili jsme veřejně, že se začínáme snažit. První, co jí zajímalo bylo, jak jsme počali - velmi se urazila, když jsme to já i manžel odmítli sdělit s tím, že do toho jí nic není. Pak jsme se ještě kvůli tomu já i ona pohádaly - z konvezace během hádky vyplynulo, že ONA má nárok vše vědět a ptát se, protože má s bráchou vyjímečný vztah a já to musím plně akceptovat a nemám vlastně nárok na soukromí. Může se zeptat na cokoliv co je mizi mnou a manželem (jejím bratrem) a má nárok se to dozvědět. Manžel se mě v té chvíli bohužel nezastal (byl v bytě, ale ve vedlejší místnosti a dle svých slov chtěl, abychom si to mezi sebou urovnaly samy). Pak s ní mluvil samostatně a vysvětlil jí, že jí do některých věcí opravdu nic není (v tomto mu věřím, nemá kapacitu na lhaní).
Nyní se nám narodilo dítko a já jsem zjistila, že mám velký problém s představou, že by mělo být se švagrovou samo např. na hlídání či na procházku s kočárkem. Tchýni jsem už půjčila kočárek v šestinedělí, i kamarádce, mamce… ale u švagrové to nedokážu a je mi z toho až fyzicky nevolno, jen si to představím. Když jsme na návštěvě u jejích rodičů, tak má komentáře typu: Špulit pusu se naučil po mně. Oči má jako já…
Mám pocit, že si svůj nezdravě blízký vztah přenáší na naše dítě a považuje ho tak trochu za své. Nevím, jak jí to vysvětlit, jak to vysvětlit sama sobě, abych to nějak urovnala. Každopádně už teď vím, že jakmile to s ní budu řešit, tak se na 90% urazí a prohlásí, že ONA MÁ NÁROK NA TO A TO, PROTOŽE JE TETA. Když slyším, že má někdo nárok, tak už se mi dělá kopřivka. Manžel stojí za mnou a akceptuje, že jí dítě nechci půjčovat samostatně, jen když tam budu. Už jsem to s ním řešila. Ale do budoucna to není schůdné - jak to řešit?
Navíc se švagrová neumí ani k malým dětem chovat. Když je např. u nás na návštěvě a dítko spí, tak do něho šťouchá, olíbává ho (i to mi šíleně leze na nervy, líbá ho i na obličej), olizuje, kontroluje a většinou to dělá tak dlouho, až ho vzbudí. I její mamka jí už řekla, ať toho nechá, že spí a… JÁ MÁM NÁROK SE S NÍM POMAZLIT…
Manžel to bere tak, že se to časem vyvrbí a ať to neřeším a ignoruji jí. Mně to strašně vadí, ale zároveň mám strach jí něco říct, aby neměla výstup - přeci jen ji nechci odříznout, jen korigovat kontakt. Když je něco hodně velký problém, proberu to s mužem a ten jí to poví (aniž by řekl, že to řešil na můj popud - např. buzení dítěte). Na jeho názor dá. Co s tím? Samo se to asi nevyřeší, ale jak z toho kolotoče ven?

Dítě jí teď půjčovat nemusíš, časem se to třeba vyvrbí.

Co nechápu a nikdy jsem nepochopila, je, když se matky rozčilují, že se někdo z manželovy rodiny opováží říct, že je mu dítě podobné. Přitom ta rodina dodala 50% materiálu. To dítě klidně může mít oči jako ona a co? :nevim:

Perrry
Povídálka 46 příspěvků 19.03.18 14:43

Napiste mi, mam neco podobneho ;-)

ivculka
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 19.03.18 14:50

No doufej, že se brzy zamiluje a počne svého potomka. Má vás jako jediný zájem a zijete tak trochu ve třech s ni. Něco podobného jsem zazila s bratrem manžela a az od té doby co je ženatý mám klid :palec:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2319 příspěvků 19.03.18 14:53

Prostě bych jí ho nepůjčila a basta.Ju ta by mě taky rozčilovala.

Uživatel je onlineKeyllah
Echt Kelišová 8757 příspěvků 19.03.18 14:54

Pokud sem švagrová chodí, tak se podle tohoto popisu opravdu nepozná :think: kontakt bych korigovala, problémy bych nechala řešit muže a dítko bych s ní o samotě nenechávala -) jestli chce mít na nějaké dítko nárok, ať si pořídí svoje. Není tvojí povinností její chování akceptovat a dovolovat jí to nemusíš…

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 19.03.18 14:54

Neznám žádného takto rozmazleného 38 letého spratka. Jen to čtu, tak mám chuť udělat blá blá blá na tu ženskou a vypláznout jazyk a udělat dlouhý nos.

Martina D.
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 19.03.18 15:02

Tak to je trochu děsivý. 8o Dítě bych jí nepůjčovala, dobré je, že manžel za tebou stojí. No a kdyby chtěla nějaké odůvodnění, vymlouvala bych se. Teď né, teď se to nehodí, až později. Kdyby došlo na to, že bys byla nucená argumentovat, svedla bych to na to, že nemá zkušenost s vlastním dítětem, a tak jí své dítě nepůjčíš. Tečka. No a u toho bych zůstala a doufala, že se zabaví vlastním životem. Jinak budoucnost nemá cenu řešit, řešila bych věci postupně, jak budou přicházet, a uvidíš…

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 19.03.18 15:19

Asi ti nezbyde nic jiného než jí prostě říct co se ti nelíbí, když se ti to nelíbí. Nějaký že ona má právo blabla si může stčit za klobouk :nevim: Bude si dovolovat tolik co jí dovolíš. Prostě to s ní řeš a neřeš že se urazí, to je její problém a tvoje zbytečná starost.

Marketticka346
Kecalka 219 příspěvků 19.03.18 15:22

To mas docela trpelivost me dite zbudit nejaka pipka a naschval tak s ni vybehu…A ja bych ji ho urcite nepujcila jeste bych se o nej bala..jako vocaď pocaď

Russet
Extra třída :D 10284 příspěvků 19.03.18 15:46
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity - švagrová sem občas chodí a zatím neví, že takový problém řeším.K jádru pudla: Máme s mužem úžasný vztah, je to milující manžel a otec. O dítě jsme se snažili delší dobu (nic tragického, ale náročné to bylo). Nakonec se nám narodilo po IVF na 1. pokus.
Manžel to bere tak, že se to časem vyvrbí a ať to neřeším a ignoruji jí. Mně to strašně vadí, ale zároveň mám strach jí něco říct, aby neměla výstup - přeci jen ji nechci odříznout, jen korigovat kontakt. Když je něco hodně velký problém, proberu to s mužem a ten jí to poví (aniž by řekl, že to řešil na můj popud - např. buzení dítěte). Na jeho názor dá. Co s tím? Samo se to asi nevyřeší, ale jak z toho kolotoče ven?

Je to vaše dítě a půjčovat jí ho nemusíš. Ať si udělá vlastní :jazyk: Asi bych ji nechala, ať se vykecá a myslela si svoje. Kdyby mi budila dítě, to bych se ozvala. Ty ji nepředěláš. Může to být i horší. Buď ráda, že je manžel soudný a taky se mu její chování nelíbí. Vem si, kdyby tě ujišťoval, jak je Mařenka báječná teta :zed:

Monchichik
Závislačka 4120 příspěvků 19.03.18 16:17

Je obdivuhodný, co všechno jsi schopná vydržet. Já bych se s ní rafla už dávno a bylo by na ní, jestli se bude chovat normálně nebo se neuvidíme. Rozhodně bych jí třeba nenechala mi budit dítě, šťouchat do něj, když spí. To snad nikdo normální nedělá, ne? Na její blbý kecy bych reagovala hned, jak může mít třeba oči po ní? Kdyby řekla po bráchovi, ale po ní?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.18 17:32

Tak máme v rodině něco podobného. Jen mužova sestra je starší. Stejně jako popisuješ, nemá bohužel žádný vlastní život, partnerství, naplnění v nějakém zájmu, přátelích atd. U nás teda navíc její úlety mají podporu u mužových rodičů.
Já jsem měla období, kdy jsem jí litovala, že je sama (ono se na tom jejím osamělém životě hodně podepsala tchýně), ale nakonec to bylo jen horší.
Aktuálně když slyším nějaké její věty, tak mám co dělat, abych to zvládla bez evidentního naštvání.
Prosím anonym Š.

arinecka
Závislačka 4598 příspěvků 19.03.18 17:37
@Monchichik píše:
Je obdivuhodný, co všechno jsi schopná vydržet. Já bych se s ní rafla už dávno a bylo by na ní, jestli se bude chovat normálně nebo se neuvidíme. Rozhodně bych jí třeba nenechala mi budit dítě, šťouchat do něj, když spí. To snad nikdo normální nedělá, ne? Na její blbý kecy bych reagovala hned, jak může mít třeba oči po ní? Kdyby řekla po bráchovi, ale po ní?

Proč by nemohlo mít dítě oči po tetě?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama