Půjčováni z knihovny v rámci literatury

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2502
21.10.21 14:58

Pujcovani z knihovny v ramci literatury

Nedavno jsem zakladala diskuzi ohledne nasi nove tridni a potrebuju se poradit zase.
Deti chodi do knihovny v ramci vyuky, knizky si nechavaji pod lavici a muzou si cist v hodine, aby nerusily, kdyz maji hotovo. Jde o to, ze mi prisla upominka do mejlu z knihovny, ze dluzime vratit nejakou knihu. Psala jsem email tridni ucitelce, jestli o tom neco nevi, proc kniha neni vracena. Ucitelka nevi, asi(!) nebyl muj syn pri navsteve knihovny ve skole. Knihu posle po synovi a mame ji vratit. Ja s tim nesouhlasim. Mam pro ni rozepsany email, ze toto je jeji zodpovednost, at vrati knihu az pri dalsi navsteve a zaplati pokutu nebo at si ji vrati sama a zaplati nizkou pokutu. Jenze jsem vztekla, tak se chci zeptat, jestli to je adekvatni reakce. Jak byste reagovaly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33090
21.10.21 15:12

Pro klid dcery, taky první třída, bych protentokrát knížku vrátila. Jestli to nemáte přes celý město.
Pokud by se to opakovalo, už bych se ohradila. Pevný nervy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36792
21.10.21 15:14

Je půjčena na synovo jméno? Tal byh se nehádala s učitelkou a šla knihu s omluvou vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17028
21.10.21 15:14
@VitaminC píše:
Nedavno jsem zakladala diskuzi ohledne nasi nove tridni a potrebuju se poradit zase.
Deti chodi do knihovny v ramci vyuky, knizky si nechavaji pod lavici a muzou si cist v hodine, aby nerusily, kdyz maji hotovo. Jde o to, ze mi prisla upominka do mejlu z knihovny, ze dluzime vratit nejakou knihu. Psala jsem email tridni ucitelce, jestli o tom neco nevi, proc kniha neni vracena. Ucitelka nevi, asi(!) nebyl muj syn pri navsteve knihovny ve skole. Knihu posle po synovi a mame ji vratit. Ja s tim nesouhlasim. Mam pro ni rozepsany email, ze toto je jeji zodpovednost, at vrati knihu az pri dalsi navsteve a zaplati pokutu nebo at si ji vrati sama a zaplati nizkou pokutu. Jenze jsem vztekla, tak se chci zeptat, jestli to je adekvatni reakce. Jak byste reagovaly vy?

Nemáš pravdu - finální zodpovědnost za knihy vypůjčené ze školní knihovny je Tvoje (i když byly vypůjčeny v rámci výuky), nikoli učitelky.

Jestliže syn nebyl ve škole v době, kdy spolužáci byli v knihovně se třídou, bude tam muset ve výpůjční době knihovny jít sám - abych pravdu řekla, ani mi na tom nepřipadá nic divného. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
21.10.21 15:19

@Russet @BohunkaP
Fakt? To jsem prekvapena. Skola mu prikaze pujcit si knizku a zodpovednost je na me. Vzdyt ja bez te upominky bych ani nevedela, ze si nejakou knizku pujcil, natoz kdy byl termin vraceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17028
21.10.21 15:24
@VitaminC píše:
@Russet @BohunkaP
Fakt? To jsem prekvapena. Skola mu prikaze pujcit si knizku a zodpovednost je na me. Vzdyt ja bez te upominky bych ani nevedela, ze si nejakou knizku pujcil, natoz kdy byl termin vraceni.

To je přece na něm, aby si to pohlídal. Když ví, že spolužáci byli v knihovně a on ne, musí tam dojít sám… Alespoň tak to funguje u nás. Pro rodiče slouží až upomínky, které jim dají zpětnou vazbu, že něco neproběhlo tak, jak mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9047
21.10.21 15:24

Ale on si knížky půjčuje na své jméno, na svoji průkazku, ne na školní a ve chvili jste zodpovědní vy jako rodiče. Učitelka tam nijak nefiguruje.
Zkus tam zavolat, já vždycky do dětského oddělení volala, vysvětlila a vždy se domluvila, nikdy nebyl problém, ani pokuta.
Taky chodili v rámci výuky, družiny, na přednášky a tématické pořady do knihovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36792
21.10.21 15:25
@VitaminC píše:
@Russet @BohunkaP

A proč teda nepřišla upomínka učitelce? Když to je podle tebe její starost. Musel ti přijít i mail nebo doklad o výpujčce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
21.10.21 15:30

@Russet Doklad o vypujcce? To slysim prvne. Nic takoveho knihovna neposila. Podle me to je jeji starost, protoze ona tam meho syna doprovodila a vyzvala ho, at si pujci knihu pro skolni ucely.
@mado Zavolat bych tam mohla.. ale jde mi tak nejak o princip, proc to mam resit ja.
@BohunkaP Dokud neni schopny sam chodit po meste trasa skola-knihovna-domov, tak ta zodpovednost tezko muze byt na nem. Natoz, aby si pohlidal, jestli uz je to mesic od vypujcky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
21.10.21 15:34

Opravdu hodláš dělat takovéhle rodeo proto, že syn zapomněl vrátit knížku do knihovny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
21.10.21 15:35
ofil/bohunkap/ Dokud neni schopny sam chodit po meste trasa skola-knihovna-domov, tak ta zodpovednost tezko muze byt na nem. Natoz, aby si pohlidal, jestli uz je to mesic od vypujcky.

No tak když zjebbeš učitelku, tak se to rozhodně naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
21.10.21 15:37

@Ou Nevim, pije mi krev, mam pocit, ze tu praci dela napul a jeste blbe. A ohrazuji se proti tvrzeni, ze ji zapomnel vratit syn. Ucitelka mela dle meho nazoru vysbirat z lavic knihy chybejicich deti a vratit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
21.10.21 15:38
@Ou píše:
No tak když zjebbeš učitelku, tak se to rozhodně naučí.
:roll: :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17028
21.10.21 15:38
@VitaminC píše:
@BohunkaP Dokud neni schopny sam chodit po meste trasa skola-knihovna-domov, tak ta zodpovednost tezko muze byt na nem. Natoz, aby si pohlidal, jestli uz je to mesic od vypujcky.

Nevím, jak to máte vy – my máme školní knihovnu v areálu školy. Nicméně zodpovědnost by na něm být měla – ne za to, kdy a jak tam sám dojde, ale za to, že doma nahlásí, že chyběl, ostatní byli v knihovně a tedy tam musíte spolu, protože má půjčenou knihu..

Pokud máš jiný názor, holt si domluv v knihovně, aby Ti zasílali výpisy a řeš to za něj, no :nevim: V každém případě za knihy ve finále ručíš ty, nikoli učitelka – stejně jako ručíš za odevzdání půjčených učebnic koncem roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
21.10.21 15:40

@BohunkaP Chodi do mestske knihovny. Pokud syn chybel, tak tezko mohl vedet, ze byla trida v knihovne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat