Půjčovna tvrdí, že jsme poškodili auto

4739
20.10.19 20:24

Půjčovna tvrdí, že jsme poškodili auto

Zdravím,

mám dotaz ohledně půjčování auta z půjčovny. Při přebírání jsem si nevšimla malou promáčklinu na zadních dveřích. U přebírání auta nikdo z půjčovny nebyl. Určitě jsme ji nezpůsobili my, ani nebylo kdy, neparkovali jsme na veřejných parkovištích…

No a při odevzdávání auta chce půjčovna po nás náhradu - pojištěné jsme měli jenom přední sklo - já se ptám, mají na něco nárok? Stejně, jak jsem si já poškození nevyfotila, stejně ho nemají ani oni, že to tam nebylo, když jsem auto přebírala… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6368
20.10.19 20:27

@J_Doe Záleží co je ve smluvních podmínkách a v předávacím protokolu. Ale pokud nemají důkaz, že tam promacklina nebyla, tak je to tvrzení proti tvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
20.10.19 20:29
@J_Doe píše:
Zdravím,

mám dotaz ohledně půjčování auta z půjčovny. Při přebírání jsem si nevšimla malou promáčklinu na zadních dveřích. U přebírání auta nikdo z půjčovny nebyl. Určitě jsme ji nezpůsobili my, ani nebylo kdy, neparkovali jsme na veřejných parkovištích…

No a při odevzdávání auta chce půjčovna po nás náhradu - pojištěné jsme měli jenom přední sklo - já se ptám, mají na něco nárok? Stejně, jak jsem si já poškození nevyfotila, stejně ho nemají ani oni, že to tam nebylo, když jsem auto přebírala… :nevim:

Zkus mrknout do smlouvy. Ale většinou všude bývá, že si máš stav zkontrolovat. Ale zase na tohle by měli být pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
20.10.19 20:43

Achjo, kouknem na to… Zítra se nám přý ještě ozve nějaký jejich technik.
Já jsem prostě udělala chybu, měla jsem to ofotit ze všch stran, i když tam nic nebudu vidět… příště budu chytřejší… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
20.10.19 20:45
@J_Doe píše:
Achjo, kouknem na to… Zítra se nám přý ještě ozve nějaký jejich technik.
Já jsem prostě udělala chybu, měla jsem to ofotit ze všch stran, i když tam nic nebudu vidět… příště budu chytřejší… :roll:

Nehazej flintu do žita. Můžou to být vykukove. Projdi smlouvu a zkus třeba linku dtestu. Oni ti poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
20.10.19 20:53

A vy jste v přijímacím protokolu neměli zakreslené vady na autě? My máme teď čerstvou zkušenost z prázdnin, auto totalne obouchany, snažili jsme se všechno zakreslit, ale samozřejmě po týdnu našli minipromacklinu, „které jsme se nevšimli“. No popravdě řečeno řešit ještě tyhle promackliny, tak máme zakroužkovaný cely auto v protokolu. Takže nám chlápek naúčtoval 150 ecek. Měli to jako standartní taxu, dle recenzi na googlu dělají tuto praktiku pokaždé a částka je stejná :zed: Jediné štěstí, že jsem si priplatila za pojištění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4739
20.10.19 21:41
@Janee19 píše:
A vy jste v přijímacím protokolu neměli zakreslené vady na autě? My máme teď čerstvou zkušenost z prázdnin, auto totalne obouchany, snažili jsme se všechno zakreslit, ale samozřejmě po týdnu našli minipromacklinu, „které jsme se nevšimli“. No popravdě řečeno řešit ještě tyhle promackliny, tak máme zakroužkovaný cely auto v protokolu. Takže nám chlápek naúčtoval 150 ecek. Měli to jako standartní taxu, dle recenzi na googlu dělají tuto praktiku pokaždé a částka je stejná :zed: Jediné štěstí, že jsem si priplatila za pojištění…

No, tak auto mělo najeto necelých 30 tis km, takže celkem nové, údajně bez závad, takže nic zakresleného nebylo. :(
Mám pocit, že to prostě na nás našili, jelikož jsme pojišťovali jen to sklo, a další připojištění jsem odmítla, a to paní byla ještě taková manipulativní, že si jako troufáme nepřipojišťovat za pouhých 17 éček na den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
20.10.19 22:03

@J_Doe kde to bylo? To naše ani 30k nemělo, ale obouchany bylo slušně. Spíš se divím, že nemáte v předávacím protokolu zakresleny vady, to by mělo být automaticky v každé půjčovně. Pak bych to zkusila uhrát na to, že s vámi nevyplnili povinné papíry, takže nemají důkaz že to tam nebylo a je to tvrzení proti tvrzení… Co o nich pisou recenze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat