Půjde s tímto nálezem na porodních cestách vyvolat porod?

85
27.9.21 15:30

Půjde s tímto nálezem na porodních cestách vyvolat porod?

Ahoj holky, koncem týdne bych měla nastoupit na vyvolání. Budu nejspíš ve 40. týdnu, podle MS vychází termín 8. října, podle ultrazvuku 1. října. Jde o to, že mám zatím nic moc nález k porodu. Už 14 dní v podstatě beze změny a to čípek měkký, mediosakrálně, na 1 prst, hlavička ještě není úplně sestouplá v pánvi. Mám docela strach, že to bude dlouhé trápení. Půjde s tímto nálezem porod vyvolat? Bude to 4. Porod. První 2 byly spontánní, třetí porod vyvolaný a rychlý, ale měla jsem mnohem lepší nález a lépe připravené porodní cesty. Děkuji za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
356
27.9.21 15:47

Já jsem měla ještě ve 40+5 úplně stejný nález jako ty a nakonec se mi rozjel porod druhý den ráno sám. Porod nakonec další den dopoledne. Tak ještě nevěš hlavu, muže to přijít samo kdykoliv. ;) Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 15:48

Mě vyvolávali v 39tt naprosto nepřipravená.. za raka jedna tableta.. dostala jsem ji cca v 17hod.. a v 22hod začali kontrakce.. pak už to šlo celkem rychle.. v 2:30 byla malá venku..

Ale je to podle mě hodně individuální.. když mimco nechce, tak nechce i přes tablety. :nevim:

Takže bohužel, to jak to bude je ve hvězdách..
Třeba se ještě rozmyslí přirozeně.

• Citovat
  • Nahlásit
21
27.9.21 15:54

@Surikataaa ahojky potěším tě.. já rodila vyvolavaně 4 tý porod v 35 tt bez nálezu prakticky…v 9 tableta o půl 11 slabé bolesti o půl 12 bolesti po minutě a malý se narodil 13:58… držím pěsti ať jste v pořádku a vše proběhne dobře :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
27.9.21 16:58
@Surikataaa píše:
Ahoj holky, koncem týdne bych měla nastoupit na vyvolání. Budu nejspíš ve 40. týdnu, podle MS vychází termín 8. října, podle ultrazvuku 1. října. Jde o to, že mám zatím nic moc nález k porodu. Už 14 dní v podstatě beze změny a to čípek měkký, mediosakrálně, na 1 prst, hlavička ještě není úplně sestouplá v pánvi. Mám docela strach, že to bude dlouhé trápení. Půjde s tímto nálezem porod vyvolat? Bude to 4. Porod. První 2 byly spontánní, třetí porod vyvolaný a rychlý, ale měla jsem mnohem lepší nález a lépe připravené porodní cesty. Děkuji za reakce.

No a proc vyvolavat, jaky je duvod…?
Klidne muzes jeste minimalne tyden pockat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3100
27.9.21 17:38
@Lucie_Sx píše:
No a proc vyvolavat, jaky je duvod…?
Klidne muzes jeste minimalne tyden pockat.

Přesně, taky nechapu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 17:48

Prvni vyvolavany, cesty nepripravene, dve tablety, spousta oxytocinu, prasknuti blan, spousta drog a dva dny kontrakci, nez se narodilo.
Druhy porod vychozi stav stejny, jen o tyden driv, ale jen jedna tableta a oxy az na posledni dve hodiny, kontrakce po 2 minutach kolem 15 hodin.

• Citovat
  • Nahlásit
85
27.9.21 20:15

Holky, děkuji, snad to klapne. Jinak porod vyvolávaný, protože se mi v 24. Týdnu i přes ředění krve ckexanem udělala hluboká žilní tromboza v lýtku, mám hrozné křečové žíly a byla jsem více než 3,5 měsíce na silných injekcich, teď posledních 14 dní mi o třetinu snížili dávku a nechtějí mě s tímto nálezem nechat ani den po termínu. Jinak si myslím, že má mimčo ještě asi tak 7-10 dní čas, měla jsem totiž menstruaci pravidelnou a ovulaci jsem sledovala i testy, takže si myslím, ze ten termín bych měla mít správně až toho cca 8.října, ale když jsem jela na screening v 1. Trimestru, objednali mě na 13+4, tak mi řekli, že mi už screening neudělají, jelikož je mimco cca o 8 dni větší, odpovídalo cca 14+5, takže už jsem se nevlezla do tabulek. No a tady v porodnici se prej termínem porodu podle MS řídit nebudou, že nejpřesnější je ultrazvuk v 1.trimestru. Tak nevím teda holky. Kvůli té tromboze jsem píchala clexane forte a teď mám clexane 0,8. Prej to je pořád docela vysoká dávka a asi si budou chtít ohlídat, ze si ho ten den porodu nepíchnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9375
27.9.21 20:20
@Surikataaa píše:
Holky, děkuji, snad to klapne. Jinak porod vyvolávaný, protože se mi v 24. Týdnu i přes ředění krve ckexanem udělala hluboká žilní tromboza v lýtku, mám hrozné křečové žíly a byla jsem více než 3,5 měsíce na silných injekcich, teď posledních 14 dní mi o třetinu snížili dávku a nechtějí mě s tímto nálezem nechat ani den po termínu. Jinak si myslím, že má mimčo ještě asi tak 7-10 dní čas, měla jsem totiž menstruaci pravidelnou a ovulaci jsem sledovala i testy, takže si myslím, ze ten termín bych měla mít správně až toho cca 8.října, ale když jsem jela na screening v 1. Trimestru, objednali mě na 13+4, tak mi řekli, že mi už screening neudělají, jelikož je mimco cca o 8 dni větší, odpovídalo cca 14+5, takže už jsem se nevlezla do tabulek. No a tady v porodnici se prej termínem porodu podle MS řídit nebudou, že nejpřesnější je ultrazvuk v 1.trimestru. Tak nevím teda holky. Kvůli té tromboze jsem píchala clexane forte a teď mám clexane 0,8. Prej to je pořád docela vysoká dávka a asi si budou chtít ohlídat, ze si ho ten den porodu nepíchnu.

Držím palce, ať máš mimčo brzy v náruči :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 22:34

To vůbec nic neznamená takový nález. Já byla zavřena na 7 zapadu. doktor si dělal srandu, ze sáhnout do mě a nevidět bricho, tak by řekl, ze nemůžu byt tehotna..nechtěli mě nechat přenášet kvůli mému vysokému tlaku, který ke konci vylitaval nad 160/100..měla jsem původně nastoupit o den dřív před vyvolanim na nejake tycinky, ale to jsem šílene nechtěla..PA mi řekla, ze se pokusí tu tabletku do mě nějak narvat😂 řekla jsem ať mi udělají Hamiltona ze třeba se to rozjede samo.to se zacal doktor smat, ze Hamiltona jde udělat jen, když je kudy ten prst strčit😂.. no nakonec rano do mě hodinu rvala tabletku (3 se rozpustily), nakonec se v 9 povedlo..od 10h po 30s Kontrakce, ve 14h otevřená na 1-2cm, v 15:20 malej na světě :srdce:..v těch 14h po 5h kontrakci po 30s jsem myslela, ze padnu, když mi řekla ze jsem na 1-2cm😅..s vidinou, ze budu ještě rodit xxxx hodin - řekli mi, ze budu rada, když ještě ten den porodim- tak jsem si nechala píchnout epidural..no a bylo to..verim, ze druhej porod zažiju přirozene, ale pak když jsme držela ten uzlicek, tak bylo po bolesti..každopádně segra byla zavřena úplně stejne, rano na monitorech a kontrole ze jako vůbec nic..19:10byl synovec na světě..to je proste hned
Prosím anonym kvůli spojení s nickem

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 22:54

Mela jsem to stejne s trombozou a redenim pri 1. i 3. porodu. Kde budes rodit? Ja se hrnula do Brna na Obilnak, protoze je to rizikove a oni maji s temito diagnozami bohate zkusenosti. Takze taky jsem resila, co by kdyby to neklaplo do terminu, tak by opatrne vyvolavali, protoze mi rikali, ze od 3. porodu je ta deloha dost citliva na to vyvolavani a ze to sice byva rychle, ale o to vic bolestive… takze tak nejak jsem se na to v hlave nastavovala a pripravovala, ze to proste budu muset vydrzet. Nakonec jsem rodila prirozene 2 tydny pred terminem s Clexane 0,8 forte, z toho jsem mela dost strach, ale ze s tim rodi mi rikali. Vse jsem s nima predem konzultovala. Muzu jen doporucit tady ty rizikive poradny ve velkych mestech, neodvazila bych se rodit s timto v mensi nemocnici, maji zkusenosti a cloveka to dost uklidni. Preji hodne stesti a at to vse dobre dopadne :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
85
27.9.21 23:27
@Anonymní píše:
Mela jsem to stejne s trombozou a redenim pri 1. i 3. porodu. Kde budes rodit? Ja se hrnula do Brna na Obilnak, protoze je to rizikove a oni maji s temito diagnozami bohate zkusenosti. Takze taky jsem resila, co by kdyby to neklaplo do terminu, tak by opatrne vyvolavali, protoze mi rikali, ze od 3. porodu je ta deloha dost citliva na to vyvolavani a ze to sice byva rychle, ale o to vic bolestive… takze tak nejak jsem se na to v hlave nastavovala a pripravovala, ze to proste budu muset vydrzet. Nakonec jsem rodila prirozene 2 tydny pred terminem s Clexane 0,8 forte, z toho jsem mela dost strach, ale ze s tim rodi mi rikali. Vse jsem s nima predem konzultovala. Muzu jen doporucit tady ty rizikive poradny ve velkych mestech, neodvazila bych se rodit s timto v mensi nemocnici, maji zkusenosti a cloveka to dost uklidni. Preji hodne stesti a at to vse dobre dopadne :hug:

Já právě budu rodit v úplně obyčejné malé porodnici v Kyjově, žádné rizikové pracoviště, tak mám trochu strach. Hematoložka mi teď 14 dní před termínem snížila dávku právě z původního Clexane 0,8 forte, co si měla ty, na clexane 0,8. Je to o třetinu nižší dávka a hematoložka byla spokojená, prej teď mám výsledky ideální. Když jsem píchala forte, tak jsem byla úplně na nejvyšší hranici terapeutického rozmezí, tedy už naředěná moc a hematolozka se rozhodla to 14 dni před porodem snížit, ze s forte jít rodit nemůžu. Mám trochu strach skrze to snížení dávky, aby se ta tromboza zase nezhorsila. Moc tomu nerozumím. Udělala se mi skrze křečáky. Mám je hrozné a krev v tom městnala, do toho hormony spojené s tehotenstvím a už to bylo. Tady na cévním se dostane člověk na kontrolu za 3 měsíce, takže prd vím, jak na tom teď s tou sraženinou jsem. Ale přišli mi na ni ve 24. Týdnu. Tak nevím, jestli už to teď bude rozpuštěné, když jsem píchala forte 3,5 měsíce. No a z toho vyvolání mám taky dost strach. První porod byl dlouhý a náročný, přirozený, druhý úplně super, cca 5 hodin a dalo se to prodýchat od začátku do konce. Byla jsem v klidu. Ale ten třetí vyvolaný byl sice rychlý, za 2,5 hodiny, co začala působit tableta, byl syn venku, ale ty bolesti byly celé ty 2 hodiny šílené. Nedokázala jsem se s tím vůbec srovnat, ani si na to zvyknout. Tak teď se bojím o to víc. Kéž by se mi to rozjelo samo jako tobě. Bohužel mám na to 2 dny, a dost o tom pochybuju. Nepřijde mi, že by se něco mělo dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15259
28.9.21 00:50
@Surikataaa píše:
Já právě budu rodit v úplně obyčejné malé porodnici v Kyjově, žádné rizikové pracoviště, tak mám trochu strach. Hematoložka mi teď 14 dní před termínem snížila dávku právě z původního Clexane 0,8 forte, co si měla ty, na clexane 0,8. Je to o třetinu nižší dávka a hematoložka byla spokojená, prej teď mám výsledky ideální. Když jsem píchala forte, tak jsem byla úplně na nejvyšší hranici terapeutického rozmezí, tedy už naředěná moc a hematolozka se rozhodla to 14 dni před porodem snížit, ze s forte jít rodit nemůžu. Mám trochu strach skrze to snížení dávky, aby se ta tromboza zase nezhorsila. Moc tomu nerozumím. Udělala se mi skrze křečáky. Mám je hrozné a krev v tom městnala, do toho hormony spojené s tehotenstvím a už to bylo. Tady na cévním se dostane člověk na kontrolu za 3 měsíce, takže prd vím, jak na tom teď s tou sraženinou jsem. Ale přišli mi na ni ve 24. Týdnu. Tak nevím, jestli už to teď bude rozpuštěné, když jsem píchala forte 3,5 měsíce. No a z toho vyvolání mám taky dost strach. První porod byl dlouhý a náročný, přirozený, druhý úplně super, cca 5 hodin a dalo se to prodýchat od začátku do konce. Byla jsem v klidu. Ale ten třetí vyvolaný byl sice rychlý, za 2,5 hodiny, co začala působit tableta, byl syn venku, ale ty bolesti byly celé ty 2 hodiny šílené. Nedokázala jsem se s tím vůbec srovnat, ani si na to zvyknout. Tak teď se bojím o to víc. Kéž by se mi to rozjelo samo jako tobě. Bohužel mám na to 2 dny, a dost o tom pochybuju. Nepřijde mi, že by se něco mělo dít.

Nebylo by teda lepsi se nejdriv nechat zkontrolovat na tom cevnim? Na akutni zadanku te vezmou hned. A pokud by to vypadalo dobre, muzes to vyvolavani jeste o par dni posunout.
Plus pokud si nejsi jista nebo nemas dost informaci, urcite konzultuj jeste s dalsim pracovistem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 10:38

Uz asi nema cenu dneska neco psat, uz se asi jen ptat, jak to dopadlo? Mimochodem asi chodime ke stejnemu cevari a hematologie, ja misto Kyjova nebo Breclavi volila jednoznacne Brno. Anonymni s trombozama

• Citovat
  • Nahlásit
85
1.10.21 19:59
@Anonymní píše:
Uz asi nema cenu dneska neco psat, uz se asi jen ptat, jak to dopadlo? Mimochodem asi chodime ke stejnemu cevari a hematologie, ja misto Kyjova nebo Breclavi volila jednoznacne Brno. Anonymni s trombozama

Ahoj, tak já si píchla clexane v 8 ráno, pak jsem jela na kontrolu do kyjova, tam mi udělali hamiltonuv hmat a večer se nakonec rozběhl porod sám. Okolo 20 hodiny večer jsem začala cítit první bolesti a 0:50 se dcera narodila. Krvácení během porodu a po porodu v normě, možná malinko víc, ale brali to jako normu. Vše proběhlo v pořádku. Další clexane jsem píchla následující den, ale ne hned ráno, ale v poledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat