Půjde to spravit?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 11:19
Půjde to spravit?

Moc prosim, půjde tohle spravit? Strasne se bojim te castky a toho, co mi vse vytrhnou. Nemam na to momentalne penize a nechci mit obyc. plomby. Nevim co delat, zubare nemam nekolik let. Omlouvam se za tu nechutarnu. Je mi malo, neptejte se, proc ho nekolik let nemam.. Diky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 16.09.18 11:27

Všechno jde když se chce, ale přes internet ti to nikdo neudělá a musíš k zubaři.
Když nebudeš mít peníze na placené plomby nebo nevím co si představuješ, tak časem možná nebudou potřeba, protože ty zuby už nepůjde zachránit a na umělé mít nebudeš určitě. Takže si „vyber“..

Hanka1
Extra třída :D 13579 příspěvků 16.09.18 11:29

Prosim te bila plomba stoji dva tisice, tak prestan fnukat a mazej na vikend na brigadu a penize na opravu budou…

Kacenka.k8
Povídálka 47 příspěvků 16.09.18 11:31

Spravit to urcite pujde, ale pocitej s tim, ze za to dost zaplatis… zub ti zbrousi a daji ti na to korunku, takze pocitej s castkou 8-10 tis. Holt kdybys to resila driv, mela bys to za levnejs/zadarmo, protoze by ti udelali jen plombu, v tomhle stavu uz plomba stacit nebude, takze bude zapotrebi nechat vymodelovat novy zub. Jinak stav tvych zubu je dost priserny :poblion:

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 16.09.18 11:40

Přinejhorším jsou „klapačky“ na pojišťovnu (snímací náhrada). Základem je teď najít si zubaře a na rovinu s ním probrat tvé možnosti. Informuj ho, že finance nemáš, on udělá jen základní ošetření, případně zub vytrhne a nebude se pouštět do záchrany každého zubu. Zubaře ti pomůžou najít na tvé zdravotní pojišťovně, měli by ti dát seznam zubařů v okolí, kteří přijímají nové pacienty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 11:40

Taky jsem neměla x let zubaře ( neboli měla ale zubařku která byla na pojišťovnu plombovala zadarmo amalganové plomby, které byly do hodiny vypadnuté. Takže jsem šla znova k zubařce ona odvrtala, zaplombovala, plomba vypadla a tak to šlo dál až zůstal jen kousek zubu )
Takže jsem se na to vykašlala a do zubaře jsem nechodila.
Až do jednoho osudného ale taky nejlepšího dne co mě mohlo potkat. Šla jsem spát bez bolesti a vzbudila jsem se s napuchnutou tvaří tak že jsem neotevřela oko. To byl takový šok a strach že oko už třeba nikdy neotevřu že mě to probralo a začla jsem něco dělat.
Prvně x návštěv v nemocnici na zubní chirurgii řezaní dásně, vytahování hnisu a pak hledaní doktorky, ale doktorky která mi nedá moji nepeči sežrat ale pomůže mi dát zuby do pořadku na pořád ne na chvilku.
Takže soukromá zubařka ke které chodím jednou do měsíce někdy dvakrát. Taky nemám peníze mám zkrácený úvazek, ale radši si odpustim něco jiného jen abych měla na bílé plomby.
Samozřejmě se to neobešlo taky hledaním dobrého zubního chirurga, který mi vytahl zbytky zubu a kořenu. Těch bylo víc jak 5. Poté už zubařka začla opravovat a plombovat zbývající zuby, které mi ještě dává dohromady, ale ty peníze a konečně mít zuby za které se nemusím stydět za to stojí. Takže radši šetří, ale najdi si dobrou zubařku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 12:02

Me je hrozne malo, proto se příšerně stydim. Vim ze jsem tam mela byt davno..

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 16.09.18 12:02

Tak dočasná plomba je bílá, vydrží ti klidně půl roku, takže jde zuby odvrtat, vyplnit docaskami a postupně měnit za stále bílé.
Ale upřímně řečeno, myslím, že marnivost není na místě, mělo by ti jít hlavně o to, aby ti zubař zachránil zuby. Já mám v puse ledacos, moje zubařka ví, jak jsem na tom finančně a dává mi tam vždy to, co je levnější a zároveň se to hodí pro ten konkrétní zub, kaz, rozměr.
A jakmile dojde na kanálky, tak ty můžou být pěkně drahé a nikdo ti nezaručí, jak dlouho ti tam mrtvý zub vydrží.
Být tebou, tak nespekuluje nad krásou, urychleně si najdu zubaře, ať zacne hasit ty největší hrůzy. Na začátku bude prohlídka, kalkulace a pak se můžete dohodnout na postupu, případně splátkovým kalendáři.

Biibii
Stálice 75 příspěvků 16.09.18 12:04
@Anonymní píše:
Me je hrozne malo, proto se příšerně stydim. Vim ze jsem tam mela byt davno..

Když ti je hrozné málo, proč to nezaplatí máma? Jako promiň, ale do čeho investovat víc, než do zubu, které mas jen jedny a na cely život

Slečna Ferka
Extra třída :D 10161 příspěvků 16.09.18 12:04

Já vím, že to je off topic, ale nepochopím. Jistě už nějakou dobu chodíš s takovým chrupem, ale budeš machrovat, že nechceš amalgamové plomby, i když na lepší nemáš našetřeno?!

Nechci Ti to dávat sežrat, ale vybavuje se mi ta politická diskuse, jak se nemají zvyšovat úhrady, že musí aspoň amalgámová plomba zůstat zdarma kvůli nemajetným… a pak koukám, že ani lidi bez peněz amalgám stejně nechtějí :nevim:

Na Tvém místě nebudu machrovat a nechám si spravit amalgámem, co půjde (amalgámové plomby jsou prý trvanlivější než bílé), a prachy spíš dám do prevence: zubní hygiena, kvalitní kartáčky, případně sonický elektrický kartáček.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 12:17
@Murka píše:
Přinejhorším jsou „klapačky“ na pojišťovnu (snímací náhrada). Základem je teď najít si zubaře a na rovinu s ním probrat tvé možnosti. Informuj ho, že finance nemáš, on udělá jen základní ošetření, případně zub vytrhne a nebude se pouštět do záchrany každého zubu. Zubaře ti pomůžou najít na tvé zdravotní pojišťovně, měli by ti dát seznam zubařů v okolí, kteří přijímají nové pacienty.

Ano vim, tady v okoli jsou zubari dost velky problem. Nikde nikdo. Spis jen v jinem meste kliniky, a to bude jeste vetsi palka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 12:30
@Anonymní píše:
Ano vim, tady v okoli jsou zubari dost velky problem. Nikde nikdo. Spis jen v jinem meste kliniky, a to bude jeste vetsi palka.

zubařu je dost. Právě díky tomu že jsem před pár měsíci hledala tak vím. Ale když si zajdeš na pojišťovnu at ty dá seznam zubařu kteří přijímají nové pacienty tak ty dá seznam tak možna 5 zubařu a z toho 3 ty řeknou že už neberou. Řekni si o seznam všech zubařu s kterými mají smlouvu a začni je obcházet a nebo volat.
Já dostala seznam nějakých 100 zubařu z jednoho okresu asi 50 mi řeklo že berou, další 20 že za pár měsíců by měli přijímat. A to byli zubaři kvalitní někteří soukromí, ale jak jsem poznala o to víc kvalitní.
Jinak mě jedna bílá plomba stojí okolo 1500 kč s tím že mám na ně 3 letou záruku, takže když by mi vypadla nebo by bylo potřeba ji spravit. Neplatím už nic
@Kacenka.k8 To si neviděla moje jak vypadaly :-D Teď s toho mám srandu a fotku na památku jako výstraha, ale já to neřešila mě to přišlo normalní že o nic nejde
@Biibii možna to mama neřeší. Nechci se nikho dotknout zakladatelku a jeji rodinu neznám. Ale myslím si že kdyby ji mamka vedla k peči o zuby tak se to nestane. Já taky k tomu nebyla vedená a zuby dopadly tak jak dopadly. Až teď když to dávám sama dohromady za své prachy a vím co to vše obnášelo nejen peněz, ale i toho strachu. Tak moje dětí nedopadnou jak já. Protože je k zubařské peči povedu a dobrého zubaře jim zaplatím jen aby je nepotkalo to co mě

TMana
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 16.09.18 12:45

To je logika, nechat si vyhnít zub a pak řešit opravu, aby to nebylo vidět. Nemáš doufám volební právo?

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 16.09.18 12:49

Smarja ke komu chodíte? 8o moje zubařka má bílé plomby za 590 Kč. Dva tisíce mě stál celý nový zub i s nástavcem 8o

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 16.09.18 13:03
@Lainaire8 píše:
Smarja ke komu chodíte? 8o moje zubařka má bílé plomby za 590 Kč. Dva tisíce mě stál celý nový zub i s nástavcem 8o

Praha…za bílou dávám 1500,– 600 amalgan

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >