Půjdete na test při příznacích?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
13546
20.10.20 22:23
@lachtanice86 píše:
@niko999 no co jsem četla v roce 1995 tu byla chřipkova epidemie, za podzim a zimu na komplikace z chřipkou umrelo zhruba 6000, jedine co se zavřelo bylo školy. Obchody, ekonomika jela dál. Roušky nikdo neměl.. nakazenych údajně 1,1 milionu lidí, netvrdím ze je to jako chřipka, ale v mem okolí měla rodina mnohem lehčí průběh než u chřipky, ale @Euforia se zeptala dobře.
A zeptám se, ty si ty ostatní nakazila jak? Mela si příznaky a nedodržela 10 denní izolaci, nebo si neměla žádné příznaky, tim pádem ti „nic“ nebylo? Hádat se nechci, jen se ptám

Jen pro srovnání.
Teď je nemocných 150000? Mrtvých 1600 a to nejhorší přijde.
Srovnáno s chřipkou je to nejméně dvojnásobek zemřelých i při poměrně drastických opatřeních. A ta hlavní nálož zemřelých ještě přijde.

S chřipkou, ani tou tehdejší, se to nedá srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
20.10.20 22:35
@lachtanice86 píše:
@niko999 no co jsem četla v roce 1995 tu byla chřipkova epidemie, za podzim a zimu na komplikace z chřipkou umrelo zhruba 6000, jedine co se zavřelo bylo školy. Obchody, ekonomika jela dál. Roušky nikdo neměl.. nakazenych údajně 1,1 milionu lidí, netvrdím ze je to jako chřipka, ale v mem okolí měla rodina mnohem lehčí průběh než u chřipky, ale@Euforia se zeptala dobře.
A zeptám se, ty si ty ostatní nakazila jak? Mela si příznaky a nedodržela 10 denní izolaci, nebo si neměla žádné příznaky, tim pádem ti „nic“ nebylo? Hádat se nechci, jen se ptám

Tohle přesně jsem četla v článku o vyvrácených dezinformacích (i když ty teda píšeš 6000), cituji:

V roce 1995 si chřipková epidemie vyžádala 12 000 životů

Nevyžádala. Tato informace koluje po sociálních sítích a jejím zdrojem je studie, která odkazovala na data z USA, nikoliv z České republiky.

S vyvrácením této zprávy přišla agentura AFP a počítá mrtvé v roce 2015: na samotnou chřipku zemřelo 43 mužů a 87 žen, tj. celkem 130 lidí. Pokud bychom počítali všechna úmrtí způsobená zánětem plic, jednalo by se stále jen o 3041 obětí, jak vyplývá z ročenky ÚZIS z roku 1995.

Odkaz https://www.seznamzpravy.cz/…aviru-124652?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
20.10.20 22:43

Nešla bych. Tolik let milióny lidí přecházelo chřipku, na kterou se umírá a vesele si chodili do práce a najednou budu z každého nachlazení pos… strachy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
20.10.20 22:53

Nešla bych, já na MD stejně žiju v izolaci. Ale lidi co chodí do práce a potřebují neschopenku, tak bohužel na test musí. Jenže ten systém je tak v háji, že člověk co má příznaky dneska půjde na test až příští čtvrtek…(tady u nás)… takže to trasování pak asi bude hodně efektivní… Ale jak říkám, já žiju už fakt v totální izolaci, takže víc za sebe udělat nemůžu… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4036
20.10.20 22:56

@anupati

popírači už nevědí co by si vymysleli
před týdnem 6 tisíc, dnes už koluje 12 tisíc

myslím že za další týden bude kolovat 24 tisíc zemřelých „na chřipku v roce 1996 “

i když mrtvých na koronu bude 30 tisíc, popírač, aby dostál své psychické integritě si řekne…„no a co, chřipka v době Marca Aurelia byla ještě horší, 50 tisíc “

:nevim:

ono to nyní pojede sešupem, tak nebo onak

nic nenaděláme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
20.10.20 23:07
@Borrealis píše:
@anupati

popírači už nevědí co by si vymysleli
před týdnem 6 tisíc, dnes už koluje 12 tisíc

myslím že za další týden bude kolovat 24 tisíc zemřelých „na chřipku v roce 1996 “

i když mrtvých na koronu bude 30 tisíc, popírač, aby dostál své psychické integritě si řekne…"no a co, chřipka v době Marca Aurelia byla ještě horší, 50 tisíc "

ono to nyní pojede sešupem, tak nebo onak

nic nenaděláme
:lol: Ještěže smích prodlužuje život :palec: Mě spíš ti lidi přijdou hrozně nekonzistentní. To je pořád chřipečka, protest vůči všemu, na co se zavírají hospody, školy, stejně tady děcka lítají v tlupách…a to byste měli vidět, jaká otočka u některých nastala u nás na maloměstě, když se ve školce rozjel covid 8o Však to bylo úplně jasné, že to přijde, že celé manévry jsou jen o zpomalení, ale že je to nevyhnutelné :nevim: Napadání, telefonáty, ředitelka problémy… no hnus :? Dokud to bylo něco hypotetického v dáli…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
20.10.20 23:10

Nešla bych nikam, jedině do postele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4036
20.10.20 23:41

@anupati

a no tak ja to zase i chápu, vono je to dlouhý

dnešní člověk je zvyklej všechno pronto, sms, email, eshop dodá do druhého dne

a když dojde krizička nebo prefabrikovanej čínskej blevirus, tak dnešní člověk čeká že DO MĚSÍCE bude vyřešíno a vono ne a ne a ne

je to vcelku pochopitelné, na ulicích se mrtvoly neválejí, tak se nějak nechce tomu věřit že se sem sune rychlým tempem průšvih, nota bene na průšvihy tohoto typu nejsme zvyklí a nelíbí se nám

mmch skoro si i myslím že lepší když se to přežene nyní po létě, lidi mají jakous takous imunitu, jsou vysluněni, odpočati…než kdyby se to nejhorší přehnalo v únoru

ale chápu to, prostě to je otrava…vleče se to…zima na krku…a navíc všelijaké ekonomické vyhlídky
myslím že se to přežene poměrně rychle, je to rozjeté jak šinkanzen, zdravotnictví se pravda orosí a někteří pac se již na akutní ventilovaná lůžka nedostanou plus nebude personál, takže nejeden zahučí, to žel bohu

nějak se to přežene, nepotrvá to dlouho a pak už bude postupně lépe a lépe a lépe
zatím jsme na vzestupné křivce, ještě pár týdnů vydržet a pak se již pojede dolů

když budou lidi rozumní a součinní tak ten peak nebude tak vysoko a vono to nějak půjde

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4036
20.10.20 23:45

Já dnes ve vlaku vyslechla hovor, mladý muž, TAK 30 let organizoval chatu na prodl. víkend

/ on bude někdy nějakej prodl. víkend?? nemám šajna, v mým vesmíru nehrozí, jen do práce a z práce a o víkendu resty /

skupina A se potká se skupinou B která dojede později
z té se oddělí podskupina B1, která přejede na chatu Máni poblíž a z tý zase přijede podskupina C2, oddělivší se již v sobotu, ptž dojde chlast a tráva

no prostě vohromně složitá logistika, skupiny se budou různě dělit a spojovat jako molekuly

bylo to natolk složité, že odhaduji že po této akci bude minimálně stovka posit
:think:

čímž chci říct, že toto by si i asi mladí mohli projednou odpustit, ale no tak neodpustí, víme a pak se rozlezou domů a nakazej další kolaterální vlákna a podvlákna C4, C5, C18 a. t.d…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12078
21.10.20 01:58
@Borrealis píše:
Já dnes ve vlaku vyslechla hovor, mladý muž, TAK 30 let organizoval chatu na prodl. víkend

/ on bude někdy nějakej prodl. víkend?? nemám šajna, v mým vesmíru nehrozí, jen do práce a z práce a o víkendu resty /

skupina A se potká se skupinou B která dojede později
z té se oddělí podskupina B1, která přejede na chatu Máni poblíž a z tý zase přijede podskupina C2, oddělivší se již v sobotu, ptž dojde chlast a tráva

no prostě vohromně složitá logistika, skupiny se budou různě dělit a spojovat jako molekuly

bylo to natolk složité, že odhaduji že po této akci bude minimálně stovka posit
:think:

čímž chci říct, že toto by si i asi mladí mohli projednou odpustit, ale no tak neodpustí, víme a pak se rozlezou domů a nakazej další kolaterální vlákna a podvlákna C4, C5, C18 a. t.d…

Aspoň budeme rychleji promoření a bude klid od celého covidu a celé téhle šaškárny ;) Vždyť už je to neúnosné, pořád všechno zavírat, otvírat, zavírat… :roll: Tomu viru je to stejně fuk, on si cestu najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
21.10.20 06:46

Nepřijde mi normální před Vánoci zavřít obchody :pocitac:. Tohle ekonomika států už nerozdýchá. Údajně vládě záleží na našem zdraví, ale na tom že se většina lidí půjde pást, to už jim je jedno :mrgreen:.

Na jaře jsem chodila aspoň jednou týdně do nemocnice na vyšetření. Na vrátnici po mě chtěli vyplnit papír že nemám koronavirus, měla jsem den starou SMS že jsem negativní. Zdravotníci se začali rozčilovat, že to nic neznamená, že i když jsem včera koronavirus neměla, můžu ho mít dneska. To že v dané nemocnici bylo na stejném patře, kde jsem chodila, deset případů nakažených (dozvěděla jsem se to náhodou později), to samozřejmě nemocnice neřešila a dal tam pouštěla lidi 8o.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28990
21.10.20 06:58
@Anonymní píše:
Ahoj. Zajímalo by mne, zda byste šli na test na covid, pokud byste na sobě pozorovali příznaky nachlazení-kašel, rýma, tíha na prsou… Já jsem teď nachlazená, dodržuji veškerá opatření, nikam nechodím a čekám až to přejde. Spíš by mne ale reálně zajínalo, proč na test jít z vlastního rozhodnutí, aniž by mne někdo nevytrasoval. K čemu mi ta informace bude, když jediné co mi řeknou je, abych si dala Paralen.

Nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18247
21.10.20 08:38
@Micaella22 píše:
pokud mam mozek a je mi zle, tak si prece v praci vezmu volno, a prijdu za 10 - 14 dni… budu na zadku a nikam nepolezu šířit cokoliv dal

Problém je, že někteří ten mozek nepoužívají a někdo si nemůže vzít volno 14 dní. Leda neschopenku. Takže spousta lidí jde do práce, aby nepřišli o peníze a nákazu vesele šíří dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14274
21.10.20 08:49

Nešla bych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
21.10.20 09:14
@Micaella22 píše:
Ne. Proc? K cemu mi to bude, stejne budu muset doma lezet a cpat se praskama. A je jedno, jestli mam covid neno virozu.Sorry, ale prave nesmyslnými testovani se opatreni akorat zhoršujou. Nechapu lidi, co si tam jdou stoupnout dobrovolne. Nechala bych se testovat akorat v momentě, kdybych musela do spitalu kvuli zhorsenemu stavu :pankac: :pankac: pokud mam mozek a je mi zle, tak si prece v praci vezmu volno, a prijdu za 10 - 14 dni… budu na zadku a nikam nepolezu šířit cokoliv dal

To je zas blabol… Keby tie počty pozitívnych neznamenali zároveň brutálny nárast pacientov v nemocniciach na jip/aro, tak sa nič nezatvara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama