Půjdete na test při příznacích?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
14187
21.10.20 09:39

@Talitha mrtvých je 1600 od března. Tedy za nějakých 7mesicu. Tam bylo 6000 za zhruba 4mesice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14187
21.10.20 09:40

@anupati u v te recenze jsem našla mrtvých zhruba 4000. Za nějaké 4 měsíce. Ted mame 1600 mrtvých za 7 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14187
21.10.20 09:45

@Borrealis nejsem popirac, sama to píšu. To ze někoho vyděsí ty čísla co uvádějí je jeho vec, ja jen píšu, že členové mojí rodiny, co měli covid ho měli s mnohem lehčím průběhem než je u chřipky. A ne, nebyli to jen mladí lidi, věkové rozmezí nakažených v rodině je od 14 do 78. Zdraví i nemocní. Ale hádat se tu nebudu, jen říkám zkušenosti mého blízkého okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
21.10.20 09:46

Já bych tam šla pouze v případě, že by mi to někdo vylozene nařídil, čili pokud bych musela. Jinak jsem doma, nikam beztak nechodím, tak mi to přijde zbytečné. Chodím jen obden do obchodu no a kdyby mi bylo nedobře, tak bych tam nesla, a to i kdybych měla covid nebo cokoliv jiného, to dá rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
21.10.20 10:09

Zatím jsem na testu nebyla. od začátku září dítě přitáhlo 2 nějaké virozy, obe jsem chytla. Ale ani jedno podle mě nebyl covid, žádné teploty, žádná ztráta čichu. Jen jsem teda teď raději nejela k rodičům a chodím jen s dcerou na procházky. Ale test zatím ne, až budu mít teplotu nebo ztratím čich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
21.10.20 15:35
@lachtanice86 píše:
@anupati u v te recenze jsem našla mrtvých zhruba 4000. Za nějaké 4 měsíce. Ted mame 1600 mrtvých za 7 měsíců

Jak jsem koupila tak prodávám. Osobně si čísla nedohledávám. Jen mě to " cvrnklo do očí" a vzpomněla jsem si na ten clanek.
Jinak úplně nevím, jak by bylo možné reálné srovnávat čísla ta celé období, když se na jaře udělal 3 měsíční lockdown a následovalo léto a školní prázdniny. Jaká by byla čísla, pokud by na jaře postupovali jinak… Nechali volný průběh…to už se teď nedá říct a přijde mi, že nelze říct covid za 7 měsíců tolik…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
22.10.20 02:21

Šla bych jenom kdybych měla teploty nad 38°C, velký kašel a ztrátu čichu a chuti. A protože jsem od zítřka doma a kdoví jak to pak bude s prací, tak bych zavolala doktorce, ať mě na testy pošle ona. Jako samoplátce bych nešla, radši ušetřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4298
22.10.20 05:29

Mám čerstvou zkušenost s tím, že jsem uplynulých cca 10 dní ležela a prospala s bolestmi svalů, kloubů, hlavy a očí, rýmou, dávivým kašlem - ale bez teplot, bez ztráty čichu a chuti. Lékaře jsem ani neviděla a ani neslyšela - řešila to se mnou přes telefon sestřička ( samozřejmě po konzultaci s lékařem). Od předminulé soboty až do včerejška mám vše jako v mlze.
Minulý pátek jsem si řekla o ATB ( protože prostě věřím, že to je můj obvyklý podzimní zánět průdušek) a musím říct, že od úterka mi začíná být lépe, akorát ta únava je hrozná, ale jsem doma, tak to neřeším.
Jenomže jsem pedagogický pracovník, tudíž v den, kdy jsem začala cítit první příznaky a byla jsem v prác mezi 30 dětmi ( všechny s postižením, tudíž bez roušek) a dalšími 10 kolegyněmi, tak jsem mohla někoho nakazit.
Z tohoto důvodu jsem se ptala na možnost testu na Covid - bylo mi sděleno, že se tam posílají pouze ti, kteří mají příznaky vysoká horečka, ztráta čichu a chuti. Postrádá pro mne smysl posílat na testy jenom ty, kteří mají naprosto jasné příznaky - tam je to snad jasné a nemusí k tomu být test. Spíše by měl na test jít každý, kdo by mohl svou předchozí přítomností nakazit lidi kolem sebe ( nechtěně, protože příznaky se objeví z plného zdraví) - vedení naší školy na mne docela tlačilo, abych si test zajistila, aby mohli s výsledkem dál pracovat - alespoň informace pro rodiče dětí, které by případně mohly dál nakazit své rodiny.
Nešlo mi ani tak o mně - stejně jsem ležela v posteli neschopna cokoliv dělat - ale sama mám doma těžce postižené dítě, a já i manžel patříme k rizikovým skupinám. Je docela možné, že jsme s manželem ( měl naprosto stejné příznaky jako já, akorát teda o týden dříve a ještě pořád není ani po 3 týdnech zdráv) oba prodělali Covidovou nákazu s mírnými příznaky a dcerka buď bezpříznakově, nebo vůbec ( má úžasnou imunitu).
Takže za sebe - pokud by mi lékař řekl, že by mne na test posla, šla bych. Rozhodně si ho ale nehodlám platit sama - stejně jsem na PN a nebyla jsem schopna nikam jít, takže „karanténu“ jsme si naordinovali celá rodina ( i dcerku jsme nechali doma a nechodila do školy). Pokud bychom na test šli teď, po odeznění vážnějších příznaků a byl by pozitivní, tak by pro nás vznikla karanténa na 10 dní, a nesměli bycho nikam. Takto víme, že jakmile nám bude dost dobře, tak můžeme zajet třeba na zahrádku - samozřejmě se až do odeznění příznaků vyhýbáme všem sociálním kontaktům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
22.10.20 07:35
@divine womanKdyž mi bude zle, na test půjdu. Chci vědět jestli je to covid nebo něco jiného. Nerada bych případně nakazila někoho dalšího.

A když nebude tak mezi ne budeš vesele trajdat? Asi ne, stejne budeš doma. Já jen doufám, ze tohle naučí, ze když má někdo respirační onemocnění- klidně i jen rýmu, tak se nebude stydět si vzít roušku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
22.10.20 08:32

Pokud bych nikoho neohrožovala na test nepůjdu. Jestliže bych měla „mírný průběh“ vyležím se z toho a funguju dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
22.10.20 08:36

Jestli jsi sama v domácnosti tak je ti nějaký pozitivní výsledek k ničemu a když budeš dodržovat karanténu. Já bych se spíš bála, že při snížené imunitě z běžného nachlazení to ještě chytnu souběžně ve frontách na odběr. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
22.10.20 10:17
@Nemelem12 píše:
Jestli jsi sama v domácnosti tak je ti nějaký pozitivní výsledek k ničemu a když budeš dodržovat karanténu. Já bych se spíš bála, že při snížené imunitě z běžného nachlazení to ještě chytnu souběžně ve frontách na odběr. :mrgreen:

Pro mě je teda velké plus, že pokud se pozitivita prokáže, tak po překonání se dalších 90 dnů od testu na dotyčného nevztahuje nařízení karantény z důvodu kontaktu s nakaženým. Vzhledem k tomu, jaká jsou čísla, tak to taky může člověk doma zůstat co druhý týden 8o Já třeba bych musela za sebe, pak s dcerou (školka), druhou apod. Když si to „prokonáme doma“, tak i když budeme dodržovat opatření, budeme zodpovědní, tak na to prostě nemáme „štempl“… Takhle máme dalších 90 dnů pokoj… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.10.20 12:37

Pokud bych dlouhodobě žila v izolaci, tak by mi to asi přišlo zbytečné. V izolaci ale nežiju a vzhledem k tomu, že je to nejvic infekční, když ještě příznaky nikdo nepociťuje, tak bych šla. Hlavně z důvodu, abych upozornila kontakty se kterými jsem v předchozích dnech trávila čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 13:02

Nebudu psát o sobě, proto anonym. Rodina matka a dítě pozitivní, otec chtěl zůstat doma, ale zaměstnavatel (nemocnice), mu to nepovolil, musel chodit. Kolegové začali nadávat, že chodí, musel na testy, byl pozitivní. Má být doma 10 dní a pak hned do práce. Na další test nemusí.
Další zdravotní sestra, šla na testy tajně, byla pozitivní a normálně chodila do práce, doktor údajně taky pozitivní.
Potom se to nemá šířit, když se lidé chovají, takto. Přece za 10 dní, může být stále pozitivní a šířit to dál. Když to ve zdravotnictví funguje, jak funguje, jak v jiných odvětvích.

• Citovat
  • Nahlásit
57
26.10.20 10:00
@anupati píše:
Pro mě je teda velké plus, že pokud se pozitivita prokáže, tak po překonání se dalších 90 dnů od testu na dotyčného nevztahuje nařízení karantény z důvodu kontaktu s nakaženým. Vzhledem k tomu, jaká jsou čísla, tak to taky může člověk doma zůstat co druhý týden 8o Já třeba bych musela za sebe, pak s dcerou (školka), druhou apod. Když si to „prokonáme doma“, tak i když budeme dodržovat opatření, budeme zodpovědní, tak na to prostě nemáme „štempl“… Takhle máme dalších 90 dnů pokoj… :nevim:

Jj to máte pravdu, to je určitě plus, ale vzhledem jak se mění nařízení a pravidla ze dne na den. Tak bych se do budoucna obávala i tohoto pravidla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama