Reklama

Půl roční dítě nechce vůbec nic jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:36
Půl roční dítě nechce vůbec nic jíst

Holky prosím o zachování anonymu, je to pro mě osobní.
Mám půlročního syna, který do 4 m pil hezky mléko, pak během týdne ho začal úplně odmítat, nečůral, skončili jsme v nemocnici.
Příkrmy jedl málo, ale trochu jedl. Ted už 3 týdny nechce VŮBEC NIC, už ropadám zoufalstvím, už mi teču nervy, tak nutm, i když vím, že je to cesta do pekla. Jenže on ráno v 7 vypije 30 ml mléka, pak se o jído nepřihlásí (když to nechám na něm) klidně do 12. Takže nabízím často, jenže jak vidí lžičku, semkne pusu a neotevře ji.
Tak ho rzesmívám, nebo zpívám, sní 2 ležičky a pak to drží v puse a nespolkne, začne řvát. Mléko řes dne nechce vůbec, tak zkousím kaši, tu taky nehhce, prostě už cokoliv ze lžičky nechce.
Vyhladovění neomůže, fakt by nejedl ůl dne a o ůl dni by vypil třeba 50 ml. Dřív snědl masozeleninu i 200 g, ted nic. Trvá to skoro měsíc a já už vážně jsem zraá na psychiatrii.
Ted už neřibírá, taky z čeho, že.
To málo co s ní, je s řevem a nucením. Já vím, že mu to asi zprotivím, ale jediné co veme, je čaj. Ovoce nikdy nechtěl, nehcutná mu sladké. Kaši občas jedl tu jen úplně bez chuti, ale ted ani to ne. Z lahve nechce nic, ze lžičky, už to do něj cpu stříkačkou. Pak začne plakat a plivat to ven a je konec.
První byl taky nejedlík a to jsem si myslela, že to horší být nemůže, ale ano, oproti mladšímu byl otesánek.
Zlouším mlíčka s kaší, různé aše (aže jich mám doma rozdělaných asi 5), příkrmy domácí/kuované, různé ovoce - to nechce vůbec.
DO toho ořád tlačí, kroutí se, řve, celé dny rořve. Kamkoliv jdeme, je slyšet jen nás :(
Nemám to s kým řešit, všechny kamarádky mají dět, co váží tak o 2 k kg víc a schválně ještě říkají, jak jim děti pořád jí. Vnitřně mě to hrozně štve, spíš trápí. Když malý řve, tak zase mluví, jak jim syn/dcera pořád spinká, směje se. U dr jsme byli několikrát, nikdy to neřeila. Prostě řekla, že nebude velký jedlík, což mě rostě už vytáčí. Ty prdy taky nejsou už normální. Nedávám nic nadýmavého, na alergii to neviděla.
Do toho ho musí pořád nosit, nebo být u něho, jinak řev. Dnes jsme byli na jedné aktivitě a všechny děti se smály, solupracvaly, jen synek řval jak tur, až jsme museli odejít a kurz nám propadne, protože po takvé scéně se tam už neukážu. Překřikoval i „instruktorku“
Dnes jsem už nervama nevydržela a brečela jsem celý den.
Nechce jíst, jen řve a já jsem na okraji sil.
Mám ještě batole, které potřebuje taky moji pozornost, jsme vyčerpaná každodenním řešením jídla.
rosím neříkejte nechat ho a nenutit. Jenže on fakt nechce nic, je to miminko, které živiny potřebuje. On si fakt nikd yo jídlo neřekne, NIC nesní s chuít, ani sladké ovoce, nebo kaše, prostě nic.
Opravdu přemýšlím už nad antidepresiv. Do toho ten každodenní řev :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:38

Ještě dodám, že si řídím budíka a dávám aspn mléko ve spánku. Je to ubíjející, vůbec si to miminko neužívám. Jsou to každodenní nervy a boj, který prohrávám .. Jysme ve stresu psychicky na dně, jsem podrážděná. Vždyt toho tolik nechci, jen aby byl malý sokojený a zdravý, což není (sokojený). Už nevím fakt co dělat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:42

Omlouvám se za vynechaná písmena, klávesnice na notebooku mi to vynechává, snad to pochopíte :)

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 05.09.18 20:45

Půlroční, to se zatím jen přetáčí na bříško… Mě napadlo mu dávat jídlo „na hraní“… Že by se v tom pohrabal, strkal ruce do pusy, něco snědl… Asi blbost, ale být na tom jako vy, zkusila bych i tohle.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 05.09.18 20:46

Za tím, že se jen přetáčí na bříško, měl být otazník… Byla to taková predpoznamka, jestli je to v tomhle věku reálný…

Evulina
Neúnavná pisatelka 15167 příspěvků 05.09.18 20:47

Nezměnilo se něco před těmi 4 měsíci? Předcházelo tomu nejedení něco (nějaká událost v rodině, nemoc, očkování atd.)?
Nezkoušeli jste moc brzy příkrmy (je fakt, že já plně kojila do ukončeného 7. měsíce obě holky a pak teprve zaváděla příkrmy, dřív ani jedna z dcer nechtěla nic zkoušet)?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:47

@Kamkam
Zkoušela jsem vše. Úplně mekkou hrušku, kterou se dávil tak šíleným způsobem, že se celý pozvracel. Už nikdy víc jsem to raději nezkoušela. Takže metoda blw u nás nefunguje, nechci to už riskovat. Má přesně 6,5 měsíce a ani na bříško se pořádně neotáčí. ANo, přetočí se, ale s řevem a to tak max 3× za den. nechce být nikde sám, musím být pořád u něj. A když jsem u něj, tak se o nic nesnaží.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 05.09.18 20:48

Nebo co takový ty síťky? Z kterých si dítě to ovoce, možná i příkrm, „vycucne“… Třeba by ho to bavilo a zapomněl by, že vlastně jí…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:51

@Evulina

Nezměnilo, po očkování jedl ještě normálně..nevím, je to fakt tak šílené poslední 3 týdny, dřív snědl aspon trošku. Nemocný ještě vůbec nebyl. Kojila jsem 2 měsíce, to přestal chtít prso, prostě týden už nechtěl tahat, tak jsem do 4 měsíců jen odsávala, to taky moc nepil, tak měl UM a ani žádné z 5 druhů zkoušených mu stejně nejede. Na říkrmy se chytl celkem rychle, to jsem už slavila a v nemocnici mi řekli, že to bude typ,který ochutná příkrmy a mlék chtít nebude a šlo to pomalu i s příkrmy úplně z kopce.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 05.09.18 20:52
@Anonymní píše:
@Kamkam
Zkoušela jsem vše. Úplně mekkou hrušku, kterou se dávil tak šíleným způsobem, že se celý pozvracel. Už nikdy víc jsem to raději nezkoušela. Takže metoda blw u nás nefunguje, nechci to už riskovat. Má přesně 6,5 měsíce a ani na bříško se pořádně neotáčí. ANo, přetočí se, ale s řevem a to tak max 3× za den. nechce být nikde sám, musím být pořád u něj. A když jsem u něj, tak se o nic nesnaží.

Kousky jsem nemyslela… Spis mu fakt šoupnout to mixlý jídlo. I za cenu, že to bude všude… Ale to asi moc nejde, když nejraději jen leží na zádech a do přetáčení se mu nechce… Nebo mu to dát v pololehu… Nebo to jist před ním, třeba by to „nutně potřeboval“, když tě uvidí… Promiň, že tu tak placam, píšu, co mě napadá. Chapu, že musíš být vyřízená.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:56

@Kamkam

Děuji za rady ty právě potřebuju :hug: Ale opavdu, v pololehu ho krmím, zkoušela jsme i na sobě v sedě, v ležea nic. mixované dostává vše, nic nechce, zkoušela jsem hi i cucat jídlo z mého prstu (to se chytl, ale pak taky nic) jím jen před ním, jíme jakože stejné jídlo, prostě nic nezabírá.

Jedna babička
Závislačka 3531 příspěvků 05.09.18 20:57

Zakladatelko, co na to vše říká pediatr? Už to čtu v úvodním příspěvku, přehlédla jsem to.

Příspěvek upraven 05.09.18 v 21:02

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:59

Já se vážně obávám toho, že může mít nějakou diagnozu :( Vždyt to není už normální :,( V noci se budím, myslím jen na to, co bude dalš den. Jsem v začarovaném kruhu počítám dny, kdy už bude mít 5 měsíců a zklidní se, pak 6 měsíců a zklidní se jak mi všichni radí. Zatím to vyadá hůř a hůř a já nějak se už z ničeho netěším…

Zuzanec
Kecalka 235 příspěvků 05.09.18 21:00
@Anonymní píše:
Ještě dodám, že si řídím budíka a dávám aspn mléko ve spánku. Je to ubíjející, vůbec si to miminko neužívám. Jsou to každodenní nervy a boj, který prohrávám .. Jysme ve stresu psychicky na dně, jsem podrážděná. Vždyt toho tolik nechci, jen aby byl malý sokojený a zdravý, což není (sokojený). Už nevím fakt co dělat.

Jejda to jsem to chtěla prace poradit, malá to měla taky cca v půl roce a jedla pouze ve spánku, kdy vypila cca 100 ml a já byla šťastná jak blecha. Pak to nějak přešlo samo, jeli jsme zrovna na dovolenou, možná změna prostředí. Pak to zopakovala cca v roce, to si třeba dvakrát kousla do jabka za celý den, hrozili nám nemocnicí, měla jsem zapisovat co sní, no nervy šílené, ale já se do té nemocnice vyloženě těšila, že se to vyřeší. No shodou okolností jsme onemocněla, horečky, bydleli jsme týden u tchýně a ejhle jedla, takže opět změn prostředí. Ale teda brali ji i krev a nasadili Nutrilon combiotik nebo něco takového, tím byste možná měli začít. Jinak cca po to půl roce jedla lakrumacky? To ti ani? Sice nic moc, ale lepší než nic. Plně tě chápu a neboj , přejde to, věcně to trvat nebude. A ty "kamarádky " máš opravdu velice netaktní. Malá teda nejedla, ale neplakala tak často, btw na ty skupinové kroužky jsem stejně nikdy nebyla . Drž se

Zuzanec
Kecalka 235 příspěvků 05.09.18 21:01
@Anonymní píše:
Já se vážně obávám toho, že může mít nějakou diagnozu :( Vždyt to není už normální :,( V noci se budím, myslím jen na to, co bude dalš den. Jsem v začarovaném kruhu počítám dny, kdy už bude mít 5 měsíců a zklidní se, pak 6 měsíců a zklidní se jak mi všichni radí. Zatím to vyadá hůř a hůř a já nějak se už z ničeho netěším…

Jinak teď už v tom hraje velkou roli tvá psychika , on to z tebe všechno cítí, jako tehdy že mě, proto možná pomohla ta změna prostředí

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >