Pulrocni dite ma porad rymu a pokaslava

20.8.20 08:59

Pulrocni dite ma porad rymu a pokaslava

Miminko prislo ukazkove na svet, kojeni nam slo hned perfektne, zajimala jsem se o otuzovani miminek (samozrejme primerene nepredstavujte si ze jsem ho macela v ledove vode), a tak nejak jsem si malovala, jak diky kojeni a memu pristupu k otuzovani bude mit dite skvelou imunitu a bude porad zdrave. (Zalezelo mi na tom, protoze ja jako mala hodne stonala, ale kojena jsem nebyla a mela jsem dost komplikovany prichod na svet.) Misto toho dostal rymu uz ve 3. tydnu a ja z toho mela malem amok a lecil se s ni skoro mesic coz byla vzhledem k jeho veku nekonecna doba. Ted na pul roce zacal pokaslavat, doktor rekl ze to ma z rymy, jak mu styka do krku a je zahlenenej. Dostal mucosolvan, morskou sul do nosu a jeste nejaky kapky do nosu. Doba uzivani max. 10 dni, jen morskou sul kapeme porad. Uz se mi to zdalo lepsi ale dnes ho slysim zase kaslat vice nez dny predtim, uz je to 3. tyden. Neni to zadny hrozny kasel, proste porad pokaslva, porad je zahlenenej. Mate s tim nektera z maminek zkusenost? Ovlivni to nejak moje nebo jeho strava? Mate nekdo zkusenost s homeopatikama? A co dlouhodpbe uzivani leku jako mucosolvan a kapky do nosu? Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22509
20.8.20 09:27

@Snehulkabledulka Prosím tě uklidni se. Jestli mu teče do krku z rými, tak bych se na kapky na kašel vyprdla a jen stříkala do nosu mořskou a odsávala, nadzvednout postýlku a k posteli buď rozkrojenou cibuki nebo rýmovník. Můžeš ho i namazat psím sádlem, ten tymián taky hezky uvolňuje ns.
U těch malých dětí „léčení“ rými trvá dýl, protože prostě neumí smrkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
20.8.20 09:53

Klídek malý měl rýmu 4× do trictvrte roku samozřejmě nepříjemné ale zase se naučil smrkat od ty doby úplně zdravý některé děti hold jsou nemocný častěji a některé ne taky jsme měli mořskou sůl a kašel propan a dnes je prostě už trictvrte roku úplně zdravý musí si vytvořit imunitu počkej až půjde do školky to bude furt nějaký soplik :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
20.8.20 12:27

Ta rýma nemusí být vůbec infekční. Dcera měla tyto stavy, když jí začaly růst zuby, čili od toho půl roku v podstatě pořád :nevim:. Miminka mají malou pusinku a když jim trochu natečou dásně (hlavně u horních zubů), tak to trochu ovlivní ten nosohltan atd. Dcera si i tahala ouško. Tím chci říct, že pokud malému neteče zelená a jinak barevná rýma až na bradu, tak ho nech žít a chovej se k němu jak ke zdravému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
20.8.20 13:13

Já jsem u malé řešila rýmu, že jsem jí dala do postýlky místo klasického polštáře klínový aby se jí lépe dýchalo, do síťky jsem natrhala listy rymovniku a do nosanku mořskou vodu. Když byla rýma horší tak nám dr. napsala nějaký antibiotický kapky do nosu ale to už muselo být. Každopádně malá taky pokašlávala ale žádný kapky na kašel jsem nedávala. Jinak se nám taky stávalo že se třeba po 5 dnech zdálo že za chvilku bude zdravá a další den to bylo horší jak na začátku a měla rýmu další týden. Doktorka mi řekla že to tak děti někdy mají. Ať jste brzy zdravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15496
20.8.20 13:21
@Snehulkabledulka píše:
Miminko prislo ukazkove na svet, kojeni nam slo hned perfektne, zajimala jsem se o otuzovani miminek (samozrejme primerene nepredstavujte si ze jsem ho macela v ledove vode), a tak nejak jsem si malovala, jak diky kojeni a memu pristupu k otuzovani bude mit dite skvelou imunitu a bude porad zdrave. (Zalezelo mi na tom, protoze ja jako mala hodne stonala, ale kojena jsem nebyla a mela jsem dost komplikovany prichod na svet.) Misto toho dostal rymu uz ve 3. tydnu a ja z toho mela malem amok a lecil se s ni skoro mesic coz byla vzhledem k jeho veku nekonecna doba. Ted na pul roce zacal pokaslavat, doktor rekl ze to ma z rymy, jak mu styka do krku a je zahlenenej. Dostal mucosolvan, morskou sul do nosu a jeste nejaky kapky do nosu. Doba uzivani max. 10 dni, jen morskou sul kapeme porad. Uz se mi to zdalo lepsi ale dnes ho slysim zase kaslat vice nez dny predtim, uz je to 3. tyden. Neni to zadny hrozny kasel, proste porad pokaslva, porad je zahlenenej. Mate s tim nektera z maminek zkusenost? Ovlivni to nejak moje nebo jeho strava? Mate nekdo zkusenost s homeopatikama? A co dlouhodpbe uzivani leku jako mucosolvan a kapky do nosu? Dekuji.

Proboha jak si ho otužovala :roll: děti kolem toho jednoho měsíce mají rýmu snad všechny, ale taky jsem byla vyděšená. Náš malej to měl obě léta z klimatizace v autě, tak na tu bacha. Mořská sůl a prospan na kašel a do týdne je klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15496
20.8.20 13:23
@Kaktusanda píše:
Já jsem u malé řešila rýmu, že jsem jí dala do postýlky místo klasického polštáře klínový aby se jí lépe dýchalo, do síťky jsem natrhala listy rymovniku a do nosanku mořskou vodu. Když byla rýma horší tak nám dr. napsala nějaký antibiotický kapky do nosu ale to už muselo být. Každopádně malá taky pokašlávala ale žádný kapky na kašel jsem nedávala. Jinak se nám taky stávalo že se třeba po 5 dnech zdálo že za chvilku bude zdravá a další den to bylo horší jak na začátku a měla rýmu další týden. Doktorka mi řekla že to tak děti někdy mají. Ať jste brzy zdravý.

Jak to myslíš s tím rymovnikem prosím? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
20.8.20 13:30

@Bubla Bůčková jen lístky z toho rymovniku natrhám na menší kousky, dám je do síťky a pak jsem tu síťku pověsila na postýlku k hlavičce a za celou noc se mi malá neprobudila a odsávali jsme až ráno. A ještě jsem teda dával mokrou plýnku přes postýlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15496
20.8.20 13:47
@Kaktusanda píše:
@Bubla Bůčková jen lístky z toho rymovniku natrhám na menší kousky, dám je do síťky a pak jsem tu síťku pověsila na postýlku k hlavičce a za celou noc se mi malá neprobudila a odsávali jsme až ráno. A ještě jsem teda dával mokrou plýnku přes postýlku.

Děkuju, já přes den mažu pod nosem. Zvlhčovač jsme měli koupenej jako první věc :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
20.8.20 13:49

@Bubla Bůčková není zač, když můžu poradit, udělám to ráda 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu