Půlroční dítě se budí častěji. Proč?

89
15.12.20 22:08

Půlroční dítě se budí častěji. Proč?

Ahoj,
Mám doma 6,5 měsíční miminko, doteď vstával 1× za noc na mléko (jsme už od 1 měsíce na UM), ale poslední dobou se budí 3×.
V noci dávám UM, ráno UM, dopoledne ovoce, k obědu masozeleninu, potom zase 2× mléko.

Nevím, neměla bych přidat další příkrmy? Aby se víc zaplacl? Jinak na každé krmení vypije 150ml.

Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3950
15.12.20 22:17

No děti nejsou jako hodinky a spánek se jim hodně mění. Možná to není o jídle, ale o tom, že to teď tak prostě má. Nebo třeba zuby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
15.12.20 22:19

Naše Zorka to měla kolem toho půl roka stejně. Začala jsem jí dělat večer takové hustší mléko, dala jsem ji tam odměrku-dvě instantní kaše a spala zase lepe :) chce to vyzkoušet. Možná má také přes den víc vjemů a nestíhá to zpracovat. Chce to vyzkoušet a uvidíš. Tyhle období prostě miminka mají, ale když mají řád a režim, tak se vždycky z té odchylky vrátí zase zpět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4343
15.12.20 22:27

Mám 3 děti a měly to tak všecky tři. Od půl roku se budily snad po hodině, bylo to příšerné. Dr říkala, že je to psychická závislost, o jídle to nebylo, naopak jsme začali s příkrmy a husté kaše na noc.
Z toho důvodu jsem pak celkem rychle odstavila od nočního kojení a odstěhovala se na čas z ložnice, to pomohlo, toto se nedalo dlouho vydržet, od jejich 6 do cca 11 měsíců jsem nespala ani 2 hodiny v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7220
15.12.20 22:38

Spanek deti se meni. Menit se jeste bude. Muzes zkusit co chces, ale u nekterych deti je to uplne zbytecne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10133
15.12.20 23:04

Je to miminko, ne robot…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
15.12.20 23:11

Může to být třebas jenom období, které přejde a zase bude hezky spinkat (takhle to máme u nás) anebo klidně zuby :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
15.12.20 23:13

U nás vždy univerzál - zuby. I ted v roce, ted mame tyden se stoličkama, půlka je venku a druhá strana leze. Dnes uz jsem dala nurofen a spí a spí a spí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
15.12.20 23:31

Moc všem děkuji, budu věřit, že zuby, i když má už 3 a u všech spal krásně :D spíš jsem si říkala, jestli nemá přes den malo jídla.
@Lucie_Sx samozřejmě se vždy najde nějaká rypalka, to vím že to není stroj, ale každou maminku to malinko rozhodi, ne!? Zvlášť kdyt je to první dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
15.12.20 23:37

@Veru21 Syna zacali trápit az horni dvojky. Ted stoličky. Všechny zuby rozhodne ne.
A ma pravdu, dite ma potreby i ve spanku. Neustale se to meni. Ve finale muze byt hodne pocurane a muze mu to byt neprijemne, chce se pritulit, ma zizen, ma takove obdobi.. proste cokoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10133
16.12.20 03:05
@Veru21 píše:
Moc všem děkuji, budu věřit, že zuby, i když má už 3 a u všech spal krásně :D spíš jsem si říkala, jestli nemá přes den malo jídla.
@Lucie_Sx samozřejmě se vždy najde nějaká rypalka, to vím že to není stroj, ale každou maminku to malinko rozhodi, ne!? Zvlášť kdyt je to první dítě.

No tak nekdy je dobry si to pripomenout, ze to je zivej tvor, kterej se nechova podle planu ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7220
16.12.20 08:20
@Veru21 píše:
@Lucie_Sx samozřejmě se vždy najde nějaká rypalka, to vím že to není stroj, ale každou maminku to malinko rozhodi, ne!? Zvlášť kdyt je to první dítě.

Vem si i sebe. Kazdy den mas uplne stejnou potrebu spanku? Jakoze kazdy den jdes ve stejny cas, spis v noci uplne stejne a budis se v uplne stejny cas? To jsem si vzdycky rikala ja. Taky se mi temer kazdy den chce spat jinak. Nekdy se sama vzbudim v pul 7 a nekdy az kolem pul 8 s dcerou a jeste bych spala…i za predpokladu, ze jdu spat ve stejny cas…

Ten spanek se meni a menit bude. A jak psaly holky, jde o drobnosti - chce te vic citit, je mu vetsi zima, teplo, spatne se mu lezi nebo i ty zuby - to jsou nevyzpytatelny potvory. Dcera mela 3 spicaky na pohodu a u posledniho mela 40 teploty asi 6 dni, sileny. Ani dr uz si nevedel rady :nevim: muzes zkusit jak rikas vic zaplacnout a uvidis, zda to pomuze. Podle me ne. Ten pul rok je takovej zlomovej, dcera spavala celou noc a od te doby se taky budila a pokazdy jinak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat