Půlroční miminko jenom leží a cucá si palec

Anonymní
28.1.21 10:56

Půlroční miminko jenom leží a cucá si palec

Dobrý den maminky, mohu poprosit o radu? Malá má 5,5 měsíce a posledních několik dní nechce dělat nic jiného než ležet na bříšku a cucat palec. Ani pořádně nepase, zvedne hlavičku na několik sekund, rozhlédne se (často s prstem v puse), pak dá hlavu na bok a cucá palec. Když ji dám na záda, tak se přetočí na bříško a stejný scénář - hlavu na bok a prst do pusy. Sem tam zapase, ale není to žádná slávála. Dělá to hned i po kojení.

Dudlík nechce, hned vyplivne a strká tam ruku. Ani hračky moc necuca, hned přechází na prst.

Zkoušela jsem cvičení na balónu, ale stejný scénář, po chvíli si na něj lehne a cucá a je jí jedno, že cvičíme. :D

Vyspaná je dost a na kontrole v 4. měsíci byla chválena. Když se jí snažím zaujmout, tak to vydrží jen chvíli, někdy ani to ne. A už ani nevím co vymýšlet popravdě.

Máte prosím nějaké tipy co zkusit? Případně myslíte si že je to jen fáze a přejde to?

Moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15538
28.1.21 10:59

No objevila prst, to je toho :mrgreen: Neboj, přejde to, vůbec bych jí v tom nebránila :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.21 11:04

@unuděná jsem spíše v šoku že nechce dělat nic jiného. Je moje první a všude kolem jsou miminka, která jsou furt akční a objevují svět :D. A před pár dny se mě kamarádi udiveně ptali, jestli furt jenom tak leží, tak mě to znervóznilo :D. Ale asi to má teda snad tak více miminek :D.

• Citovat
  • Nahlásit
15538
28.1.21 11:04
@Anonymní píše:
@unuděná jsem spíše v šoku že nechce dělat nic jiného. Je moje první a všude kolem jsou miminka, která jsou furt akční a objevují svět :D. A před pár dny se mě kamarádi udiveně ptali, jestli furt jenom tak leží, tak mě to znervóznilo :D. Ale asi to má teda snad tak více miminek :D.

A jak dlouho to dělá? Jestli v řádu dní, tak bych zatím určitě neplašila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13084
28.1.21 11:17

Někdy miminko všechno „zapomene“, když se chysta na velky vyvojovy skok. Jak se Ti zda jinak? Není treba nejak apaticka? Nebo nema kolem sebe zbytecne moc podnětů, barev, hraček, ze by ji to prilus stimulovalo a musela trochu orazit dudlanim? A co zuby? Jak říká @unuděná, jestli to dela par dnů, nejspíš o nic nejde. Za chvilku vas ceka šestiměsíční kontrola, kdyby se to nelepsilo, tak to doktorce rekni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
28.1.21 13:36

Vidíš a ten náš má skoro čtyři měsíce a baví ho všechno, kromě ležení na břiše. :lol: jako pást umí, ale odvázanej z toho není. Každé mimčo má něco. Spíš by mi přišlo zvláštní, že si tvoje dcerka s ničím nechce hrát. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21547
28.1.21 13:40

Třeba má takové období.. objevila něco, co ji baví :) Určitě to nebude trvat věčně :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
29.1.21 11:12

Zhruba od 5. měsíce moje kojená dcerka taky jen cucala paleček (dudlík odmítala), objevila ho už dříve, ale od toho pátého měsíce ho cucala fest. Už jsem začínala mít trauma, že bude mít předkus a deformovaný palec. Pak jsem se dočetla, že kolem 5.-6. měsíce mají miminka zvýšenou potřebu sát. Tak jsem při kojení nechala Aničku dýl na prsu (ideálně až se pustila sama) a ejhle za pár dní si na paleček ani nevzpomněla. Takže moje rada zní, pokud kojíš, nechat dýl na prsu ať si podudlá nebo naučit na dudlík. Pak ji budou více zajímat hračky než paleček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat