Půlroční miminko, může být postižené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 12:41
Půlroční miminko, může být postižené?

Holky, omlouvám se za anonym, ale je to asi jasné proč.
Prosím, napiště mi svoje názory, nebo jsem fakt zralá už na Chocholouška.
Mám půlročního chlapečka. Do 4 m byl zlatý, prostě miminko za odměnu. Spal cleou noc, přes den usměvavý a spokojený.
Ale ted, ty dva poslední měsíce, to je na budku:( Celé dny téměř prořve. Nechce být v kočárku, sotva ho položím, začne vřískat, propínat se, prostě úplně ječet, až je celý zpocený, ale fakt mokrý od hlavy až k patě. Musím ho nést v náručí, nebo v nosítku. Když vidím ty miminka jak spinkají v zastaveném kočárku, je mi do breku. V kočárku z 80% vůbec neusne, jedině až vyčerpáním. Táhnu kočár a jeho na sobě. Lidi na mě koukají divně..

Doma taky pořád řve. Je mu přesně půl roku a ani se nepřetáčí na bříško, jen na bok, na obě strany. Pasení koníků taky nic moc. Pase, ale nevydrží, max pár minut. Nevzpírá se na rukou.
Jinak se hodně směje (když zrovna neřve) a brouká si bá bá atd, ale půl dne se třeba propíná do luku a pořád jakoby tlačí. Má přírkmy, ale do tech 5 měsíců mu to nedělalo problém. Nneí starý na t, aby měl pořád blesti? Dávám probiotika.
Mléko téměř už nechce, dá tak 300 ml denně včetně noci. Kámoška mně pořád říká, at jdeme na koupák, ale její malý (stejně starý) spokojeně pase na dece, nebo spinká v kočárku. Můj by tam řval a řval až bych musela odejít. nelíbí se mu ani nikde jinde, nejvíc doma. U cizího v náručí spustí sirénu (ale to chápu).
Jsem z toho vykolejená, protože první syn (ano nemá se srovnávat, ale nedá mi to) byl sice hodně taky uřvaný, nespokojený, ale motoricky byl úplně někde jinde. Mám videa v 6 m se pokoušel už plazit. A to jsme chodili na rehabku, měl predilekci.
Kolem půl roku ale už spokojené miminko, mohla jsem s ním kamkoliv.
Víte, mám hrozný strach, protože (bydlíme v paneláku)a jen vedle ve vchodě jsou dva chlapečci autisti a ještě plus nějaké ADHD nebo něco. Jeden 4 roky, umí jen baba, mama, ham a druhý 3 roky a nemluví vůbec aje vzteklý.
Další známá taktéž holku autistku. Je toho nějak moc a já se šíleně bojím, že malý bude nějak postižený. Mám z toho fobii. Nemůžu opravdu s ním nikam jít, max nakupit a domů. CHudák starší syn (2,5 roku) věčne zavřený, jdeme max na hřiště, kde musím věčně nosit na rukách mladšího, jako jediný z mimine v kočárcích tam řve do vyčerpání. Taky když někam jedeme, nechce jíst. Když není doma, prostě nejí. Takže to je velké omezení :(
někdy už zoufalstvím pláču a bojím se hodně. Byl neplánovaný a moc ho miluju, ale někdy lituju, že jsme nepočkali, nebo spíš, že se stala nehoda.
Jinak jsme nekouřila, stravovala jsem se vždy zdravě, nepila. Jedla těhotenské vitaminy, roblémy v těhu nebyly. Ale pokud je někde nějaká chyba, asi tohle nepomůže. :?

Přečtěte si článek: Vrozené vývojové vady: Kdy a jak je odhalit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 12:49

Jinak dodám, že syn 2,5 roku je moc šikovný, pozná všechny barvy, mluví i v souvětích, umí i barvy anglicky, počítat do 10, je dávno bez plen i na noc. ozná všechny zančky aut, ví jak se jmenuje celým jménem, kde bydlí , kolik mu je let. Od miminka byl motoricky vemi šikovný, ještě ani nechodil a jezdil na odrážedle,uměl zatáčet. Od 11 měsíců. Říká i básničky. v 18 m vůbec nemluvil ještě, jen mlčel, poslouchal a pozoroval. Ve 20 měs začal spojovat slova a ve 2 letech téměř ze dne na den se rozmluvil ve větcáh. Proto mě to nedá a ted mladší syn mi přijde „jiný“ :( Četla jsem, že hodně souvisí motorika s psychickým vývojem (ano proto psychomotorický vývoj) a když je motorika pozadu, může být i dítě mentáně pozadu. Já nevím mám z toho fakt hrůzu. Kdyby nebylo kolem tolik autistů a já nevím co ještě, asi bych byla klidnější.

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 19.08.18 12:55

Neboj se, bude v pořádku ;-). Akorát je prostě jiný, než straší syn a tobě to připadá divné. Zkus se na něj zaměřit a zjistit, co mu vadí a proč. To, že je spokojený v nositku přeci ničemu nevadí, tak ho nos v nositku a netahej kočár. Spíš zkus zjistit, jestli ho opravdu něco neboli, třeba jestli nemá reflux nebo něco takoveho.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 19.08.18 12:55

Ahoj,

V tom kocarku, mas ho porad jeste v hlubokem? Ja cca v 5 mesicich oba syny prehodila do sportaku s uplne mirne naklonenymi zady, aby videli. V hlubokem uz se nudili a rvali.

K tomu rvani - zkousela jsi s nim jit nekam, kde je opravdu hodne lidi a dat ho na deku tam? Treba koupaliste? Mne to pomahalo u starsiho - doma se proste nudil, tak strasne rval, ale na nacpanem koupaku byl celkem spokojeny. Kvuli tomuto jsem s nim od 4m chodila do detskych hernicek koukat na deti. Sice me tam meli za exota, ale syn tam byl spokojeny.

Jinak ho asi spis neco trapi. Co se tyce fyzickeho vyvoje, zasla bych za fyzioterapeutkou. Jinak mi tve dite prijde normalni. Prvniho syna mas napred, tak srovnavas, chapu…

Demi
Závislačka 4110 příspěvků 19.08.18 12:58

No nevím, mám 3 syny a každý byl naprosto jiný, od miminka. Jeden nemluvil 2 roky, chodil až po roce, druhý běhal v 8 měsících a mluvil až ve 3 letech, protože měl ještě jednu dost vážnou nemoc a byl v nemocnicích, a třetí syn v 1 roce mluvil v souvislých větách a běhat začal až později. A všichni tři mají ve škole výborný prospěch, hrají na klavír, chodí do angličtiny, sportují. Ano, vývoj psychický souvisí s motorikou, ale podle mě se postupem času u dětí vývoj srovná, takže do školky je to většinou normál. Asi se zbytečně plašíš a stresuješ. Nezapomeň, že se to pak na ty děti přenáší.

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 19.08.18 12:58

Jinak ja mela takhle narocneho toho prvniho (porad brecel a jeste ve 2 a pul mesicich nesledoval ani lidi (!!!), oproti nemu je druhy motoricky napred a hodnoucky. Kdyby to bylo naopak, tak si take budu myslet, ze ma starsi problem. Ale nema, ted je mu 2 a pul a je normalni (oproti tvemu starsimu tedy trosku pozadu, ale vidim, ze chytry je :-) )

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2266 příspěvků 19.08.18 12:58

A co na to říká váš dětský lékař? V šesti měsících na bolest břicha pozdě být asi nemusí,může být příčina úplně někde jinde,alergie a podobně. Pokud celý den brečí od bolesti,je jasné,že nemá chuť se něco učit. A pokud řve v kočáru,pořiď nosítko či šátek,když chce být u tebe. Nehledala bych za tím hned nějaké postižení,či poruchu,může mít opravdu jen opožděný vývoj.

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 2 inzeráty 19.08.18 13:01

Ahoj, začíná ti těžký období, řekla bych, že nejhorší je to od půl roku do roka a půl a pak plynule až tak do 3 a půl :)
Zmínila jsi mnou očekávanou hranici 4 měsíců, v té době se změnily snad všechny mimina, co znám. Ty uřvaný k lepšímu (případ našeho staršího) a ty hodný k horšímu (případ našeho mladšího). Máš to teda trochu v extrému, ale řekla bych, že nic nenormálního. Pomýšlet na postižení kvůli tomu, že dítě řve, mi přijde přehnaný. Jako chápu tě, sama jsem to zažila, i když ne v takové verzi.
Vykašli se na kočár a choď jen s nosítkem, když mu to vyhovuje. Že nejí doma, bych taky neřešila. On se nají, až bude mít hlad. Dvě hodiny na hřišti bez jídla vydrží a na delší vycházky bych zkusila nabízet všechny druhy a formy jídla, co jí (ze lžičky, z flašky, zeleninu, ovoce, mlíko…), na něco se snad chytí. U nás pomáhalo jít jíst někam do klidu, uprostřed hřiště se mi mladší taky nenajedl, tak jsme všichni zalezli na lavičku za hřiště, tam nelítají a neřvou děti.
A zkusila bych si vyjednat rehabilitace, na půl roce by tu otočku na břicho už zvládnout mohl a třeba nechce být na břiše, protože mu to nejde, zapojuje špatný svaly a je mu to tím pádem nepříjemný.
Přeju pevný nervy a hodný děti.

Edit. A jinak musím podotknout, že náš mladší je jasný důkaz toho, že motorický a psychický vývoj nijak souviset nemusí. Motoricky byl a je šikovnej, otáčel se ve 3 měsících, v necelých 5 lezl, v půl roce stál, v 7 seděl, v 9 první krůčky a od 10 měsíců lítá jak splašenej, vyleze i tam, kam mnohé starší děti ne, zvládá to, co o dost starší děti, nic pro něj není překážkou. Všichni na něj koukají a nechápou. Ale psychicky je to horší, dlouho jsem to řešila i s doktorkou. Teď mu bude za chvíli 22 měsíců a už je skoro v normě, až na mluvení a některé reakce nebo jiné zvláštnosti. Takže i obráceně, motorický nezdar nemusí nutně znamenat psychické potíže.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 13:10

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2266 příspěvků 19.08.18 13:01

@Limi123 s těmi lidmi to máme stejné,myslím,že už jsem na tebe někde reagovala. Náš malý si doma krásně hraje,je spokojený a venku řve,dokud není mezi lidmi a nemá co pozorovat. Už je takový snad od tří měsíců. Takže jsme věčně po návštěvách,na koupališti nebo na hřišti,aby měl co pozorovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 13:02

@AnastazieB

Já pávě vůbec nevím. Měl v 5 m problém, že nechtěl nic jíst (pár dní) a dr mu dělala krevní obraz ai stěr a naprosto vše v pořádku. To už byl takový protivný, ale ne tak úplně moc.
V těchto vedrech to nosítko je taky hrozné, on má pak úplně zpocené záda, já celé tričko zepředu taky mokré, ale když není nazbyt..
půjdem za chvilku na 6 m prohlídku, zeptám se dr.

@Limi123

V hlubokém řval ještě víc to tak už do 3 m. OD 5,5 měsíce je ve sportáku v lehu, mírně vyvýšený a vidí. Jeden den je v klidu, že cestu tam i zpět ani nezapalče, ale to je fakt málokdy. Zezačátku, když ten sporták byl pro něj nový byl úplně hodný a ted nanovo, řev a řev.
Mezi lidi chodíme, chodíme mezi děti na hřiště, s kamarádkou, která má děti, jezdíme se starším někdy do herniček a když ho máme na sobě, kouká a je spokojený. Ale to kdekoliv, prostě musí být na rukách. Bývá na hřištích na dece, je lné dětí, kouká, ale po chvilce začne hučet. Máme toho vyzkoušeného dost, nejsme úplně zavření doma . Ale je to pro mě dost vysilující toto. Navíc v tomto počasí. Jinak dr jsem to na očkování říkala, jaký je, ona řekla, že je rptivná taky, že je to tím horkem, at vydrží. Ale jak minule ár dní bylo chladno, bylo to stejné, ne li horší. :roll:

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 19.08.18 13:06

Ahoj. Dcerka taky byla náročné miminko. Nechtěla být v kočárku, v autosedačce, často ji bolelo bříško. Musela jsem ji pořád nosit a zabavovat. Motoricky taky nic moc (a to jsem fyzioterapeutka). Plazit se začala až v 10ti měsících.
Teď je z ní úžasná a šikovná tříletá holčička.
Všechno se prostě lepšilo časem a pomaličku. Bohužel oproti kamarádkám jsem měla všechno fakt vydřené s ní.
A to ještě do dvou a půl roku se budila i 10× za noc a byla kojená.
Musíš si říkat, ze nic není navěky a všechno se zlepší.
Pokud hodně pláče, muže mít i nějakou potravinovou intoleranci, to si ještě pohlídej.

A ještě k tomu očkování - ano, muže to dost zhoršovat, hodně maminek to popisuje po očkování, že děti plakaly, byly nervózní, neklidné a často měly i regres ve vývoji.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 13:08

mose
Ukecaná baba ;) 2292 příspěvků 19.08.18 13:06

Minimálně bych zrušila ten kočár, jedno z mých dětí taky kočár naprosto bojkotovalo, nosila jsem pak v nosítku a byl klid. Později pak někdy v období golfek už mu to nevadilo. S vývojem to nemělo společného nic. A obecně v tomhle věku je to pro ně strašně frustrující, hlava něco chce, ale tělo toho ještě není schopné, může se tím propínáním snažit o nějaký druh pohybu, ale jde na to prostě blbě, co stimulovat třeba na míči nebo ve vaně?

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 19.08.18 13:09
@Anonymní píše:
@AnastazieB

Já pávě vůbec nevím. Měl v 5 m problém, že nechtěl nic jíst (pár dní) a dr mu dělala krevní obraz ai stěr a naprosto vše v pořádku. To už byl takový protivný, ale ne tak úplně moc.
V těchto vedrech to nosítko je taky hrozné, on má pak úplně zpocené záda, já celé tričko zepředu taky mokré, ale když není nazbyt..
půjdem za chvilku na 6 m prohlídku, zeptám se dr.

@Limi123

V hlubokém řval ještě víc to tak už do 3 m. OD 5,5 měsíce je ve sportáku v lehu, mírně vyvýšený a vidí. Jeden den je v klidu, že cestu tam i zpět ani nezapalče, ale to je fakt málokdy. Zezačátku, když ten sporták byl pro něj nový byl úplně hodný a ted nanovo, řev a řev.
Mezi lidi chodíme, chodíme mezi děti na hřiště, s kamarádkou, která má děti, jezdíme se starším někdy do herniček a když ho máme na sobě, kouká a je spokojený. Ale to kdekoliv, prostě musí být na rukách. Bývá na hřištích na dece, je lné dětí, kouká, ale po chvilce začne hučet. Máme toho vyzkoušeného dost, nejsme úplně zavření doma . Ale je to pro mě dost vysilující toto. Navíc v tomto počasí. Jinak dr jsem to na očkování říkala, jaký je, ona řekla, že je rptivná taky, že je to tím horkem, at vydrží. Ale jak minule ár dní bylo chladno, bylo to stejné, ne li horší. :roll:

Tak jestli na te dece nebo doma nekrici, kdyz je na rukach, tak to si muzes gratulovat. Ja mam mladsiho (6m) na rukach prakticky cely den, chodim s nim i na wc, vsechno. Kdyz potrebuju neco udelat, vetsinou rve. Nekdy si vydrzi minutu az pet minut hrat sam (jen po ranu). A povazuju ho za superhodne dite. Ale to bude tim, ze starsi byl VYRAZNE narocnejsi. Treba rval KAZDY DEN vecer od 20h do pulnoci nonstop, nez odpadl. A pak se budil po 20 minutach na kojeni.

Příspěvek upraven 19.08.18 v 13:12

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 13:10

@Aduš8

Chtěla nás poslat na rehabku, ale říkala, že ještě počká. Zkoušela ho ve 4 m, neměl asymetrii, pasl, jen měl nějak jednu ručku vytočenou jinak než druhou, ale prý nic zásadního. On se snaží otočit na bříško, ale zavazí mu tam ta ruka, co má pod sebou a otočí se zpět na záda. nejvíc mě štvou ty bolesti bříška (asi, jinak fakt nevím, proč se propíná) že v 6 m by fakt už mít neměl, to není normální. Asi za ní zajdu dřív, než půjdme na prohlídku. Taky mi přijd,e že ho něco bolí a jeho to vysiluje a v náručí hledá útěchu :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 13:12

@Limi123

Tak to je hrozné :( To by mě už asi švihlo :( A řešila jsi to nějak s dr? Vím, že takové děti jsou. Starší tak řval do 3 m i 8 h denně v kus,e v noci spal jen hodinu v kuse. Pak úplně otočil a byl hodný.
No on je doma nejvíc spokojený, venku fakt jen řev a řev. Ale musíme ven i kvůli staršímu no.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >