Půlroční miminko nepije a nejí

28
13.12.19 18:21

Půlroční miminko nepije a nejí

Zdravím všechny maminky případně i tatínky :lol: Prosila bych o vaše zkušenosti a rady. Téměř sedmiměsíční synek je sice láska největší, ale také je to náročné miminko. Ve třech měsících měl bojkot kojení, ten jsme jaks taks překonali a kojili dál. Ve čtyřech měsících se zase objevily spánkové patálie. V pěti a půl měsíci nám doktorka doporučila zavést příkrmy, jelikož málo přibýval na váze. Začali jsem pozvolna a docela mu začalo chutnat, potom ale došlo zase ke změně. Opět začal mléko bojkotovat, ale říkala jsem si že v pohodě, že to zase překonáme. Kojila jsem hlavně v noci a to třeba i čtyřikrát abych mu to vynahradila, když přes den nechtěl a baštil příkrmy. Do toho teď onemocněl virózou a odmítá jakékoliv tekutiny podané jakýmkoliv způsobem. S ucpaným nosem už mi i téměř nepije v noci. Musím mu vodu vyloženě vynutit. Ráno posnídá trochu přesnídávky co udělám hodně tekutou, ale někdy jen pár lžiček. Někdy dopoledne se mi podaří ho trochu nakojit. Potom půlka skleničky masa se zeleninou, odpoledne nějaké menší kojení ve spánku a večer trocha kaše. Vodu nabízím v různých hrnečcích. Někdy se napije, ale to spíše výjimečně a spíš že zvědavosti z nového hrníčku. Snažím se ho nějak zavodnit a někdy musím vzít stříkačku a dát mu trochu vody takto. Plive to a jsme neustále mokří a do něj se dostane pár mililitrů. Nechci ho trápit a nutit mu to, ale to bychom za chvíli jeli na pohotovost s dehydrataci. Už tak nevím kde bere vláhu čůrání a kakání. Potřebuji nějakou útěchu, že už to taky někdo prožil a že se to zlepší. Děkuji Hana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
957
13.12.19 18:27

Nepíšeš, jak dlouho je nemocný. Pokud odmítá tekutiny víc jak dva dny, tak určitě okamžitě na pohotovost. Dítě se musí zavodnit kapačkou. Dehydratace u takhle malých může být docela fatální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
13.12.19 18:27

Nepozorujete růst zubu?
Malá nikdy nejí, když se ji klube zub a pije také min, protože hodně slintá :mrgreen:
Když jsem to říkala lékařce, říkala, ze je to zcela normální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
13.12.19 18:31

Nemocný je od pondělí a dneska je pátek. U doktorky jsme byli a neříkala že je dehydratovaný. Slinta velmi výrazně, ale ani náznak zubů nevidím. Říkala jsem si, že to slinění může být způsobeno rýmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
13.12.19 18:39

A zmiňovala jsi se, že málo pije a že teď pít odmítá? Pokud se to zhoršilo, tak bych prostě na tu pohotovost vyrazila. Mě vždycky doktorka upozorňuje, že pokud by dítě odmítalo pít, tak musí na kapačku do nemocnice, to samé i u většího neustávajícího průjmu, případně silného zvracení. Dehydratace je nebezpečná, v jednu chvíli se může zdát celkem v pohodě a pak najednou kolabuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
13.12.19 18:40

Co třeba vývar, to by nepil? Na ucpaný nos je dobrý Libenar, když se mu pročistí nos, třeba pak bude pít lépe. Jinak zoubky nemusí být vidět a potrápit. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
13.12.19 18:51

@HanaSolo Zdravím,a zkoušela jsi mu dát vývar ať má nějaké tekutiny. Děti jak jsou nemocné tak nechtěj jíst. Dcera má rýmu a taky tomu moc nedá ale vývar s masem a zeleninou má ráda. A s tím kojením to znám, jak jsme zavedli příkrmy tak bylo každé kojení boj, už o to nestála. A v 9 měsících tak hezky papala až se z toho kojení odstavila sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
13.12.19 19:01

Vývar jsem ještě nezkoušela, ale zkusím. Doktorka mi řekla, že v tomto věku se sám nedehydratuje, že si vezme nezbytné a pokud neztrácí průjmem nebo zvracením, tak se nemám bát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
13.12.19 19:25

Že se sám nedehydratuje? To je ale pěkná blbost nemyslíš? Pokud opravdu odmítá a to do takové míry, že se ho snažíš napojit stříkačkou a i to plive, tak to asi opravdu nestačí. Ty tekutiny tam prostě budou chybět. Já osobně bych zajela na pohotovost, přinejmenším aby poradili a zhodnotili stav dítka. Když nějakou dobu málo jí, budiž, ale ty tekutiny jsou důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7943
13.12.19 19:26
@HanaSolo píše:
Vývar jsem ještě nezkoušela, ale zkusím. Doktorka mi řekla, že v tomto věku se sám nedehydratuje, že si vezme nezbytné a pokud neztrácí průjmem nebo zvracením, tak se nemám bát.

To je pravda…výdrž, dělej spíše polévky na spoustu způsobů..a zkus místo vody čaj. Důležité je čistit pořádně nos

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
13.12.19 19:33

Pokud má dostatek mokrých plen denně, tak bych si z toho nedělala hlavu. Jinak u nás se při růstu zubů objevilo pokaždé nechutenství, lehká viróza a nedostatečné pití. Každý zub úplně stejně od začátku. Můj dvouletý syn vypije více než litr jen v létě, jinak se pohybuje kolem 500ml denně a to i s tekutinami v jídle. Víc do něj nedostanu, kdybych se na hlavu stavěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
13.12.19 20:36

Moc a moc děkuji za reakce. On je tak trochu filuta, někdy si dobrovolně dá 50ml čaje jako teď před spaním a včera výjimečně sám inicioval kojení. Je hodně vnímavý a taky trochu outlocitny. Oplače každou kapičku do očička, odsávání je horor, jakmile se přiblížím s nějakým lékem, tak moc dobře ví 😅.Budu zkoušet a zkoušet. Někdy líp pije když mu to dává táta. Dneska ale zase nechtěl skoro nic jíst. Tak moc doufám, že se to s koncem virózy zlepší. Na zuby už by taky byl čas. Dneska už má volnější nos, tak očekávám poklidnější noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
13.12.19 21:06

@HanaSolo kolik měl dneska pocuranych plenek? A přibližně toho vypil kolik? Dokážeš to odhadnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
13.12.19 21:10

@HanaSolo Zkus mu udělat zítra nějaký pořádný vývar a uvidíš. V lékárně Max sem včera koupila i bylinkový čaj vyloženě ten jejich na nachlazení pro děti od 6 měsíců a je dobrej, chutná i mě ale dala sem tam dceři trošičku medu kvůli té rýmě, jinak ho vůbec nedávám. A včera vypila celý hrnek a dneska taky, celý den za ní běhám s čajem ať se napije. A asi to pomáhá, má už to lepší a doufám že se tuhle noc trochu vyspím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
13.12.19 23:12

Plenek jsem dneska vyměňovala hodně, ale ne všechny byly durch, v některých je cvrklé. Šest a sedm. I kakání bylo a bylo stejné konzistence jako šlo dovnitř - špenát s hovězím. V noci a nad ránem jsem dvakrát nakojila, to si cucnul, ráno trocha přesnídávky, tak 30-50 ml vody, kojení během dopoledního spaní, na oběd tak třetinu skleničky oběda, pak stávkoval a nechtěl nic, po odpoledním spánku 40ml čaje, trocha kaše s donucením a pak jedno večerní lehké nakojeni. To kojení je rychlovka, tak na pár minut, z druhého prsa už si nedá. Jaké děláte vývary?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat