Půlroční miminko se nehlásí o jídlo

Anonymní
30.11.19 09:48

Pulrocni se nehlasi o jidlo

Ahoj, je tu prosim nekdo s podobnou zkusenosti? Uvitam jakekoli rady :) Mam pulrocni miminko, pro ktere je dulezitejsi vsechno ostatni, jen ne jidlo. Nakojit ho jsem uz nekolik mesicu poradne schopna jen v polospanku, jinak se vzteka a zdrzuje ho to (a to i kdyz je hladove). Zkousela jsem ho nechat 4 5 hodin bez piti, ale jako kdyby mu to vubec nevadilo, hraje si, smeje se. Pak si teda zacne trochu cucat pesticky, ale u prsa se vztekne stejne a cucne si symbolicky. Lahev odmita i hladove - s MM i UM. Mesic zkousime prikrmy, ale to same - je to pro nej hra, pri ktere teda obcas omylem neco sni (par lzicek). Prospiva, nepribira zavratnym tempem, ale jde to. Jinak je naprosto spokojene, skoro vubec neplace. Mam pocit, ze kdyby nemuselo jist, vubec by mu to nevadilo. Mam to proste jen vydrzet? S kojenim bych nejradsi skoncila, je to sileny, porad kontrolovat, jestli uz se nebudi a cekat na spravnou chvili :) Ale obavam se, ze by to bylo s jakymkoli jinym zpusobem krmeni stejny nebo horsi.. diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1290
30.11.19 10:21

Osobne bych se na to kojeni vykaslala, dala synovi mensi flasku UM s poradnou dirkou ay mu to teklo lehce a davala mu ji casteji, az si prepne v hlave, ze jidlo uz neni o tom vybojovat si z prasa kazdou kapku, ale ze to jde i rychlejc a pohodlnej tak pak treba zacne i vic jist…prikrmy zkouset, zacit treba s ovocem aby to bylo sladky a postupne pridavat mrkev a treba bataty apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 10:28

Neporadim ale mame totez v bledemodrem a to je na UM. Ma 4,5 mesice a uz snad 2 mesice odmita mliko. Menili jsme lahve, savicky, znacku UM, zkousime krmit casto a male porce, nebo velke porce mene casto, a proste odmita. Nakonec da cca 900ml za den ale je to boj. Prikrmy jsme jeste nedali. Taky pribira ale uz se to zpomaluje. Taky mam pocit ze kdybychom to nenutili tak bude klidne cely den hlady. Spi celou noc a rano nema hlad. Kdyz uz rve hlady tak stejne nevypije celou flasku. Tak uz taky nevim. S prikrmy chceme zacit v 5 mesicich, tak jen doufam ze to bude lepsi.

• Citovat
  • Nahlásit
10765
30.11.19 11:04
@Anonymní píše:
Neporadim ale mame totez v bledemodrem a to je na UM. Ma 4,5 mesice a uz snad 2 mesice odmita mliko. Menili jsme lahve, savicky, znacku UM, zkousime krmit casto a male porce, nebo velke porce mene casto, a proste odmita. Nakonec da cca 900ml za den ale je to boj. Prikrmy jsme jeste nedali. Taky pribira ale uz se to zpomaluje. Taky mam pocit ze kdybychom to nenutili tak bude klidne cely den hlady. Spi celou noc a rano nema hlad. Kdyz uz rve hlady tak stejne nevypije celou flasku. Tak uz taky nevim. S prikrmy chceme zacit v 5 mesicich, tak jen doufam ze to bude lepsi.

A to ti přijde, že málo jí? Moje 4,5 měsíční vypije denně 800ml, víc do ní nedostanu. Od té doby, co dostává příkrm k obědu (není toho moc, fakt pár lžiček), tak tu další láhev ani nedá celou, půlku nechá. Takže je to ve finále kolem 700ml za den a trochu vody, kterou jsem jí začala dávat. Přibírá normálně, není žádný pucík, dle doktorky tak akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
30.11.19 11:41

Prosim te, hlavně neprestavejj kojit, pokud pribira tak je to v pohode, me mala vzala na milost prikrmy az tak kolem 9.měsíce, zadne dite dobrovolne hlady neumrelo a nektere deti jsou prostě takové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 11:56
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu prosim nekdo s podobnou zkusenosti? Uvitam jakekoli rady :) Mam pulrocni miminko, pro ktere je dulezitejsi vsechno ostatni, jen ne jidlo. Nakojit ho jsem uz nekolik mesicu poradne schopna jen v polospanku, jinak se vzteka a zdrzuje ho to (a to i kdyz je hladove). Zkousela jsem ho nechat 4 5 hodin bez piti, ale jako kdyby mu to vubec nevadilo, hraje si, smeje se. Pak si teda zacne trochu cucat pesticky, ale u prsa se vztekne stejne a cucne si symbolicky. Lahev odmita i hladove - s MM i UM. Mesic zkousime prikrmy, ale to same - je to pro nej hra, pri ktere teda obcas omylem neco sni (par lzicek). Prospiva, nepribira zavratnym tempem, ale jde to. Jinak je naprosto spokojene, skoro vubec neplace. Mam pocit, ze kdyby nemuselo jist, vubec by mu to nevadilo. Mam to proste jen vydrzet? S kojenim bych nejradsi skoncila, je to sileny, porad kontrolovat, jestli uz se nebudi a cekat na spravnou chvili :) Ale obavam se, ze by to bylo s jakymkoli jinym zpusobem krmeni stejny nebo horsi.. diky

A tobě Teda nejvíc vadí to čekání na ten jeho polospanek? Jestli jo, nauč ho na láhev. To může trvat několik dní, než začne z toho dudlíku pořádně sát. Jestli prospívá tak bych to, že nepije často nebo jen málo, neresila. Moje malá pije cca 400ml denně a 50g příkrmu, jinak nic. Je jí sedm měsíců. Víc mlika do ní nedostanu a na prikrmech jsme už měsíc a pořád sní minimum… Ale dle váhy prospívá dobře tak ji víc necpu. A to by dle váhy měla vypít toho mlika dvojnásobek. Taky jsem dřív plasila, ale váhové je na tom dobře a kdyby pila víc tak by byla jak kulička…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 11:57
@Aduš8 píše:
A to ti přijde, že málo jí? Moje 4,5 měsíční vypije denně 800ml, víc do ní nedostanu. Od té doby, co dostává příkrm k obědu (není toho moc, fakt pár lžiček), tak tu další láhev ani nedá celou, půlku nechá. Takže je to ve finále kolem 700ml za den a trochu vody, kterou jsem jí začala dávat. Přibírá normálně, není žádný pucík, dle doktorky tak akorát.

Prijde mi to malo, protoze ve 2 mesicich vypil i litr a uplne jak nic. Tedka je to fakt boj a asi by vypil jen tak 1-2 flasky denne a vic ne, kdyby bylo na nem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.19 16:03
@Anonymní píše:
A tobě Teda nejvíc vadí to čekání na ten jeho polospanek? Jestli jo, nauč ho na láhev. To může trvat několik dní, než začne z toho dudlíku pořádně sát. Jestli prospívá tak bych to, že nepije často nebo jen málo, neresila. Moje malá pije cca 400ml denně a 50g příkrmu, jinak nic. Je jí sedm měsíců. Víc mlika do ní nedostanu a na prikrmech jsme už měsíc a pořád sní minimum… Ale dle váhy prospívá dobře tak ji víc necpu. A to by dle váhy měla vypít toho mlika dvojnásobek. Taky jsem dřív plasila, ale váhové je na tom dobře a kdyby pila víc tak by byla jak kulička…

Vadi mi, ze tomu musime prizpusobovat rezim a nemuzem poradne nikam jit na dyl, protoze jinde nez doma v polospanku se v klidu nenakoji. Komplikuje mi to zavadeni prikrmu, protoze k „dokojeni“ se nikdy nedostanem :D A znepokojuje me, ze mu to mliko vubec nechybi. Pak si vzdycky rikam, jestli vubec nekdy bude jist normalne s chuti a vzhuru :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat