Půlúvazek a výpočet mateřské

3472
11.5.20 20:53

Půlúvazek a výpočet mateřské

Dobrý den.
V práci mám smlouvu na dobu neurčitou, plný úvazek. Nyní mám ročního syna, RP mám nastavený do tří let. V plánu je druhé dítě, pokud se zadaří, tak někdy v příštím roce. Nyní mi z práce nabídli půlúvazek, v období od června do srpna ( 3 měsíce). Z čeho by se mi případně počítala druhá PPM? Z toho půlúvazku nebo z příjmu před prvním těhotenstvím? Finanční rozdíl bude dosti velký.
A ještě, prosím, těch 68 tis/rok, které si mohu vydělat se počítají v čistém nebo hrubém?
Moc děkuji.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3169
11.5.20 21:25

@grokat těch 68 tis/ročně je v hrubém. Vydělat si při RD můžeš kolik chceš, ale pokud se vejdeš do téhle částky, tak si může manžel uplatnit slevu na manželku.
K prvnímu dotazu tipuju, že by se to počítalo z částky co původní mateřská, ale určitě odpoví někdo, kdo to bude vědět stopro 8)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40325
11.5.20 21:44

Ja netipuju, v pripade dalsiho ditete narozeneho do 4 let starsiho se ppm pocita z vyssiho zakladu, v tomto pripade z prijmu z plneho uvazku

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
11.5.20 23:06

@Jitul.kaaa9 @matkabagristy moc Vám děkuji za reakce. Potěšily jste. Jsem ráda, že tento „přivýdělek“ nijak nenaruší náš finanční rodinný rozpočet u případné druhé mateřské:blush: :tulip: :tulip: :tulip:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
18.5.20 20:30

@matkabagristy Omlouvám se, že ještě obtěžuji, ale máte to, prosím, potvrzené, že je to takto, jak píšete? Dnes jsem volala k nám na OSSZ, paní milá jak cip( na tečku) a řekla mi, že případná PPM se bude počítat z tohoto půlúvazku :? Prý aby ne, musela by to být DPP

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8187
18.5.20 21:22
@grokat píše:
@matkabagristy Omlouvám se, že ještě obtěžuji, ale máte to, prosím, potvrzené, že je to takto, jak píšete? Dnes jsem volala k nám na OSSZ, paní milá jak cip( na tečku) a řekla mi, že případná PPM se bude počítat z tohoto půlúvazku :? Prý aby ne, musela by to být DPP

Pokud trvá stejné zaměstnání a na další PPM nastoupíš do 4 let dítěte, bude se to počítat z vyměřovacího základu pro předchozí PPM, pokud je vyšší než současný - § 19 odst. 3 zákona o nemocenském pojištění

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40325
18.5.20 21:31

@grokat
U zaměstnankyně, které za trvání téhož zaměstnání vznikl nárok na další peněžitou pomoc v mateřství z tohoto zaměstnání v období do 4 let věku předchozího dítěte, se za denní vyměřovací základ považuje denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet předchozí peněžité pomoci v mateřství, pokud je vyšší než denní vyměřovací základ zjištěný pro výpočet další peněžité pomoci v mateřství; přitom se porovnávají denní vyměřovací základy před jejich úpravou podle § 21.

https://www.kurzy.cz/…paragraf-19/

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3472
18.5.20 21:51

Pokud jsem si to tedy přeložila správně, tak se to bude vypočítávat z platu z plného úvazku :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40325
18.5.20 22:08
@grokat píše:
Pokud jsem si to tedy přeložila správně, tak se to bude vypočítávat z platu z plného úvazku :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

prelozila jsi to spravne :D

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama