Punčochy na křecové žíly - jak se měří?

23
24.7.13 21:39

Puncochy na krecove zily-jak se meri?

Ahoj, mama je na chalupe, chci ji koupit puncochy na krecove zily, aby nemusela kvuli tomu jet do mesta. Ve zdr. potrebach mi rekli, ze kdyz si mamka nepamatuje velikost, musi se zmerit, a jakmile budou vedet miry, tak mi je prodaji. Mohly byste mi nektera poradit, kde na noze se meri? Mate nejakou osvedcenou znacku? Ma hodne vystouple zily, na operaci byla, ale zase se ji to vratilo, leci se s tim cely zivot, bere prasky.Dik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1067
24.7.13 21:43

Ahoj když zadáš do vyhledávače na netu punčocha křečové žíly a poté zvolíš Obrázky, tak tam ti vyskočí přímo obrázky noh kde měřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
24.7.13 22:22

Me to merili na stehne. To je vlastne nejsirsi misto na noze. A podle obvodu ti pak zvoli puncochy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
24.7.13 22:33

Nejlip se změřit: obvod kotniku, pod kolenem, nad kolenem, stehna, boky, pas, to je tak maximum, aspoň ti v lékarně přesne poradí velikost, právě jsem to řešila u sebe v těhotenství, a pak jakou kompresní třídu, to ti taky řeknou v lékarně, když už byla i na operaci, zda I.,II. nebo III. třída, ale zas některé jsou na předpis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
24.7.13 22:35

Vy si je kupujete za plnou cenu? ja si nechavam predepsat od prakticke lekarky a kazdych 6 mesicu mam narok na nove. Posledne jsem na podkolenky doplacela asi jen 30kc. Na vasem miste bych zasla pro poukaz k lekari.Ona ta zivotnost 6 mesicu celkem sedi ja si je vetsinou poskodila o nehet jinac by vydrzeli i dyl. Jinac ja byla na opercaci krecaku a do roka jsem je mela zpet :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
24.7.13 22:54

@flaminka merit se v pase? Ja mela vzdy puncochy ke stehnum, nikdy ne do pasu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
24.7.13 22:57

@alexxa Ja je taky vzdy mela na predpis. Ty jedny tenkrat staly 600 a ja doplacela 200kc. Ted jsem po operaci a dostala jsem je zadarmo. Bez predpisu stoji tedy asi dost :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
24.7.13 23:03

Urcte jsou jinak mnohem drazsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
24.7.13 23:12

@janet9 spíš to jsou take všeobecné míry, samozřejmě záleží zda to jsou jen podkolenky, samodržící na stehna nebo celé, ale třeba v lékarně líp poradí, já jsem si objednávala přes net ty na stehna a fakt jsem nevěděla jakou velikost protože míry mé nohy byly z poloviny jedna velikost a z poloviny druhá, no a v okolitých lékárnách tyto punčochy nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
24.7.13 23:14

A co jsem četla tak od II. kompresní třídy je může předepsat dr. jak tu už psaly, jinak jsou fakt drahé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
25.7.13 07:03

Tak ta punčošky stojí kolem 1000,–- a to myslím mluvím o kompresy II, bez špičky a samodržky. Když jsem je tak před 5 lety kupovala babi, tak jsem platila asi 860,–-. Měří se nad kotníkem, přes lýtko, pod kolenem, nad kolenem a přes stehno. A pokud by to byly kompresní II, což už je hodně pevné a na léto na upečení, tak je lepší vzít i troško větší, bo opravdu hodně táhnou.
Jak psaly holky výše, tak bych klidně zkusila strýčka googla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
25.7.13 07:12

Už jsem ty své našla :)
http://www.maxis-medica.cz/brillant.html
a jak tak koukám, tak je tam těch rozměrů na měření víc, než jsem psala :roll: Ale každopádně se podívej na těchto stránkách, co by mamce vyhovovalo, však nemusí mít hned punčochy za 900,–-. Jinak pokud by se rozhodla pro ty s kompresí II, tak doporučuju variantu bez špičky, tak se mi vždycky udělala jako první díra.
A pokud by se mamka nevlezla do tabulek, tak je dělají i přímo na míru, ovšem je to i náležitě zaplaceno - myslim, že mi tenkrát ve zdr. potřebách říkala něco o 2 tis… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
25.7.13 07:21

… jsem na ne dostala zadanku na hematologii… doplatila jsem snad jen nejakou stovku, merili si me ve zdrav. potrebach :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1714
25.7.13 15:43

Tak oni to delaji vsade jinak.Me prvni podkolenky (pokazde mam ty Maxis)mi v lekarne dala s tim, ze si je mam doma vyzkouset kdyz me mudr nemeril a do mesice je prijit kdyztak vymenit.Pri dalsim poukazu jsem sla do jine lekarny, tam mi rekli, at se zmerim rano dokad oha neotece.No a od te doby chodim vyzvednout s cedulkou velikosti odstruzenou z krabicky. I kdyz teda nevim jak vam, ale me ty podkolenky trochu klouzou nedrzi pevne na miste a ty steheni mi po operaci i padaly treba i ke kolenu :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama