Pupeční kýla, dětská chirurgie Motol

11503
3.4.15 17:47

Pupeční kýla, dětská chirurgie Motol

Ahoj holky, po dlouhé době jsem se přišla podívat a poradit. Syn 3 roky, dostali jsme žádanku kvůli pupeční kýle, nejprve do UL, ale potom co zjistil, že nás má v péči Motol, tak že bude o hodně lepší jet do Motola a teď by mne zajímalo co nás čeká, jaká je objednací lhůta, jak je to s předoperačním, co po operaci, případně kde se ta chirurgie nachází či nějaký kontakt, opět jsem jich na stránkách našla nějak moc. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11127
3.4.15 18:25

Nejsem si jista, že Motol je ta nejlepší volba. Pred rokem a pul mel jit syn na operaci triselne kyly. Termin operace v Motole dostal za pul roku s tim, že mesic předtím mame prijit na ambulanci, že nam reknou, jestli je operace vubec potreba a pripadne nam daji formulare na predoperacni vysetreni, atd. Asi chapes, že jsme se radeji rozhodli jit jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
3.4.15 19:06

My máme už z chirurgie žádanku na operaci, takže to už je rozhodnuto, posílal nás do Ústí, ale jsme v péči Motola, protože tam byl na neurochirurgii a ještě mi kladl na srdce, ať to neodkládám, tak uvidim jak se k tomu postaví, případně bych šla teda do toho ÚL

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11127
3.4.15 19:13

@Pettulle My take meli zadanku, s tou jsme tam v cervenci dorazili na ambulanci chirurgie, tam nam dali termin operace v lednu s tim, že mame prijit v prosinci, že ho pak vyšetří, o jakou kylu se jedna a daji nam papiry k operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5055
3.4.15 19:37

Můžu se zeptat, jak má malý tu kýlu velkou a od kdy ji má? Mému synovi (16m) ji doktorka diagnostikovala tento týden, s tím, že budeme čekat. Omlouvám se za narušení diskuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
3.4.15 22:09

K Motolu a dětské chirurgii.

1. sestry jsou poněkud arogantní s prominutím sprosté, mně konkrétně na dotaz v kolik jde na sál a do kolika hodin může před operací pít vynadaly s tím že je to v papírech a že tam nemusím byt když se mi to nelíbí, jinak když jsem se na něco zeptal tak se tvářily moc chytře a říkaly při tom blbosti jako například že děti se nesmí koukat na televizi nebo na mobil protože obrazovka bliká - v jiné nemocnici to přitom problém nebyl a LCD obrazovky neblikají takže podle mně je to asi pravidlo pro pravidlo sestra ani neví proč ho tam mají tak si vymyslela nejaký důvod, jejich chování k dětem je taková neutrální nula když jim dělají nějaký zákrok tak jim vysvětlí co jim budou dělat až když to dělají, v komunikace mezi sestrou a dítětem by mohla být o řád lepší, děti jsou po tom mnohem klidnější. Osobně byl jsem předtím v jiné nemocnici kde bylo na oddělení mnohem míň personálu vybavení bylo horší, případy těžší, hygiena lepší staniční mně tam buzerovala ale personál dělal všechno pro děti.
  2. Sestry mají špatné hygienické návyky, když dávaly na pokoj nové pití tak do něj nalili zbytek toho starého, to se nesmí protože tím kontaminujete čerstvé pití tohle se nesmí v podnicích veřejného stravování a v nemocnici to je totální tabu.
  3. Doktoři se na rozdíl od sester chovají normálně, jen by se mohly příště představit, a říct hele já jsem doktor Cvach a budu váš anesteziolog.
  4. Dítěti po operaci pupeční kýly dají pití do hrnku a přitom zvednutí hlavy v leže je cvik který namáhá operované místo. Vem mu tam flašku se zpětným ventilem. :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10365
3.4.15 23:27

Taky mě zajímá, jak velkou kýlá má. Dceři 3,5r jí našla dr na 3.leté prohlídce a že zatím budeme čekat. Občas si dcera ale stěžovala na bolest bříška, ukazovala i na pupík (četla jsem, že někdy ta kýla bolí), poslední dobou už se to ale nestává. Tak pořád váhám, jestli s tím něco dělat nebo ne :think: Má uprostřed pupíku dírku tak 2mm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11503
4.4.15 10:28

Tak jak tak koukám, tak asi přeci jen zvolím to Ústí. Malý ji má od narození, bohužel se toho u něho sešlo víc, takže skafocefalie (srůst lebečních švů), hydrokéla a pupeční kýla. Dr. o ní věděla od začátku a pořád, že se vstřebá, že se vstřebá, ale budou mu za pár dní 3 roky a stále nic, jak je velká nevím, ale prý velká je a že se sama nezatáhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
4.4.15 10:42
@Pettulle píše:
Tak jak tak koukám, tak asi přeci jen zvolím to Ústí. Malý ji má od narození, bohužel se toho u něho sešlo víc, takže skafocefalie (srůst lebečních švů), hydrokéla a pupeční kýla. Dr. o ní věděla od začátku a pořád, že se vstřebá, že se vstřebá, ale budou mu za pár dní 3 roky a stále nic, jak je velká nevím, ale prý velká je a že se sama nezatáhne.

Osobně bych tam šel znovu protože bych čekal že jinde to bude mnohem horší.
Navíc doufám že na tomto oddělení v Motole doktoři nedovolí z dokumentace odstranit problémy které při zákroku nastanou a dělají velké množství výkonů tohoto tipu takže máš zajištěnou slušnnou kvalitu. V okresní nemocnici by mohly zapomenout například na to že dítě mnělo srdeční zástavu, (následek neodhalené srdeční vady) a jistě si dokážeš představit jak to končí když to dítě musí jít na další operaci a anesteziolog o tomto problému neví a zase to alibisticky zapomene na to co se stalo. Čemu se pokud možno v Motole vyhni je dětská zubní chirurgie, tak jsem narazil na hovádka co zatloukají problémy co nastaly během výkonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
11.12.15 12:35

MOTOL PUPEČNÍ KÝLA

My jsme byli v Motole naprosto spokojený!!! Byli jsme na operaci pupeční kýli. Sestry příjemný, ochotný, děti zabavil klaun takže nebyl čas na přemýšlení a celkový přístup skvělý!!!S termínem je to možná horší ale stojí to za to…Mohu jen doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama