Pupeční kýla před těhu a v těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 22:56
pupeční kýla před těhu a v těhu

Ahoj holky. Zajímalo by mě jestli tu je někdo kdo měl před pupeční kýlu..jestli to nějak vadilo?
Mám pupeční kýlu a snažíme se o první miminko doktoři říkal iže to nemá cenu operovat když chceme dítě že stejně po porodu by se mi udělala znovu…Ale pořád mě vrtá hlavou jestli to nemůže být problém když bych měla břicho větší aby třeba nepraskla nebo něco..mám jí tešně nad pupkem na pohmat asi 2cm..jde vidět hlavně když lezím na zádech nebo se víc najím

Reakce:
mimonka
Povídálka 47 příspěvků 12.07.19 05:21

Udělala se mi mezi prvním a druhým tehot. a hodně mě zlobila, pořád se to vyklenovalo a když se to vyklenulo, bolelo to. Pořád jsem to zamackavala zpátky… Řekli mi, že problém přestane, až se děloha v druhém teh. dostane nad pupík, protože je na přední stěně a to strevo je za ní. Přesně to se stalo. Od porodu jsem 4 roky a zazlobila mě od té doby jen 1×. Tj.na operaci jsem vůbec nemusela.

Ovšem tehdy na chirurgii se tvářili naprosto tragicky, okamžitě nezvedat ví než 2 kila, hned termín operace…ale já tam nešla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 08:06

@mimonka ta operace pak mi nevadí ale spíš aby třeba v těhu nepraskla nebo tak něco… děkuji za komentář :)

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 12.07.19 10:58

A rodila si přirozeně?

mimonka
Povídálka 47 příspěvků 12.07.19 13:23

@Kajka9
Ano, po objevení kýly po prvním tehotenstvi (stalo se to asi rok a půl po 1.porodu) ještě 2× přirozeně. Jak jsem psala, kýla zlobila ale na operaci jsem nechtěla, pak v těhotenství zpočátku hodně nepříjemné, zamackavat to mnohokrát za den (třeba 5× za hodinu, prostě to vylézalo pořád a bolelo),pak se najednou vytáhla děloha až nad pupik a v tu ránu už ani jeden problem. Po porodu ani jeden problem, třetí těhotenství ani jeden problem, teď asi 2 roky po třetím porodu se to jednou vyboulilo, tak jsem to zamackla a už je to zase pár měsíců OK. Oni mi myslím říkali, že se to po těhotenství už nemusí vůbec ukázat…

Kajka9
Kelišová 5048 příspěvků 12.07.19 13:25

@mimonka aha tak to je blbé to zamačkování :(…tak to je dobré že si mohla rodit přirozeně

mimonka
Povídálka 47 příspěvků 12.07.19 13:34
@Kajka9 píše:
@mimonka aha tak to je blbé to zamačkování :(…tak to je dobré že si mohla rodit přirozeně

To zamackavani bylo na nic ale to bylo jen jako netěhotná + těhotná zpočátku. Myslím od toho 5.mesice už to břicho pod pupíkem není měkký a traslavy a promacknutelny až kdoví kam ale je pevný, tvrdý, jak je tam ta plná děloha.
Tehdy na chirurgii rikali, že když dojde k uskřinutí ze začátku, tak se to dá sešit, od cca 7 měsíce už jen císařský řez, už by to nešlo zasít, což je jasný.
Nevím, jestli jsem zrovna nasledovanihodna, samozřejmě se to mohlo uskrinout kdykoliv před až po ten asi 5.mesic..
Upřímně, pokud by to bývalo nepreslo (až na ten jeden případ před pár měsíci),musela bych věčné zamackavat a bolelo to, tak bych na to šla. Oni říkali, že se to v těhotenství může zase vyvalit, i když to chirurgický odoperuji, proto jsem do toho nešla. A teď je to tedy - ťuky ťuky - v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 13:42

@mimonka jejda no ted mám z toho teda celkem obavy

mimonka
Povídálka 47 příspěvků 12.07.19 14:05
@Anonymní píše:
@mimonka jejda no ted mám z toho teda celkem obavy

A ona tě nějak zlobí, vybouluje se, bolí?
Jako když i na chirurgii ti řekli ne operovat, tak bych do toho asi nešla… Bylas na sono atd, ne?
Mě říkali na chirurgii „okamžitě“ operovat, hned mi dali termin ale na gynekologii naopak, že to bude dobrý…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 14:08

@mimonka no já na chyrurgii nebyla.. byla jsme u obvodního a ano sem tam se vybouluje.. ale doktor i gynekolok říkali že pokud se snažíme o dítě nebo budeme tak to nemá cenu operovat že by se po porodu zase objevila a znovu operovat že mě budou operovat až pak po porodu :nevim:

mimonka
Povídálka 47 příspěvků 12.07.19 14:29

V tom případě bych to nechala určitě být. Kdyby se to uskrinulo, tak je to operovatelny do toho cca 5.-6.mesice a pak už to snad nemá jak se uskrinout ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 14:31

@mimonka super děkuji moc za odpovědi :hug:

Váš příspěvek
Reklama