Pupeční kýla u dospělého - jak poznám uskřinutí?

Anonymní
9.6.21 22:14

Pupeční kýla u dospělého - jak poznám uskřinutí?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti z uskřinutí pup. kýly. Asi před měsícem mi na p. doktorka přišla, říkala, že je drobná. Občas ji cítím, tlaky apod. Boulička v místě jizvy (pupík, nad pupkem) po prodělané operaci slepého střeva. Dnes večer mi ale není moc dobře, jsem slabá, občas návaly horka, břicho docela nafouklé, tvrdší, ale já to mám tak nějak furt, protože jsem po dvouch dětech a mám nadváhu. Vážím 93 kg, kila zatím dolů nejdou, léčím se s hypofunkcí ŠŽ a teprve mi nasadili léky a čekáme, jestli bude dávka stačit. Břicho mám vypouklé po 2 dítěti, ale dnes se mi to zdá víc a tvrdší. Nezvracím, průjem mám tak nějak skoro měsíc. Na zvracení mi nijak extra není. Nevím, jestli bych uskřinutí poznala. Operaci teď odmítli, kvůli covidu. Tak mám dnes docela trochu strach, abych něco nezanedbala. Nevím, jestli nejet na pohotovost, moc se mi nechce. Nějaké velké bolesti nemám ( jen ten pocit tlaku a tvrdší břicho. Když si na pupik sáhnu, je mi to nepříjemné, ale to jsem měla už dřív) jestli jde zatlačit, nepoznám to, jak mám povislou kůži, nejde to tak dobře rozeznat. Když stojím, bouličku cítím, a ztvrdne ( natáhne) se mi i pupík, je prostě i uvnitř hodně napnutej. Nevím, jestli je to takhle při kýle normální. Docela se bojím, aby do rána nebyla pozdě :D Máte někdo prosím zkušenost? Bolí hodně uskřinutí? poznala bych to? Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
116
10.6.21 08:41

…ahoj tak tedy za sebe, vubec jsem puvodne netusila, ze mam kylu, pak bolesti horsi nez pri porodu, opravdu jsem se svijela v bolestech ( a to mam prah bolesti docela vysoko), jen tak tak jsem se sbalila a zachranka me odvazela do nemocnice a okamzite na sal, operace, uz byla uskripnuta, je to par let a od te doby klid…tak za me, neboj se urcite poznas…😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 13:28

@čáryfučka děkuji mnohokrát za reakci. Zítra jedu na vyšetření. Asi UTZ. jestli to je střevo nebo nějaké srůsty, pak se asi naplánuje operace

• Citovat
  • Nahlásit
116
10.6.21 14:30
@Anonymní píše:
@čáryfučka děkuji mnohokrát za reakci. Zítra jedu na vyšetření. Asi UTZ. jestli to je střevo nebo nějaké srůsty, pak se asi naplánuje operace
…drzim palce, at to dobre dopadne…😉
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat