Pupeční kýla, zvedání dítěte a další těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
21.1.22 11:07

Pupeční kýla, zvedání dítěte a další těhotenství

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo řešil také situaci, kdy se mu udělala pupeční kýla a musel zvedat miminko (moje má 10 měsíců). Dle obvodní nebudu pravděpodobně moct po operaci zvedat syna až 2 měsíce, což je nereálné. Na druhou stranu uvažujeme o dalším těhotenství a do té doby by bylo dobré to vyřešit… Nejsem už taky nejmladší a nemůžu dlouho odkládat těhotenství. Jsem objednaná na konzultaci, ale termín je za delší dobu. Byl jste někdo na operaci pupeční kýly, když jste měly malé dítě? Jak dlouhá a náročná byla rekonvalescence? Za jak dlouho jste mohly po operaci kýly otěhotnět? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.1.22 13:12

Mně chirurg říkal, že se to operuje až když další dítě neplánuješ, dřív ne. Ale mám tu kýlu malou. Takže asi by se měl doktor vyjádřit k tvému konkrétnímu případu.

• Citovat
  • Nahlásit
5
21.1.22 13:28

Aha… Já ji mám taky malou, ale babičce se třeba skřípla, a to ji taky měla menší a ne dlouho… Asi je to případ od případu, uvidím, co mi řeknou, no… Každopádně díky za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
21.1.22 13:53

Mě se udělala až po 2. dítěti. Prvně jsem kojila, takze jsem na operaci nechtěla. Pak kovid, takže se neoperovalo a potom mě objednali skoro za půl roku. Takže dítěti už byli skoro 2. V nemocnici jsem byla 4 dny. Kýla byla malá, takže jsem měla jen malou jizvicku. Nic mě nebolelo, fungovat (uvařit, uklidit, postarat se o děti) bych mohla v podstatě hned po návratu z nemocnice. Ale první týden měl manžel dovolenou. Akorát mi doktoři kladli na srdce fakt nic nezvedat po dobu min. 6 týdnů ( max. snad 4 kg), takže byl spíš problém na to myslet. Ale dvouletému dítěti už jsem to vysvětlila, takže si musela všude vylézt sama. Chodili jsme jen tam, kam došla sama. Uvidíš, co ti řeknou na konzultaci. Já jsem to musela odsunout o víc jak rok a kýla se nezvětšila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
21.1.22 14:10

Mně se udělala taky až po 2.dítěti, ale zvažujeme ještě třetí, jenže čekat do dvou let už se mi moc nechce, jak jsem psala, nejsem už nejmladší… Zase 6-8 týdnů mi toho nejmenšího asi nikdo na plný úvazek nepohlídá. No je to dilema… Díky za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat