Pupínek, ze kterého teče krev čůrkem :(

301
27.11.13 09:14

Pupínek, ze kterého teče krev čůrkem :(

Ahoj všem, nevíte, co by to mohlo být? Nevím, jestli se objednat k doktoru nebo počkat… Tak před dvěma měsíci se mi na čele začal dělat červený flek, cca 0,8mm a který postupně tmavl a cca před 14ti dny se z něj začal dělat pupínek, který taky roste a tmavne. Pupínek vůbec nebolí ani při zmáčknutí. Při čistění pleti polštářkem jsem se do něj asi rýpla nehtem a z pupínku začala téci krev, ale né žádných pár kapek, krev tekla opravdu čůrkem a spotřebovala jsem na přikládání celý balíček kapesníčků. Čím víc jsem na pupínek zatlačila, tím víc krev tekla a nepřestávala, nakonec pomohlo dávat kapesníky pod pupínek, aby se nemačkal, a zachvíli to přešlo. Ale jsem z toho slušně vylekaná a navíc to vypadá fakt hnusně. Je mi 25let a nikdy jsem nic podobného nezažila, každým dnem mám rodit, tak pokud se to do doby po porodu nezlepší, tak s tím asi někam půjdu… na kožní, nebo kam myslíte? :( Je možný, že by mi tam rostla piha? Fakt se bojím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16365
27.11.13 09:16

@Marky88 zajdi si na kozni hned ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20725
27.11.13 09:17

No hodně krvácí Hemangiom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
27.11.13 09:18

Nejspíš to bude hemangiom, ty jsou typické tím, že hrozně krvácí. Většina pomalu, ale jistě roste, jinak nebývají nebezpečné. Je potřeba to ale konzultovat s kožní, většinou doporučí odstranění laserem kvůli tomu riziku většího krvácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.13 09:20

Nevím, jestli to je ono, ake manžel má takové červené vystouplé hrbolky po těle a v létě jeden změnil podobu a pak mu začal krvácet. Někdy jen tak (třeba jen při spaní), někdy stačil jen lehký dotyk. Trvalo to tři týdny (byli jsme na dovolené, proto jsme to nemohli řešit hned), pak se to začalo nějak zacelovat, po návratu šel k lékaři, skončil na chirurgii, kde mu to vyřízli. Jak se to jmenovalo, už si nemapatuji, ale z histolky vyšlo, že tam byly nějaké cévní změny.

• Citovat
  • Nahlásit
5679

Moje kamaradka ma sestru a ta ma holcicku..mela tehda jen okolo 4let..taky se ji udelal pupinek, ale myslim na ruce.. ktery ji pak sam praskl a porad to teklo, fakt hodne. neslo to ani zastavit..zjistili ji spatnou srazlivost krve..tak to mela nejspis z toho..ale vubec nevim jak ten pupinek vypadal,, mohlo to byt neco jineho..radeji si urcite zajdi..klidne na kozni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867

To odstranění samozřejmě až po ukončení kojení, do té doby to budou na kožním jen sledovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
27.11.13 09:28

Díky, tak já si tam radši zajdu, ať mám klid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
27.11.13 09:30

Zajdi si na kozni, necekej.Mne se v tehotenstvi udelal pupinek na tvari. Myslela jsem, ze je to ucpany por, tak jsem to roznipala, pokazde se to udelalo znovu a krvacelo to dost. Nakonec se tomu zacal delat hrbolaty povrch = bradavice. Hnus. Nechala jsem si to odstranit laserem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12794
27.11.13 09:33

Zajdi na kozni a to hned…odstrani ti to i kdyz kojis, to nehraje roli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6901
27.11.13 09:48

@Marky88 měla jsem to samé nad rtem a jednou jsem si to rozškrábla a také mi to hodně krvácelo. Zašla jsem na kožní, tam mi to paní dr. nějakým přístrojem jakoby zatavila, udělal se tam stroupek, který pak odpadl a bylo po problému. Zákrok vůbec nebolel, byla to otázka pár vteřin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
27.11.13 09:57

Tak snad to nic vážného nebude, na kožní jsem si zavolala a objednali mě na zítra, tak snad to bude dobré. Nikdy mi z ničeho tolik krve neteklo, tak mě to vyplašilo, ale i přesto jsem nevěděla, jestli k doktorovi jít, abych tam pak nebyla za trdlo, co hned běží s každým pupínkem. Díky za názory a dokopání se k objednání :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21912
27.11.13 10:15

Dcera ma hemangiom, utvoril se ji asi 3-4 tydny po narozeni.Ja si myslim, ze se hemangiom ve 25 letech uz asi nevytrori :nevim: Uz se dceri ten hemangiom pomalu zmensuje, oravdu pomalu, ale dr rika, vyckat, ze se v 80% pripadu vytrati sam do skolniho veku. Zatim cekame.
Das nam vedet co ti na koznim rekli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat