Pupínky na končetinách - neštovice?

161
17.6.13 18:24

Pupínkiy na končetinách- NEŠTOVICE?

AHOJ HOLKY,
prosím vás… vím, že na toto téma je tady mnoho diskuzí, ale -
syn měl v pátek 39 horečku, bolest bříška a v sobotu se mu udělala vyrážka HLAVNĚ na chodidlech a ručičkách. Něco má i na tváři. Dnes se mu z toho staly puchýře.
Mohou to být neštovice? Ráno samozřejmě běžím k dr, ale pro zajímavost.
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1903
17.6.13 18:27

Koukni se mu jestli to nemá i v pusince. My jsme to taky měli, jmenuje se to nemoc ruce-nohy-ústa. Mrkni na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
17.6.13 18:32

Dobře, děkuji za radu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
17.6.13 18:35

Ahoj, taky bych rekla ze to je ta nemoc vyse popsana, mela jsem taky. a ta vyrážka je hlavne na okrajích slapek a kolem dokola dlani. vystouple pupínky, bez tekutiny, svedi..kuze je hrubsi.byva to i v puse, me se pak udelaly v use afty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
17.6.13 18:39

Tak podle fotek je to přesně ono.
Můžete mi říct, kde se to bere??? Ve školce???
O téhle nemoci jsem ani neslyšela. Je to nebezpečné? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
17.6.13 18:40

Ano, je to pusa-nohy-ruce. Syn to měl loni taky. 3 dny horečky a pak se mu udělaly puchýřky na nohách, rukách a afty v puse. Pozor! je to infekční! Já jsem to od syna taky chytla, měla jsem plnou pusu aftů - tolik, že jsem nejedla několik dní - max pití a polívku, později kašovitou stravu.
Syn také trpěl nechutenstvím, jen pil. Nesměl se koupat v bazenu a doma jen sprchovat. Setkala jsem se s tim, ze o teto nemoci spoustu lekaru ani nevi a hodne si jich to plete s nestovicema.
My jsme meli na 6 tydnu vystarano a byli jsme doma na dvorku. Nechodili jsme do kolektivu deti, jen k segre, bo jeji deti to chytly v tu samou dobu :mrgreen: Co jsem vyzjistila, tak infekcni je to doby, kdy zaschnou puchyrky.
Drzim palce, at se toho brzy zbavite :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
17.6.13 18:43
@loverose píše:
Tak podle fotek je to přesně ono.
Můžete mi říct, kde se to bere??? Ve školce???
O téhle nemoci jsem ani neslyšela. Je to nebezpečné? :(

Je to viroveho puvodu, takze kdekoli a ve skolce samozrejme take :zed:
Nebezpecne to snad nejak zvlast nebude, je to spis hodne neprijemne. Syn mel prubeh celkem v pohode, protoze tim, ze jsem to chytla taky a v tu dobu (1,5 roku) jsem ho jeste kojila, dostaval ode me protilatky a byl z toho venku velmi rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
17.6.13 18:45

Jo, je to enterovirového puvodu,dr.ti na to moc neda, spis necona tlumeni horecky..necha se to odeznit, bacha je to nakazlive..ja to chytla od malého od kamarádky, silene mi bylo, i ten vysev tech pupinku bylhnusnej..dlouho se me to drželo, pak se to zacalo hromadne loupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1903
17.6.13 18:47

No je to virové onemocnění, „chytne“ se to v kolektivu. Já jsem to tedy od syna nechytila a ani se nenakazil můj starší, ale po nás to měla holčička mojí kamarádky se kterou jsme byli v kontaktu. Pokud vím, tak nijak zvlášť nebezpečné to není, za pár dní to přejde, ty puchýřky uschnou a kůže se pak bude hodně loupat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TehotnaTerezka
17.6.13 19:06

Nebezpecne to neni, ale humus to je, muzou z toho casem slezt i nehty, treba az mesic nebo dva po
objevuje se to prave hlavne v lete, kdyz je teplo, Olda to mel vloni a nakazil vsechny deti, co s nami byly tenkrat na dovolene, paradoxne Rozarka ani nikdo dalsi z nasi rodiny to nechytil

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat