Pupínky kolem úst, na bradě a tvářích - vyrážka ze slintání

1490
16.2.07 16:55

pupínky kolem úst, na bradě a tvářích-vyrážka ze slintání

objevila se nám ve 4.měsících vyrážka ze slintání dle mé paní doktorky, předepsala nám Locoid - jaký byl můj šok, když jsem přečetla leták a zjistila, že to obsahuje kortikoidy a není vhodné na obličej. Ona je v těchto věcech vždy radikální, není to u ní poprvé - na opruzený zadeček nám dala okamžitě Pevaryl. Jsem spíše pro přírodní produkty a raději bych volila alternativní řešení. (Pevaryl jsme taky vyměnili za jiný prostředek a zabral). Poradíte?
Díky.

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6217
16.2.07 17:21

Ahojky Pet,

naše dítko mělo ten samý problém (malej na to trpěl od devíti měsíců) . Doktorka mi tenkrát poradila Infadolan a docela pomáhal. Úplně problém zmizel spolu s dudlíkem :wink:

Efča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
16.2.07 17:48

Ahoj,
musím říct, že ten Locoid mi taky přijde dost radikální :(
Jinak ze své zkušenosti můžu jako prevenci poradit mazat celý obličejík nějakou neparfémovanou vazelínou: je hodně mastná a na tohle pomáhá stejně dobře jako v mrazivém nebo větrném počasí.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
16.2.07 17:57

Pet my jsme taky pouzivali vazelinu, ale nepomaha. Tak jsem koupila detsky krem na vsusenou pokozku a mazu drsticku tim. Sice porad oslintanou hubu a tvare mame, ale krem pomohl hodne. Jo a mazu tak 10 x denne a i v noci, kdyz se Tonda vzbudi na jidlo. Jo a taky nam hodne pomohlo ze mu davam na spani na rucicky rukavice. Takove ty novorozenecke tenoucke, pac si ten oblicej drapal a drapal. Jo a je nam 5 mesicu, takze mame skoro stejny vek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
16.2.07 18:23

vyrážka

zkusím ten infadolan, napíšu, jak to dopadlo. Vyměnili jsme dudlík (původně anatomický tvarovaný za zcela rovný bez otvorů, aby mu ty sliny po dudlíkem nezůstávaly), i když se to malému moc nelíbilo…,ale je dudlající typ, takže v krizi si ho vezme… Zatím si to nedrápe, jenže klasicky si nacpe pěstičku do pusy a tu pak celou oslintanou protáhne po obličeji, tak si to krásně rozmazává… Je zajímavé, že když jsme venku, tak se v to v zimě skoro ztratí, vyrázně to vystoupí po koupání…
Zatím díky moc.
pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
16.2.07 20:55

ahoj,

mame ten samej problem, ale kortikoidy bych nedavala. mazem Bepanathenem, nebo indulonou a v pohode. Nez zase zacne slintat, ted to nejakou dobu asi jine nebude :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
16.2.07 20:58

rekla bych ze ta indulona je dobrej napad, to by mohlo pomoct :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
17.2.07 00:05

Ahoj. My jsme měli stejný problém.Pak mi kamarádka poradila,že to vyléčila Bepantenem.Vyzkoušela jsem to a během pár dní bylo po problému.Taky to dostatečně zamastí pusinku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
17.2.07 14:39

tak my jsme resili stejnou vec pred mesicem. Mazali jsme na radu doktorky glycerinovou masti (ale ne kdyz jsou mrazy a jdes ven) a infadolanem. Infadolan pouzivam i kdyz ma treba dcera odrene pod nosem pri smrkani. Bepanthen jsem nezkousela, nemela jsem s nim dobre zkusenosti ani pri pouzivani na zadecek. Jinak by ho nemelo dite olivzovat, rikala to doktorka v porodnici, kdyz jsme resily, cim si mame promazavat bradavky (teda krome mat.mleka), tehdy rikala calciovku a pokud bephanten, tak pred kojenim bradavky omyt, aby to neolizoval prcek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
17.2.07 17:36

TO je zvláštní, mně zase všude všichni tvrdili, že si bradavky mám Bepanthenem klidně mazat a nemusím to mýt, protože to prckovi nevadí. A taky jsem to tak dělala a zatím se nezdá, že by to mělo nějaké následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
21.2.07 11:56

Ahojte holky,
my jsme měli taky olezlou pusinku od slintání a když nic nezábíralo, tak nám doktorka taky dala locoid, ale řekla mazat 1 - 2krát denně a maximálně 5 dní. Moc se mně do toho nechtělo, ale měl to opravdu škaredé, tak jsem začala mazat a za chvilku to zmizlo. Teď, když má jenom náznak nějaké vyrážky, tak mažu Seba medem nebo Bepantenem (mimochodem, taky mně bylo řečeno, že bradavky od bepantenu umývat nemusím) nebo Calciovkou a když je to trošku horší, tak mně v lékárně na Slovensku dali nějakou „Holtovu mast“ a ta zabírá! Strašně smrdí, ale dává se prý i na větrem ošlehané suché tvářičky a na různé kožní problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
17.3.07 02:21

infadolan

ahojky, tak mažeme, zkusila jsem to co máme doma - bepanthen a infadolan…infadolanem to učinkuje rychleji a má opět tvářičky, jak broskvičky.Jen, když zapomenu pořád promazávat a malý si cpe přes den ručičky do pusy (teď tedy pořád), tak si ty sliny krásně rozmaže po celé puse a jedem na novo, vyskáče to coby dup.

Lidunko , malý si to vážně neškrábe, není to u vás něco jiného? Nechci strašit,ale třeba atopický ekzém? Jsem zrovna někde četla, že to svědí a objevuje se to právě kolem 4.měsíce…

Tak ještě jednou díky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
21.11.10 20:26

Ahojky, chtěla jsem založit novou dikusi ale našla jsem tuhle, máme také problém vyrážku kolem pusinky, už dost dlouho a nemůžeme se toho zbavit. Jednou to je trochu lepší, pak zase děsné. Napíšu sem seznam mastiček, které jsme už bezůspěchu vyskoušeli. Podotýkám, že dám každé mastičce nějaký čas, nestřídám je hned, ale žádná nepomáhá. Jinak zhoršuje se to po jídle, když se zapatlá, slintá taky dost, to taky zhoršuje. Ted ty masti: Nejprve od dr. Bactroban, trochu zabral, ale fakt jen málo. Mazala jsem dlouhodobě. Pak v lékárně Holtova mast, hrozné zhoršení. A co jsem ještě zoušela bez valného ůspěchu, Bepanthen, Calcium pantothenicum, heřmánkovou mast, Sudocream, Infadolan. Než půjdu znovu navštívit dr., zkouším, jestli mi tady někdo neporadí. Děkuji za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ivi
1839
21.11.10 21:07

Když se to zhoršuje po jídle, nemůže to být spíš alergie? Ten seznam mastiček je fakt dlouhý. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
21.11.10 21:14

Fakt nevím :nevim: Ty ostatní mastičky jsou volně prodejné bez antibiotik a tak, jen jako hojivé ale nezabírají. Když nemažu ničím, zhorší se to. Tak to alespon promazávám tím bepanthenem, ten to drží jakž takž. Půjdu asi znovu k doktorovi. Jinak na alergolodii jsme byli asi před půl rokem kvůli něčemu jinému (dýchání) a dělali mu testy na kdeco a negativní. Ale je fakt, že na potraviny asi ne. :nevim: Každopádně děkuji za radu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama