Pupínky na dlaních, víte o co jde?

30.10.19 11:48

Pupínky na dlaních, víte o co jde?

Dobrý den, začali se mi dělat pupínky na dlaních nemáte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1265
30.10.19 11:50

Kamosce se delaly a byl z toho atopak, ale todle mi prijde spis jak puchyrek nepracovals jsi s nejakou novou potravinou?, hodne masti vazelinou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14177
30.10.19 11:54

A v té hlavičce je bílá tekutina? měla by to být reakce na potravinu nebo na nějaký nový třeba prací prášek, mýdlo, atd. Já toto měla v kombinaci s červenejma flekama jako reakci na penicilin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10946
30.10.19 12:06

@Karolinaxxx nezačala jsi užívat léky proti vysokému cholesterolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
613
30.10.19 16:11

Z foto to neni moc poznat, ale me se ted udelali bolestive pupinky na dlanich, nic jineho mi nebylo… 7.nemoc atypicka, ale chytla jsem to od syna a ten ze skolky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5855
30.10.19 16:23

Takhle se mi občas projevuje ekzém. Ale jen na rukách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15828
30.10.19 16:23

@Karolinaxxx a svědí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 10:18

Tak tohle mě trápí už tak rok. Začíná to takovými pupínky, které svědí, následně praskají a teče z nich čirá tekutina. Potom mi dlaně hrozně schnou a takhle furt dokola. Já asi zjistila, že mi vadí sahat na syrové maso… Jednou jsem takhle vařila, krájela syrové maso a dlaně okamžitě začali svědět a během hodiny naskákaly tyhle pupínky. Objednávala jsem se na alergologii a imunologii abych zjistila, jestli nemám na něco alergii. Na kožní se mi moc nechce, protože tam ti na to dají kortikoidy, kterýma to sice na chvilku vyléčíš ale po nějaké době se to vrátí. Mě osobně nejvíce pomáhá vyhýbat se syrovému masu a při úklidu používat rukavice. Také se mi maximálně osvědčila kosmetika od TianDe. Přikládám fotografii, kdy jsem začala používat pár přípravků od TianDe a rozdíl po jednom týdnu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15828
31.10.19 11:12

Tyhle čiré pupínky plné tekutiny a následné svědění, praskání a vysušení je klasický ekzém, který zhoršuje máchání rukou v čemkoliv, vyvarovat se vodě, mytí, veškerým přípravkům, žádná chemie apod…
Ruce trpí, je to hodně u žen v domácnosti nebo barmanek…zkrátka nemáchat ruce, používat na mytí nádobí a ůklid rukavice.
Jakmile se na podrážděnou pokožku dostane něco agresivního, okamžitě se to zhoršuje, viz při vaření, maso, citron, cibule,…

kupte si dexeryl a často promazávejte

příznaky AE
ošetřování pokožky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.10.19 12:09

@Káťa19 U těch krémů je taky problém, že dlaně po častém mazání sice nebudou suché ale tím se to ještě horší. Nejlepší je jak píšeš se vyhýbat všem těmhle věcem, co to způsobují. Mě třeba pomáhal i obyčejnej kokosovej olej. Já osobně dlaně promažu max jednou denně.. Sice je mám furt suchý ale pupeny už se nevrací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama