Pupínky na tvářích a končetinách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 01.03.17 08:10
Pupínky na tvářích a končetinách

Jdu si pro radu. Dvoukletá dcera má od víkendu na tvářích cca deset pupínků, postupně se jí ro rozlézá na končetiny, ale jenom od nohou po kolena a na předloktí. Popsala bych to jako zanícený „beďar“, dneska to má na obličeji dost červený. Teplotu nemá, nesvědí to. Neštovice jsem zavrhla, nalitý pupínky to nejsou a neškrábe se. Ale co mě mate, že má na nožičce bouličku v místě očkování poslední hexy. Nesetkala jste se s tím některá? Asi s tím zajdu k doktorce, jestli se to do zítra nezlepší nebo se to bude zhoršovat, protože jsem totáoně bez nápadu, co by to mohlo být. Do kontaktu se zvířaty nepřišla, novou potravinu taky neměla žádnou, prací prášek pořád stejný. Jen trochu pokašlává, ale to připisuju zimě a následkům dlouhotrvajícího smogu (jsme z Prahy).

Reakce:

zaharra
Kecalka 120 příspěvků 01.03.17 08:21

S pupínky neporadím, ale my měli po Hexe vždy bouličku a doktor mě upozornil, že tam může být klidně i půl roku.

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 01.03.17 08:28

@zaharra To jo, ale ona ji tam neměla a od očkování má víc jak rok. Mladší osmiměsíční ji tam má taky, ale ta byla očkovaná před měsícem.

Lemat
Povídálka 36 příspěvků 01.03.17 12:58

Ahoj, můj syn 20 měsíců má něco podobného. Na rukou a tvářích se mu začaly dělat zanícené beďary. A zbydou po nich taková divná znamínka, něco jako bradavice a nechce to zmizet. Myslela jsem si, že je to alergie na prací prášek, který jsem změnila, tak jsem se vrátila k tomu původnímu.
Teď se mu začali dělat červené fleky, které rychle zmizí. Nejprve to vypadá jako štípanec, pak to celé zčervená a do dvou dnů je to pryč. Nic po tom nezbude. Ale je to jednotlivě.
Tak nevím, kožní má dovolenou :-(.

Marfuscha
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 03.03.17 12:11

@Lemat U nás má flíčky už skoro týden a nemizí, jen se mění. Včera jsme zašli pro klid duše k doktorce. Podle ní ta vyrážka souvisí s kašlem a je to virový. Takže počkat až to zmizí a zaléčíme kašel, protože už to trvá dva týdny a nelepší se.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >