Pupínky tam dole a asi menstruace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eliskaaa12
Nováček 3 příspěvky 06.02.19 16:30
Pupínky tam dole a asi menstruace

Dobrý den Včera jsem měla na mažoretkách krev v kalhotkách. dala sem si tam toaleťák a cestou domů sem si koupila vložky myslím že naturella. Ráno nic už na vložce nebylo je to menstruace? A právě jsem si všimla že tam dole mám samé pupínky tak se docela bojím. Nevíte co to je?
a sou nějaký zvláštní vložky na sportování? Protože na mažoretkách to je na nic když mám dres a navíc se zmuchlává. Co s tím mám dělat? nechci to mít

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 06.02.19 16:39

@Eliskaaa12 Řekni mamce, poradí ti, co a jak.

Eliskaaa12
Nováček 3 příspěvky 06.02.19 16:43

Jenže já mám jen tátu a ten mi s tím neporadí :( prosím
Mám strach

AnastazieB
Echt Kelišová 8513 příspěvků 06.02.19 17:03

A kolik ti je?

tumpach
Kelišová 6538 příspěvků 06.02.19 17:05
@Eliskaaa12 píše:
Jenže já mám jen tátu a ten mi s tím neporadí :( prosím
Mám strach

No, musíš mu to říct. Kolik ti je? On tě objedná, buď na dětskou gynekologii nebo na klasickou gynekologii. No nemusela to být menstruace, mohla to být prasklá cévka, ale nejsem doktor. Chápu, že je to říkat blbé tátovi, a nemáš někoho dospělého, komu se můžeš svěřit, jako nějakou dospělou ženu, která by ti poradila? Jinak ty pupínky mohou být z navoněných vložek, alergická reakce.
Jinak co se týká menstruace a vložek pro dívky, no tampon, nevím, nevím, asi to půjde špatně zavádět, můžeš zkusit ten nejmenší mini, ale opravdu nevím, jestli ti tam půjde :nevim: :nevim: , ale hlavně ho tam nezaváděj, když nemáš MENSTRUACI!!! Zatím jsou asi opravdu nejvhodnější ty vložky.

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 06.02.19 19:00

Menstruace není nemoc či choroba, je to nedílná součást toho že rosteš a že je tvoje tělo zdravé.

Ty pupínky nejspíš byly z toho, že ti zakoupené vložky nevyhovují svým povrchem nebo jsou napuštěné nějakým parfemem. Pokud to byla krev jen možná z nějakého poranění při sportu a teď už nemenstruuješ, tak prostě počkej, dva tři dny, jestli to nezmizí. Pokud by to nemizelo a naopak to začalo svědit či pálit, tak bude opravdu potřeba zajít k lékaři.

Zkus se podívat třeba po těchhle vložkách - primárně hledej nějaké co nemají parfemaci a idálně se tam někde píše něco o hypolargennosti
https://bella-cz.cz/…ra-sensitive a nebo těchto
 https://www.dm.cz/…nacka/jessa/

Vložky s křidélky, které přilepíš z druhé strany kalhotek budou líp držet a nebudou se shrnovat. Trik na to, aby lépe držely kalhotky s vložkou je vzít si přes ně ještě jedny pevnější kalhotky či elastické kraťasy něco takovéhleho https://www.marandy.cz/…ivci-boxerky?…[color]=vzor+%2­73%27&filter[si­ze]=128

Na sport - můžeš zkusit používat nejmenší tampony - mini - ale jak už je zmíněno, nezkušej je zavádět v normálním stavu, protože nasucho to nejde a hlavně by se ti to pak nedařilo vytáhnout.

Jinak pokud by ti při menstruaci bylo špatně, tak si kup v lékárně kontryhel a pij ho od prvního dne menstruace - klidně oslazený, nebo si do něj přidej trošku citronu. Tak dva, tři hrnečky denně. Lžičku sušeného kontryhelu zaleješ vroucí vodou do 2-3 dcl hrnečku a necháš 10 minut louhovat. Pak to zcedíš a buď vypiješ rovnou, nebo si to osladíš.

Kdyby kontryhel nezabíral, tak zkus 200mg ibuprofenu - s tím že je lepší brát to hned první den, ne až když to bolestí nemůžeš vydržet, protože ibuprofen zároveň tlumí zánět, který bolestivou menstruaci může doprovázet a je lepší ho nenechat rozjet.

Ale tím, že cvičíš, tak máš docela vysokou šanci, že budeš mít menstruaci spíš v pohodě, protože nejspíš máš zpevněné svalsvto na zádech i v pánvi.

Zároveň je dobré stáhnout si do mobilu appku s menstruačním kalendářem, kam si budeš zapisovat dobu kdy si menstruovala - jednak ti to pomůže počítat s tím, kdy to přijde příště a kdyby nastal nějaký problém, tak doktorům se docela dost hodí vědět, jak dlouho trvá tvůj menstruační cyklus, jestli se ti nějak mění jeho síla a podobně.

Jinak se zkus třeba mrknout sem https://www.youtube.com/watch?…

Eliskaaa12
Nováček 3 příspěvky 07.02.19 19:29

Je mi 11
Děkuju
To budu asi menstruace,celej den to teče. Zkusím najít ty vložky bez vonění protože tyhle jsou fak na nic.když sem přišla domů úplně se zmuchlala a měla sem úplně červené kalhotky.
Ty boxerkové nosím normálně tak si na ně mám dát ještě jedny??
Appku už sem si stáhla
Děkujuuuuuuu

AnastazieB
Echt Kelišová 8513 příspěvků 07.02.19 19:42

@Eliskaaa12 nejdřív vyzkoušej ty nalepovací vložky s křidélky a pokud to nepomůže, tak pak ty druhé kalhotky ;) . A taky si někam poznač, kdy ti to začalo, abys pak +- věděla, kdy můžeš čekat další. I když zpočátku to můžeš mít ještě nepravidelně ;) .
Zkus se poradit s nějakou tetou nebo jinou příbuznou anebo se zeptej kamarádek ve škole, jestli už taky nemají zkušenost ;) .

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >