Pupínky u očička - může to být ječné zrno?

204
15.3.12 19:08

pupínky u očička - může to být ječné zrno?

Ahojky, chtěla jsem se poradit. Náš Marťa, 3,5 roku má u jednoho očička 3 pupnky, jeden na horním víčku, druhý na dolním víčku, u vnitřního koutku, a třetí také na dolním víčku u vnějšího koutku, kolem nich to má červené. Pupínky jsou bez nějakého bílého středu. Malý si na oko nijak nestěžuje, když si ho prošmudlá, je to vidět víc, když nechá delší dobu v klidu, řekla bych že jsou skoro neviditelné.
Vyskočili mu až dneska, odpoledne jsem dala oftalmoframikoin, zatím bez výsledku. Už to měl jednou,ale jen jeden pupínek, po domácím léčení mastičkou zmizel, teď je to cca 2 měsíce.

Myslíte že to může být ječné zrno? Popř. je nutné jet na oční nebo ošetří dětská Mudr?

Monulka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14008
15.3.12 19:10

oční opar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.3.12 19:13

proboha, co to je, z čeho a jak na něj? :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
15.3.12 19:14

No pokud ma pí.jizviková pravdu a byl by to opar tak bych určitě šla.Ale pokud ho to nelechtá a nebolí tak to asi nebude :think: .Mozná jen nějaká reakce a zas to zmizne.Má to velký?ja byh to mozna jen oplachla vodou a nenatirala a pockala co to udela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
nepřihl. Hana
15.3.12 19:21

Pokud jsou to jen jednotlivé pupínky, tak si myslím, že opar to nebude. Tím oftalmoframikoinem každopádně nic nezkazíš. Natírala bych do zítřka a podle vývoje bych zítra odpo těsně před koncem ordinační doby zaskočila k pediatrovi.

• Citovat
  • Nahlásit
204
15.3.12 19:22

no, nestěžuje si na to, jen to občas prošmudlí, takže ho to asi občas svědí. Velké je to tak cca 2mm, spíš jako takové bouličky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.3.12 19:23

a myslíte že s tím může do školky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
15.3.12 19:23

oční opar se projevuje přesně jak píšeš, pupínky nejprve moc nesvědí a pak teda hustě. Může se to rozlézt i na samotné oko-je to prostě opar, ale na oku, oční lékař na to dá mast brzo se to vyléčí, ovšem pupínky často zůstanou-já kvli tomu nemůžu nosit čočky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.3.12 19:39

zkusím vložit fotku, kvalita není, nejde mi to vyfotit, ale když se na to zaměříte, vidět to jde, dole dva, nahoře na víčku jeden pupínek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
15.3.12 19:54
monulka píše:
zkusím vložit fotku, kvalita není, nejde mi to vyfotit, ale když se na to zaměříte, vidět to jde, dole dva, nahoře na víčku jeden pupínek

Hm, tak tohle vypadá na ječný zrno, má to docela nateklý,náš malej na to trpí a měl ho i na spodním víčku.Nakapej opthalmoseptonex, tím určitě nic nezkazíš.Náš malej pak druhý den ráno na to oko skoro nevidí, jak mu to nateče.Jela bych k očnímu, dostanete nějaký kapičky a taky nám dop. několikrát denně nahřívat kapesník třeba žehličkou, vyzkoušet teplotu a dělat obklady.S ječným zrnem vás do školky nepustí a opary jsou virový, na to by asi taky koukaly blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.3.12 20:02

holky a maže se to ječné zrno nebo mám tu mastičku dát dovnitř oka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
15.3.12 20:04

opthalmoseptonex mast se dává do očička, je to dokonce i lepší nebo jakou mášt mast?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
15.3.12 20:07

opthalmo-framykoin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
15.3.12 20:09

co tam píšou na letáku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
15.3.12 20:13

ale co jsem tak pátrala na netu, já bych mu ji dala do očička, je to snad ještě lepší než kapky a uvidíte ráno, neděs se, když mu to nateče ještě víc.Pokud nemáte očaře, jdiu k obvodní a napíše žádanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat