Pusinkování cizích děti - jaký máte názor?

2943
11.8.13 23:09

pusinkování cizích děti

Všechny moc zdravím, chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na pusinkování cizích dětí. Uvedu příklad pro lepší představivost..potkáme sousedku a při loučení sousedka řekne cca 2.5 ročnímu dítěti a ještě dej tetě pusinku a jdeme..anebo..stalo se mě, že přijela k nám návštěva a při loučení 10ti letá holčička (od kamarádky se kterou se vidím 2× ročně dcera) mě začala mačkat a líbat po tvářia je pravda, že i během návštěvy za mnou kolikrát přišla a začala mě objímat a tisknout k sobě..

pro mě je to takové osobní, že já to moc ráda od cizích nemám..a ani nevím jak se tomuto ubránit, abych někoho neurazila?? Jak to dítěti vysvětlit, že ne :nevim: :nevim: máte podobné zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2816
11.8.13 23:14

Dát pusu na tvář ;) Mé dospělé neteře a synovce už nevítám pusou na pusu, ale na tvář, stejně tak babičku, a vlastně i rodiče :). Nevidím na tom nic špatného :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
639
11.8.13 23:17

Presne aj mne je to neprijemne. Niekedy sa tie deti aj boja alebo ostychaju a mne je potom trapne. Osobne mi staci ked mi zkyvaju-daju pa pa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
11.8.13 23:18

Já othl enaštěstí nezažila, ale chápu, že je to nepříjemné. fakt asi pomůže jenom nastavit tu tvář :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.8.13 23:19

Tak jsou lidi, kteri jsou kontaktni.Ja mam takovou neter, proste sem si musela zvyknout. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
11.8.13 23:25

To mi taky vadí. Vadí mi to dokonce i od tchyně - vídáme se málo, ale když už, tak malou neustále pusinkuje, fakt se od ní skoro neodlepí. Udělat to sousedka, tak bych to nedala vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
1654
11.8.13 23:28

Tak jsou kontaktní a nekontaktní lidi ;)
já jsem třeba velice kontaktní, kamarádky zbožňuji, kamarády též - běžně se při příchodu a odchodu „olíbáváme“ na tvář, obejmeme se atd., řešila bych to v případě, že to druhému evidentně vadí - jako např těm dětem. Tedy dala bych pusinku na tvář, případně bych je pohladila po vlasech, to by snad nemuselo být na škodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
11.8.13 23:36

No já, třeba nemám ráda ani dotyky od cizích, pro mě je to takový už osobní ;) jak mě někdo překročí ten můj práh co snesu, tak nejsem ve svý kůži..jiný to je u manžela a u dětí, to je jasný ;) ale mě třeba i zaskočilo, jak za mnou ta 10ti letá furt chodila a furt mě objímala a tiskla se ke mě..jako proč to dělala? já jsem na tohle nikdy nebyla, ani jako malá, jsem se k nikomu tak neměla a natož ještě k někomu koho téměř neznám ;) nemyslím to ve špatným, to vůbec, jen, že to bylo takový zvláštní ;) moje děti se k nikomu cizímu netulí, a když potřebují potulit příjdou ke mě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
11.8.13 23:39

Ja jsem velmi kontaktni s moji rodinou, s ostatnima jsem velmi ale velmi nekontaktni a olibavani bych nedala. Pokud by mi cizi dite chtelo dat pusu, ok na tvar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
11.8.13 23:46

Tak ono je to o tom, že každý máme nějaké své hranice a ty by měli ostatní respektovat. Ale děti je samozřejmě neznají, takže u nich bych to chápala a snažila bych se jim to nějak hezky naznačit nebo říct. Já jsem měla takovou ex tchýni to bylo něco..já jsem právě z rodiny zvyklá na něco jiného a třeba se synem jsem velice kontaktní nebo s mužem jsem byla. Ale širší rodina už je pro mě něco jiného a doslova mi to vadilo a u nich to zas bylo normální. A to dokonce jedna pusa nestačí, ale dvě :nevim: :twisted:. Jo ze začátku jsem to nechápala fakt…ale už se moc nestýkáme..bohužel z jejich synem už spolu nežijeme..a oni jsou trošku jiní i v jiných věcech :mrgreen: Každopádně tě chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13908
11.8.13 23:46

Pusu davam na tvar a vlastnim detem na celicko, na pusu se fakt pusinkuju jen s manzelem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
11.8.13 23:57

@Deniel třeba tě má ráda a máma ji objímá málo, tak přišla za tebou :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2943
12.8.13 00:19

@Allons-y joo tak to joo, to já beru, jen prostě na to nejsem zvyklá a je mi to tak trošku proti srsti ;) samozřejmě jsem se s takovou přítulností setkala poprvé a ani jsem nevěděla jak se chovat..byla jsem taková vykolejená :mrgreen: při tom o nic nejde, že jo.

Se mi jednou stalo, na oslavě tam byla parta lidí a my s nima tam a od kamarádky manžel se ke mě furt tak lísal a seděl vedle mě a pak jestli nepůjdu tancovat..no můžu vám říct, že já bych nejradši utekla :mrgreen: prostě člověk, který mě nepřitahuje, jako kamarád dobrý, ale prostě nějaký bližší kontakt to si vůbec neumím představit, mě to prostě ty hranice nedovolí..bylo mi velmi nepříjemně až tak úzko, já s ním tancovat nešla, protože by to pro mě bylo o přežívání, kdy už ta písnička skončí, já po chvíli jsem pak vstala, že jdu na záchod a sedla jsem si pak jinam.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801
12.8.13 00:29

Jo, přijde mi to nezvyklé, myslím, že ani u kontaktních lidí obvykle dvouleté děti nelíbají sousedy, ani desetileté holčičky neobjímají jiné dospělé ženy, které téměř neznají. Ale tak třeba v lidech probouzíš tu touhu :* :hug: :)
Mě se to teda ještě nestalo, ale taky by mi to bylo „proti srsti“ a uvedlo by mě to do rozpaků (já kontaktní nejsem), ale říkám si - dávají ti pusu, ne facku - tak tak zatím dobrý, ne? :) 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
12.8.13 00:34

@Deniel tam je to i potom o tom, jestli ten kontaktní člověk umí vycítit, že tomu druhému to není po chuti, bohužel, ne každý je empatický

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama