Pustili byste dítě na učiliště?

Anonymní
22.5.21 07:22

Pustili by jste dítě na učiliště?

Dobrý den, dcera si zase usmyslela věc..
Chodí tedy do 7. Ale, není to dlouho co za mnou přišla že chce na učiliště.. Známky má tak půl na půl to je pravda (má nějaké trojky) ale, přesto nechci aby na učiliště šla už jsem vybrala ekonomku a obchodku přemýšlela jsem i nad zdrávkou. Pustily by jste svoje dítě na učiliště třeba na kadeřnici?? Já stim prostě nesouhlasím a nedovolim aby na učňák šla, protože vím že by si zkazila život já sama mám maturitu a pracuji v podniku v kanceláři.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8671
22.5.21 07:26

A víš, že ta kadeřnice může vydělávat daleko víc, než ty jako kancelářská myš? :roll: Život jí zkazíš, pokud jí do toho budeš kecat a zakazovat. Zvlášť jestli ví, co by chtěla dělat a co by ji bavilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1462
22.5.21 07:29

Pustili? Vy se doma běžně přivazujete k topení a až prokážete ráno dostatečnou zralost, tak teprv pak se pustíte? Dcera bude v životě jistě velmi šťastný, že se nemusela o nic starat a tys jí to zařídila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
216
22.5.21 07:30

A co kompromis.. Učňák s maturitou? Každopádně mi přijde divná věta „já už jsem vybrala obchodku…“ promiň, ale na takový školy ti dítě prostě nepůjde.. A už vůbec, když to je tvoje volba.. Nech jí si vybrat.. Ukaž jí co nejvíc možností.. Souhlasím jen s tím, že bych chtěla, aby syn mělo min. maturitu, ale jestli to bude z truhlářství nebo z ekonomky je mi jedno.. Ať si sám vybere..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
22.5.21 07:30

Ano, pustila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16139
22.5.21 07:31

Ano. Dokonce jsem to synovi doporucovala, s tim, ze maturitu si muze dodelat po vyuceni a vysokou, kdyby chtel, tak taky. Ale sam si vybral obor maturitni.
Znam nekolik mladych, kteri se po maturite prihlasili jeste na ucebni obor (zde staci rok), aby si rozsirili obor vzdelani.
Pokud tva dcera touzi byt kadernici a byla by jako kadernice v zivote spokojena, proc ji to nedoprejes? :nevim: K cemu ji bude obchodka nebo ekonomka, jestli nechce studovat na VS? A zdravka? Pokud nechce byt zdravotni sestrou, pak se tam bude nesmyslne 4 roky trapit, protoze ji to nebude bavit.
Je teprve v 7. tride, za rok a pul muze ona sama prijit s jinym navrhem. Ted je jeste brzy to doma resit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
22.5.21 07:32

Mám kamarádku kadeřnici s měsíčním příjmem 50k, mladá holka. A nemyslím si, že je míň než někdo z kanclu kdo vydělává o polovinu méně. Takže proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
22.5.21 07:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, dcera si zase usmyslela věc..
Chodí tedy do 7. Ale, není to dlouho co za mnou přišla že chce na učiliště.. Známky má tak půl na půl to je pravda (má nějaké trojky) ale, přesto nechci aby na učiliště šla už jsem vybrala ekonomku a obchodku přemýšlela jsem i nad zdrávkou. Pustily by jste svoje dítě na učiliště třeba na kadeřnici?? Já stim prostě nesouhlasím a nedovolim aby na učňák šla, protože vím že by si zkazila život já sama mám maturitu a pracuji v podniku v kanceláři.

No v žádném případě bych ji nepoustela ani na procházku kolem nějakého učňáku. Ještě by se tam mohla zakoukat do nějakého šikovného elektrikáře a to by byl teprve zkažený život. :jazyk: :roll:
Prosimtě jednak co řešíš, když je v 7. třídě a druhak proč by si sama nemohla vybrat co chce dělat? Lepší šikovná a spokojená kadeřnice než zpruzela úřednice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441

Jak jako vybrala?? 8o je to její život přeci, ať jsi jde kam chce. Pokud bude dělat, co ji baví. Nechala bych to na ni, ať se rozhodne. Jen bych o tom s ní mluvila a ujistila se, že ví o všech možnostech a i následcích svého rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Už od malička jsem chtěla aby dcerka byla doate vzdělaná a ne učiliště podstatě odpad škol.. Nevím co si mám myslet.

• Citovat
  • Nahlásit
18133

Ano pustila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
22.5.21 07:34

S takovou češtinou v kanceláři???
Ty budeš meh, ne?

Příspěvek upraven 22.05.21 v 07:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
305
22.5.21 07:36
@Anonymní píše:
Už od malička jsem chtěla aby dcerka byla doate vzdělaná a ne učiliště podstatě odpad škol.. Nevím co si mám myslet.

Já tedy nevím, co si mám myslet o tobě. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21486
22.5.21 07:37
@Anonymní píše:

Jenže jsi asi zapomněla, že na to taky musí mít. S trojkama na ekonomku nebo zdravku? Pak to tak taky u maturit vypadá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8671
22.5.21 07:37
@Anonymní píše:

Vždyť sama máš prd. :roll: Nebo si myslíš, že ta tvoje maturita je bůhví co? :mrgreen: Nepřenášej své selhání na dítě…
Odpad škol? Sorry, ale jsi povrchní a namyšlená nána. :zed:
Snad to neodnese dcera a bude na rozdíl od tebe normální… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat