Pustíte své děti do školy?

Napsat příspěvek
13193
6.4.20 16:48

Poslala bych do školy děti třeba v červnu, ale jen deváťáky kvůli přijímačkám a maturanty kvůli maturitě. Těm bych nechala přijímačky a zkoušky na červenec. Zbytek by šel až v září.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39072
6.4.20 16:49

Predměty jako dejak, prirodopis… nejak doma naučit lze, k tomu je dobry i ten YT, ale m, čj, aj, ch… fakt ne. Je k tomu treba nejen didaktickych dovednosti (proc by je rodice meli mit) a hlavne komunikace, zpetna vazba. Ja mam nastesti uz trochu vetši děcka, ucim v google ucebnach, ale neco v tom procesu chybi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6532
6.4.20 16:51

@matkabagristy souhlasím, ono ani nejde o to, jslti to ten rodič umí neumí, ale hlavně jak umí, dokáže prodat ty informace. Někdy prostě člověk vysvětluje, vysvětluje, neni učitel neví, přesně, jaké slova volit a prostě jde to těžko…A taky záležín a dítěti, co si budem ti učitele ví, jak mají látku vysvětlovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42496
6.4.20 16:53
@matkabagristy píše:
Predměty jako dejak, prirodopis… nejak doma naučit lze, k tomu je dobry i ten YT, ale m, čj, aj, ch… fakt ne. Je k tomu treba nejen didaktickych dovednosti (proc by je rodice meli mit) a hlavne komunikace, zpetna vazba. Ja mam nastesti uz trochu vetši děcka, ucim v google ucebnach, ale neco v tom procesu chybi.

a jak to dělají rodiče, co děti učí doma? Zvládají je naučit dějepis, češtinu druhého stupně, respektivě ty děti se to zvládají učit samy s jejich pomocí. A že takových dětí a rodičů není úplně málo. Zase až ta bych lidi nepodceňovala, že to nezvládnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
6.4.20 16:56
@lucenka píše:
to šíření se dá zastavit, dá se dát šance zdravotnictví, aby se vzpamatovalo. Ekonomiku těžko rozpumpuješ, když pustíš před létem děcka do školy a znovu se tím virus začne šířit, takže se znovu budou muset zavést restrikce a omezení cestování. NEní pro českou ekonomiku lepší, aby děcka zůstala doma do konce školního roku a lidi přes léto měli možnost vyrazit na dovolenou po ČR a tím utrácet peníze v ČR?

Není.

• Nahlásit
  • Citovat
6532
6.4.20 16:56

@lucenka zvládnou, musí, divej, já jsem měla kluka doma 2 měsíce a šel na jediný den do školy než ji zavřeli.. Měl - léčil se z boreliozy vlastně pojedem půl rok doma..
Co dáme, dáme, co ne, tak to nehrotím, musíme dát příští rok..
Já měla na vysvědčerní dvojky asi do 6 třídy, tak jsem měla jednu 3 na druhém stupni, nejsem nějaký geniální typ, ale tak snažíme se..ale souhlasím, že rodiče neni to co učitel, ale zase v dané situaci, radši volím učit se doma, a prostě to nějak dát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6532
6.4.20 16:59

@lebambule no tak se promoří a pak v létě, když budou chtít rodiče dát děti k prarodičům tak nedají, protože by mohli být,,, nemocné..
Za mě je to nesmysl, hroamda lidí, v létě nemá hlídání a volí to, že dávají děti prarodičům,
Myslím, že ten měsíc a půl neni tak dramacký, jak to, že pak stejně lidi nebudou mít kde dát, školkové děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
6.4.20 17:34
@veria píše:
@Kelsey coze? :roll: zalozim v tom pripade protipetici :jazyk:

Jojo, dneska mi to poslala znama, musela sem se velice hlasite zasmat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 20:43

@lucenka V CR je praxe domácího vzdělávání spíš pro první stupně. Na druhý stupeň musí mít rodic(nebo garant) VŠ a musí udat i důvod.
Jinak souhlas, tím, že děti do září do školy nepůjdou, určitě žádnou újmu neutrpi.

• Nahlásit
  • Citovat
39072
6.4.20 20:50
@Anonymní píše:
@lucenka V CR je praxe domácího vzdělávání spíš pro první stupně. Na druhý stupeň musí mít rodic(nebo garant) VŠ a musí udat i důvod.
Jinak souhlas, tím, že děti do září do školy nepůjdou, určitě žádnou újmu neutrpi.

ono i vysokoskolak nemusi umet latku vysvetlit. Ja fakt netusim, co mam delat, kdyz je zadanim soucin usecek. Ucila jsem na vsech stupnich skol, na prvnim jsem si kolikrat nevedela rady ani ve svem oboru-jak to tem deckam predat. To, ze rodic cokoli dite nauci, bo to sam umi, je takovy laicky pohled na vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.20 20:56
@matkabagristy píše:
ono i vysokoskolak nemusi umet latku vysvetlit. Ja fakt netusim, co mam delat, kdyz je zadanim soucin usecek. Ucila jsem na vsech stupnich skol, na prvnim jsem si kolikrat nevedela rady ani ve svem oboru-jak to tem deckam predat. To, ze rodic cokoli dite nauci, bo to sam umi, je takovy laicky pohled na vec.

Ale to už je o pedagogickém taktu, ten je vrozený. Někdo to má dané, někdo ne. Jinak souhlas, ani vysokoskolak to nemusí umět podat. Proto bych byla velice obezretna brát třeba doučování od studenta matfyzu, jak někdy čtu inzeráty. Často jsou tito lidé odborníci v oboru, ale předat to neumí.
Nicméně bych to neviděla na prvním stupni tak černe, protože při vedení svého dítěte rodič nepotřebuje vlastnosti, metody a pristupy ke zvládnutí celého kolektivu.
Znám děti, které šly z domácího vzdělávání rovnou na víceletý gympl a dnes má možnost rodič objednat si ucebnice a k tomu metodické příručky.

• Nahlásit
  • Citovat
39072
6.4.20 21:00
@Anonymní píše:
Ale to už je o pedagogickém taktu, ten je vrozený. Někdo to má dané, někdo ne. Jinak souhlas, ani vysokoskolak to nemusí umět podat. Proto bych byla velice obezretna brát třeba doučování od studenta matfyzu, jak někdy čtu inzeráty. Často jsou tito lidé odborníci v oboru, ale předat to neumí.
Nicméně bych to neviděla na prvním stupni tak černe, protože při vedení svého dítěte rodič nepotřebuje vlastnosti, metody a pristupy ke zvládnutí celého kolektivu.
Znám děti, které šly z domácího vzdělávání rovnou na víceletý gympl a dnes má možnost rodič objednat si ucebnice a k tomu metodické příručky.

prvni stupen ted doma ucim jako domskolu, uz me to neba :cert: Znam taky deti z domaci vyuky, co sly na vicelety gympl. Nektere zapadly uplne v poho, jine mely problemy, to uz je na jinou debatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22690
6.4.20 21:14
@Anonymní píše:
To sice ano, ale zdraví je pro mě důležitější. Myslím, že kvůli měsíci a půl to za to nestojí. Měli to už nechat až od září.

A když budou ve skole nestovice, chripkova sezona, strevni chripka… atd., tak je necháš doma? Protože cokoliv ze jmenovaného muze byt horší jak koronavirus. Půlka kvetna se mi zdá tak akorát, když sleduju vývoj situace… poslední týden teda sleduju hodně málo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13289
6.4.20 21:43
@Anonymní píše:

Jenomže to je právě ono. Argument toho, že jsou rodiče, kteří vzdělávají děti doma, tady úplně neberu. Protože ti rodiče do toho nespadly ze dne na den, ale zajímali se o domoškolu a zajímají se a vzdělávají se v tom. Alespoň, co já znám takové rodiče. Mají většinou nastudovanou literaturu. Ví jak budou postupovat a proč. Doma spoustu pomůcek, encyklopedie atd. Děti učí tím, že je třeba vezmou do muzea, planetária, na prohlídku hradu atd. a to bohužel v téhle situaci nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39072
6.4.20 21:48
@matkabagristy píše:
prvni stupen ted doma ucim jako domskolu, uz me to neba :cert: Znam taky deti z domaci vyuky, co sly na vicelety gympl. Nektere zapadly uplne v poho, jine mely problemy, to uz je na jinou debatu.

doplnim-metodicke prirucky fakt nikoho nenaucily ucit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama