Pyl lilie na koberci, poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinesucuba
Kecalka 264 příspěvků 02.01.19 20:43
Pyl lilie na koberci, poraďte prosím

Dobrý den, jak už píšu, dostala jsem obrovskou kytici lilií, ve váze se prevrhla a spadla. Mezi tím, co jsem sbírala střepy tak přitel ten pyl po koberci rozmazal mokrou hobou. Teď je na šedém koberci velký žlutý flek. Máte nějaký tip, čím to odstranit? Už je to suché, vysat to nejde, lepící páska taky nic, alkohol taky nic.. :? :? :?

Reakce:
tumpach
Kelišová 6497 příspěvků 02.01.19 21:09

vyhodit
viz zde: Takové skvrny se zbavíte již velmi obtížně. Pyl z lilií obsahuje barvivo, které se vodou rozpustilo a zasáklo do tkaniny, navíc je pyl mastný a tak použití malého přídavku saponátu (suchá pěna) jen zhorší situaci. Na výstavách jsme často silně poprášeni pylem z lilií a všiml jsem si, že pokud necháte pyl vyschnout (např. na slunci nebo se vysuší fénem) lze poměrně dobře odstranit vyprášením oděvu nebo vysát opatrně vysavačem. Velkou chybou je snažit se pyl nějakým způsobem za čerstva vytřít - rozmaže se po povrchu látky a je konec. Pyl, který ulpí na pokožce je nejlépe nejprve smichat s koncentrovaným - neředěným saponátem a teprve pak spláchnout - i tak ale zbydou slabší skvrny od rozpuštěného barviva. Pověrám o bezpečném odstranění pylu samolepkou moc nevěřte, nalepí se na ní jen to co uvízlo na povrchu a to většinou nestačí.

Alexandra.R
Povídálka 46 příspěvků 03.01.19 02:00

Zkusila bych žlučové mýdlo od Dr. Beckmann. Co se skvrn týče, nedám na něj dopustit,vždy mi pomohlo. Čím dřív jej na skvrnu aplikuješ, tím lépe. Zkoušela jsem i žlučové mýdlo DM, ale to není zdaleka tak efektivní, takže bych doporučila koupit to značkové, byť je cena jednou taková (zhruba 65 korun).

katka197
Nováček 1 příspěvek 03.01.19 17:04

Poslala jsem vám zprávu ;)

Uživatel je onlinesucuba
Kecalka 264 příspěvků 04.01.19 00:17

@tumpach nevyhodim přece koberec z obýváku kvuli 2 skvrnám :think: už jsme na to dali klín na okna, čistili to jarem, slivovici, práškem na praní s vodou, čistícím přípravkem na koberce.. trochu to pustilo, ale skvrna je tam pořád, i když nejde zas tak moc vidět jen když se na to zaměříte. Ten koberec má odlesky stříbrné, bála jsem se, aby tam pak nezůstal vypaleny flek z těch všech přípravku, zkusím to precistit ještě zítra, a uvidím :)… Děkuji za reakce

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >