Pylová alergie. V jakém věku se u vás nebo vašich dětí vyskytla?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 06.04.18 10:52
Pylová alergie. V jakém věku se u vás nebo vašich dětí vyskytla.

Ahoj, u syna 11 let se zřejmě začínají projevovat příznaky pylové alergie. Pálení v krku, slzení, pšíkání a rýma. Trošku mě zaráží, že rýma je nazelenalá a Xyzal nijak výrazně nepomohl. Tak tajně doufám, že to alergie nemusí být. :roll: Staršímu se alergie projevila také přibližně v tomto věku. Zajímalo by mě, v jakém věku se projevila u vás, či u vašich dětí.

Reklama

Reakce:

kontramatka
Závislačka 3673 příspěvků 06.04.18 10:56

Syn od tří let, dcera kolem deseti. Jakmile je rýma nazelenalá, sliznice se s alergické reakce zanítily a je z toho normální hnisavá rýma. Asi bude nutné kapat pamykon a potom užívat aerius dlouhodobě. Obojí na předpis. Do očiček doporučuji alergodyl, okamžitá úleva. Dceři po čtyřech letech alergie odezněla. Ale chce to léčbu a trpělivost.

Ivuska23
Závislačka 4682 příspěvků 11 inzerátů 06.04.18 10:58

Neporadím, jen ve větří :D Dneska řeším to samé, dcera kýchá, teče ji z nosu, pali v krku, slzí oci..tak mě napadlo alergie… jako bonus má astma, dokud měla inhalator každý den tak se alergie na jaře neprojevovala, jen ji vadila posekana tráva, teď ji v únoru inhalator vysadili, ze se astma lepší, tak si říkám, zda to muže být alergie..? Je mi jasné ze doktorovi se nevyhnu, ale ordinuje až v úterý… Děkuji :)

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 06.04.18 11:03

@kontramatka aha, já myslela, že stačí ten xyzal a už nemusím kapat zvlášť do nosu a očí. Staršímu to tak stačí. I dětská doktorka mi řekla, ať mu dávám denně jeden prášek a když mu zabere, je to alergie. Pak mám za 14 dní vysadit a uvidím reakci. Asi bychom měli dojít na alergologii, jenže tam je strašně dlouhá objednací doba. :roll:

kontramatka
Závislačka 3673 příspěvků 06.04.18 11:16
@Karamillka píše:
@kontramatka aha, já myslela, že stačí ten xyzal a už nemusím kapat zvlášť do nosu a očí. Staršímu to tak stačí. I dětská doktorka mi řekla, ať mu dávám denně jeden prášek a když mu zabere, je to alergie. Pak mám za 14 dní vysadit a uvidím reakci. Asi bychom měli dojít na alergologii, jenže tam je strašně dlouhá objednací doba. :roll:

Mým dětem nikdy xyzal nepomohl. Ani zodac ani fenistil. Nic. Možná by bez nich vypadaly hůř, nevím. Ale že by přestaly mít po tabletce příznaky alergie, to rozhodně ne. Rozhodně je ale nejlepší se starat o ty dutiny teďka. Vyplachovat konvičkou s vodou s mořskou solí. Nebo i vincentkou. popíjet vincentku. několikrát denně. Aby se prostě ty dutiny udržovaly čisté a nezanítily se. Sliznice jsou podrážděné, oteklé a výplachy působí blahodárně. Jestli jsou ty oči hodně chycené, tak ten alergodyl hodně uleví. Pokud jste akutní, možná přemluvíte mudr na brzy ráno a vezme vás hned. Naše je úžasná.
Když zaprší, tak si na chvilku odpočinou. Nejhorší je vítr a sucho. Hlavně to není „jen“ alergie. Z neléčené alergie může vzniknout astma.

bartsch
Závislačka 4484 příspěvků 06.04.18 11:29

Mám pylovou alergii od 8 let. Teprve v 10 letech mi ji diagnostikovali (v 80. letech ještě nebylo běžné hned posílat na alergologii :( ). Než jsem začala brát léky, trpěla jsem jak zvíře :( Brala jsem tehdy Zaditen. V 90. letech přišel Zyrtec, ten byl účinnější a s ním jedu i v současnosti - sezónu mám od přelomu května/června do konce srpna. Bez léků je to děs, beru je v sezóně pravidelně (doporučil mi to i lékař), aby nedocházelo ke kolísání léčivé látky v těle, je to tak lepší, funguje to, mohu i do přírody ;) Dcera (12 let) nemá žádnou alergii. Syn (9 let) měl od 5 týdnů do 2 let atopický exém. Příčina se nezjistila. Ve 2 letech zmizel a už se nikdy neobjevil. Ale zatím taky žádnou alergií netrpí. U něj si však nejsem do budoucna jistá, možná má k ní nakročeno po mě :think: :nevim:

brokolice12
Povídálka 24 příspěvků 06.04.18 11:31

Pylova od tři let… mnohokrát se stalo, že ze zanedbané alergie byla pak silná rýma nebo i zánět spojivek. Takže nazelenala rýma bohužel alergii nevylučuje… mne nejvíc zabírá Livostin a pak teda Xyzal.. ale i třeba Claritine si hodně lidi chválí.

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 06.04.18 13:56

Díky moc holky, takže vidím, že nejsme žádná vyjímka, že se nám projevila alergie až takhle větším. Moc díky za vaše zkušenosti.

Lewisa
Stálice 91 příspěvků 06.04.18 14:02

Mně se pylová alergie ve velkém rozjela kolem 35. roku, to už jsem měla po dvou dětech. Předtím jsem jen hodně smrkala např. při přechodu ze studené do teplé místnosti apod., ale nikdy to nebylo tak silné, to jsem slzela asi měsíc v kuse. Jednalo se o alergii na pyl jarních stromů, tj. bříza, olše, líska. Ukázalo se, že to mám zkřížené s některými potravinovými alergiemi, to tak bývá. Např. na jabko. Když ho jím syrové, štípe mě po něm pusa a zduří se mi sliznice. Ale alergickou rýmu mám vždy jen čirou, hodně vodnatou.

kontramatka
Závislačka 3673 příspěvků 06.04.18 14:04

Určitě toho alergologa. čím dříve, tím lépe. Odběrama zjistí přesné alergeny a jaké hladiny a podle toho dá medikaci. Náš má všechny pyly. takže od března až do října a plus ještě plísně a spóry, takže to je až do mrazů. a to musejí být holomrazy.

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 03.05.18 10:08

Jak dlouho Xyzal používá? Mě zabral z jara celkem dobře. Vždy to trvá 3-4 dny než si to sedne :).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Máma se vdává! Fotky malých svatebčanů vás dojmou

Princeznovské šaty velikosti panenky, fraky jako na tučňáka... a k tomu kopa... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama