Pyridoxin(B6) na luteální fázi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 18:47
pyridoxin(B6) na lutealni fazi?

Dobry vecer, brala jste nektera pyridoxin na prodlouzeni lutealni faze? a jestli ano tak jake bylo davkovani? pomohlo vam to? :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Závislačka 4120 příspěvků 25.09.18 19:47

Ten měsíc se mi nějak rozhodil cyklus a už jsem nepokračovala, s LF 10 dní jsem otěhotněla po 4 měsících, v posledním měsíci do ovulace byl gynex. Lobuju teda za gynex ;)

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 25.09.18 21:18

Brala jsem asi 4denne, ale jak je výše psáno, ten cyklus byl strašný, šíleně bolestivá ms (pila jsem teda u toho ještě kontryhel) a LF 12dni (cyklus 28dni, ovulace potvrzena utz 16dc), cykly před tím LF 7dni (cyklus 23dni, ovulace potvrzena testem 16dc). Otehotnela jsem měsíc na to. Ale to už jsem nic nebrala a ovulaci nesledovala. Vlastně ani nevím jak jsem otehotnela (měli jsme asi tak 1 sex :mrgreen: ale nejspíš podle sexu a i podle utz 11dc) nechtěla jsem se snažit kvůli tomu předešlému cyklu. Nevím zda za to mohl kontryhel nebo ten pyridoxin. Ale už nikdy :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 21:20

@theressapoch ja mam cyklus 28dni, jen pry dle gynekologa lutealni fazi kratkou, myslis ze muzu nasadit? ono to tak rozhodi cyklus?????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 21:21

@theressapoch ja teda piju kontryhel take, plus listovka, gyne mi dala utrogestan a moc se mi do nej nechce…

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 26.09.18 08:10
@Anonymní píše:
@theressapoch ja teda piju kontryhel take, plus listovka, gyne mi dala utrogestan a moc se mi do nej nechce…

Za zkoušku nic nedáš, ale jak říkám, já brala listovku, pila kontryhel a do toho ten pyridoxin, a měla jsem pak šíleně bolestivou a dlouhou a nepeknou ms (Ale dost možná to bylo ž toho kontryhele, ten je na podporu růstu sliznice a s tou já problém neměla, jen jsem doufala, že mi srovná cyklus, jelikož jsem ho měla nepravidelný). Jinak dr. věděla že mám LF 7dni a nic neříkala. Jen mi říkala, že mi otehotneni nebude trvat, že hezky ovuluju. Měla pravdu. Ani ne 2 měsíce po kontrole jsem byla v tom. Mně prostě nakonec pomohlo na to nemyslet a ovulace evidentně přišla sama brzo :) do utrogestanu bych se hned nehrnula. Já ho chtěla, protože prostě 7dni mi přišlo málo. Doktorka si ale nemyslela, že je to málo. Asi bych zkusila 2-3cykly š tím pyridoxinem, jestli to něco udělá. A pak až kdyžtak tak ten utrogestan…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 08:13
@theressapoch píše:
Za zkoušku nic nedáš, ale jak říkám, já brala listovku, pila kontryhel a do toho ten pyridoxin, a měla jsem pak šíleně bolestivou a dlouhou a nepeknou ms (Ale dost možná to bylo ž toho kontryhele, ten je na podporu růstu sliznice a s tou já problém neměla, jen jsem doufala, že mi srovná cyklus, jelikož jsem ho měla nepravidelný). Jinak dr. věděla že mám LF 7dni a nic neříkala. Jen mi říkala, že mi otehotneni nebude trvat, že hezky ovuluju. Měla pravdu. Ani ne 2 měsíce po kontrole jsem byla v tom. Mně prostě nakonec pomohlo na to nemyslet a ovulace evidentně přišla sama brzo :) do utrogestanu bych se hned nehrnula. Já ho chtěla, protože prostě 7dni mi přišlo málo. Doktorka si ale nemyslela, že je to málo. Asi bych zkusila 2-3cykly š tím pyridoxinem, jestli to něco udělá. A pak až kdyžtak tak ten utrogestan…

No já jsem tento cyklus měla nějak dívně, mela jsem 18.9. Plánovanou ms a řekla mi na gynde ze teprve 16.9. Ovuluju . Tak říkala ať to zkusíme ze ms nejspíš nepřijde a přišla . Takže mi nasadila od 16dc utrogestan. Ale ten prý zastavuje ovu ? Takže jsem koupila ovu testy a budu testovat , kdyby ovu přišla však tak nemusím ani nasazovat utrogestan ne ?

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 26.09.18 12:51

A nemohla si mít třeba 2 ovulace? Určitě dělej ty testy. Utrogestan bych zavadela až po ovu přeci. A když nevíš přesně kdy ji máš… jde o to, že ten utrogestan posune tu ms, občas ji dostaneš až když ho vysadis. Prvně bych určitě zkusila ty testy… Mně stačilo testovat asi 2-3mesice, jen abych tak cca věděla kdy mám ovu. Pak už jsem se na to vyprdla, protože jsem ovulovala pravidelně (narozdíl od ms, kterou jsem měla nepravidelnou). Ber to jako sebepoznaní, pak kdybych zjistila, že je tam něco špatně, tak bych zkusila třeba ten pyridoxin, nebo třeba zkusit vysadit ten kontryhel. Ať víš co to s tebou udělá. Aspoň se tolik nebudeš soustředit na to snazeni a o to dřív to miminko přijde :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 13:34

@theressapoch no přijde mi to hodně divné , protože sem vzdy ovu měla uprostřed cyklu , i když jsem otěhotněla minuly rok .. tak mi vážně přijde divné ze bych to měla tak posunuté :roll: takže mám teď testy od clearblue a testují , začala jsem už včera , ať mám jistotu , i když stojí 600kc tak budu radši když budu vědět kdy mám ovulaci a celkové budu klidnější , když test ukáže ovu tak nebudu nasazovat vůbec . :andel:

theressapoch
Kecalka 362 příspěvků 26.09.18 14:14
@Anonymní píše:
@theressapoch no přijde mi to hodně divné , protože sem vzdy ovu měla uprostřed cyklu , i když jsem otěhotněla minuly rok .. tak mi vážně přijde divné ze bych to měla tak posunuté :roll: takže mám teď testy od clearblue a testují , začala jsem už včera , ať mám jistotu , i když stojí 600kc tak budu radši když budu vědět kdy mám ovulaci a celkové budu klidnější , když test ukáže ovu tak nebudu nasazovat vůbec . :andel:

Přesně tak, takhle si myslím, že dělá doktorka moc unáhlené závěry

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.18 14:17
@theressapoch píše:
Přesně tak, takhle si myslím, že dělá doktorka moc unáhlené závěry

Tak uvidíme teda :nevim: každopádně děkuji ! Jsem zase o něco klidnější . :kytka: :*

ranitomeya
Povídálka 49 příspěvků 27.09.18 07:33

Ahoj, já beru pyridoxin 2×2 tablety po 20 mg denně už 2 měsíce. Dříve jsem před MS 4 dny špinila (od 9 DPO), minulý měsíc se spustila rovnou MS a nešpinila jsem vůbec, což se mi běžně nestává, ale zda mi to prodloužilo luteální fázi, to bohužel nevím (možná byl i anovulák). Tento měsíc jsem nyní 10 DPO a špinění se zatím nekoná. Jinak jsem teď rok mívala cykly 28 - 32 dní, minulý měsíc jen 26 dní a tento měsíc proběhla ovulace již 12 DC (dříve probíhala 16 - 20 DC), takže si myslím, že mi ji pyridoxin uspíšil, zda ale prodlouží luteálku, zjistím až teď během víkendu.
Pyridoxin za pokus tedy stojí :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 08:05
@ranitomeya píše:
Ahoj, já beru pyridoxin 2×2 tablety po 20 mg denně už 2 měsíce. Dříve jsem před MS 4 dny špinila (od 9 DPO), minulý měsíc se spustila rovnou MS a nešpinila jsem vůbec, což se mi běžně nestává, ale zda mi to prodloužilo luteální fázi, to bohužel nevím (možná byl i anovulák). Tento měsíc jsem nyní 10 DPO a špinění se zatím nekoná. Jinak jsem teď rok mívala cykly 28 - 32 dní, minulý měsíc jen 26 dní a tento měsíc proběhla ovulace již 12 DC (dříve probíhala 16 - 20 DC), takže si myslím, že mi ji pyridoxin uspíšil, zda ale prodlouží luteálku, zjistím až teď během víkendu.
Pyridoxin za pokus tedy stojí :kytka:

a kolikaty DC zacit brat ?? asi od zacatku ze?

ranitomeya
Povídálka 49 příspěvků 27.09.18 08:44

Já ho začala brát od 1 DC, můžeš asi kdykoliv, já ho začala brát od 1 DC proto, abych měla jistotu, že zatím nejsem těhu, páč v těhu by se tak vysoké dávky brát asi neměly :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.18 08:59

@ranitomeya super ! dekuji moc !! ja jsem dneska 9DC , myslis ze jeste muzu zacit? ovu jsem jeste nemela ..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >