"Preventivní" široké balení

246
26.4.07 19:07

"Preventivní" široké balení

Ahojky holky,

prosím Vás, jakou máte zkušenost? Mně v porodnici řekli - kyčle v pořádku, ale pro jistotu dávejte široké balení. Totéž UZ ve 3. týdnu - je to v pořádku, ale pro jistotu dávejte široké balení. Ptala jsem se proč, když je to v pořádku, a odpověď ortopeda - všechny děti do 3 měsíců věku nosí široké balení…
Nechci nijak znevažovat práci uvedeného pana doktora, rozhodně je to odborník a tak ho se zaťatými zuby budu poslouchat, ale tohle vysvětlení mi nestačí…
Co vy na to? Malé se to samozřejmě nelíbí a mně taky ne, navíc mám pořád pocit, že jsem někde četla, že tento postup je už překonaný a že se naopak mají nožky nechat volně…Není tu nějaká ortopedka? Jasně, kdyby tam nějaký nález byl, tak nic neříkám, ale když tam není?

Děkuju za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

926
26.4.07 19:38

Tak s tímhle přístupem jsem se už taky setkala, ne teda osobně, ale kamarádka. Všechno bylo v pořádku, ale preventivně měla balit. Ze začátku to dodržovala, ale pak zjistila, že se malé trochu zpomalil pohybový vývoj (nezačala zvedat nožičky a tak) a balila, pokud vím, jen na noc. Taky se na to všude různě ptala a slyšela, že se tím dost doktorů jistí, že něco dělali, kdyby byl problém.
Náš Davča měl všechno v pořádku a balit jsme nemuseli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2870
26.4.07 19:47

Ahoj.
Mě taky v porodnici řekli, kyčle v pořádku, ale preventivně dávejte široké balení… nedávala jsem :oops: a kyčle máme v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
26.4.07 20:29

taky jsem to slyšela v Sama doma od ortopeda (moderátorky tomu nechtěli věřit) ale selský rozum mi taky radí:
Proč pásat zdravému dítku nohy do praku, když je pohyb nejlepší. Příroda snad ví,proč je dítě takové jaké je. Kdyby mělo mít nohy nehybně, tak mu je zafixuje sama, ne?

Čili, nebalila jsem a pohybový vývoj byl dokonce i maličko dopředu…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
26.4.07 20:39

Ahoj,

tak náš ortoped má takový názor, že pokud jsou kyčle v pořádku tak nebalit. Prý by to nemělo efekt, řekl mi přirovnání: bylo by to jako dávat preventivně Paralen..... :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
26.4.07 20:47

AHoj, holky maji pravdu. Taky mi to ortoped radil, taky jsme nemeli problem. Taky jsem se ptala proc. A nebyl schopny ci ochotny mi odpovedet. Nedelala jsem to a vse bylo OK. Jinak delam na detske rehabilitaci a tam jsme to maminkam rozmlouvali. Opravdu je dulezitejsi prirozeny pohyb a neomezovat motoricky vyvoj.
Dokonce i kdyz tam problem je, je mnohem lepsi deti neomezovat v pohybu, ale cvicit Vojtovu metodu. No ale to uz je zas narocnejsi, nez siroke baleni.
Neprihlasena ALADINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7095
26.4.07 21:56

Ahoj,
nám v porodnici řekli, že kyčle OK, tudíž široké balení dávat nemusíme.
Na další kontrole nám jiný dr. řekl - kyčle OK, ale pro jistotu dávejte široké balení. Nedávali jsme a bylo to bez problému :wink:
Takže asi záleží na doktorovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.07 22:02

mě u obou dětí v porodnici řekli,že jsou kyčle ok a dávat široké balení nemáme, na ortopedii nám pak řekli ortopedi totéž-nedávat a každé dítko mělo jiného ortopeda na jiném místě v Praze, takže to nebyl názor jednoho dr. :wink: vždyt se ty děti uvaří a mě by trefilo,kdyby mě někdo takhle omezoval v pohybu jen tak pro nic za nic-já taky nenosím preventivně zábal na krku, když mě nebolí v krku, ani sádru,když nemám nic zlomeného :wink:

• Citovat
  • Upravit
932
26.4.07 22:14

Ahojky,

široké balení „preventivně“ je zastaralý názor, na kterém řada ortopedů bůhvíproč lpí. Anička chodila k jednomu z nejlepších dětských ortopedů v Brně a výslovně mi řekl, že široké balení je zbytečné, papírovka je zcela dostačující (i nám to napsal do nálezu).

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
27.4.07 08:44

Ahoj

náš orotoped - snad nejlepší v Brně, který se celý život zabývá dětmi říká, že pro zdravé kyčle bohatě postačuje obyčejná papírová plenka:o)
(nebo jedna látková - záleží zda jste příznivkyně látkovek nebo papírovek:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
27.4.07 09:20

Ahoj,
dcera měla nevyvinutý jadýrka, tak jsme dávali navíc 2 pleny. Zvykla si na to a bylo to OK. U syna mi řekli, že je vše v pořádku, ale pro jistotu dávat plenu navíc. Nedávám, protože se mu to nelíbí a je to zbytečný.
Myslím si, že dítě vycítí, že něco potřebuje.
Já jsem jako malá měla nevyvinutý jadýrka a dávali mi nějakou kovovou konstrukci až do 1 roku!!! Díky bohu, že jen přes noc,jinak bych asi nechodila a vůbec mi to nepomohlo. Problémy mám do teď. Kyčle mě neustále bolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29074
27.4.07 11:40

Ahoj,
taky si myslím, že je to už překonaný názor. V porodnici měl malý kyčle v pořádku, tak se k balení vůbec nevyjadřovali, po 3t totéž. Akorát moje mamka pořád plašila, tak jsem celé šestinedělí používala dvě látkovky. Teď už bych to nedělala, byla to blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
27.4.07 11:59

holky, děkuju!!!

asi mě zaráží hlavně ten přístup - jako k debilům - dělejte něco a neptejte se proč…možná by stačilo jednoduché vysvětení a bylo by :D

Ale zdá se, že je to opravdu překonaný názor…

No nic, když široké balení dám, stejně mi ho při dalším přebalování pokaká, je mazaná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
27.4.07 12:03

nějak mi zmizelo „holky, děkuju“, takže ještě jednou Holky, děkuju!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11132
27.4.07 16:47

Přidávám se. V 6-ti týdnech nám ortopedka taky řekla „preventivně“ široké balení. Měsíc jsem to dodržovala poctivě. Při další kontrole jsem zjistila, že „preventivně“ mají široké balení doporučeno všichni. Tak jsem teda „preventivně“ dávala široké balení jen na noc. A kyčle jsou v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama