"Těhotenská spavá nemoc"

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
330
13.9.08 19:07

"Těhotenská spavá nemoc"

Ahoj holky,

mám takový dotaz, jsem poslední dobou docela hodně utahaná. Stačí dojít do obchodu (300m) koupit rohlíky a doma se svalím, jak kdybych běžela maraton a minimálně dvě hodiny musím spát. Vlastně takhle prospím cca 16 hodin denně. Máti si ze mě dělá srandu, že i Šípková Růženka je proti mě hadra.

Vím, že je to v těhotenství normální a vlastně se nic neděje, beru to docela sportovně a nestresuju se kvůli tomu…jen to trošku komplikuje život - opravdu toho doma moc (nic) neudělám a připadám si jak nějaká lemra :-D.

Nemáte nějakou babskou radu, co by na to mohla zabrat? Třeba jako pít odvar z něčeho atd. A nebo mi aspoň napište, že jste na tom byli stejně (nebo ještě lépe HUŘ :-D ) a že po porodu jste zas byli jak včeličky…
Vždy jsem bývala hodně aktivní, furt jsem něco kutila a tak, teď si fakt připadám, jak bych to ani nebyla já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5100
13.9.08 19:20

Ahoj jamap!

Myslím, že je to fakt pravidelná součást těhotenství. ( i když znám holky, který to mají snad naopak - hnízdí a gruntujou o 106)
Já patřím teda do té lemrozní kategorie. Spala bych kudy chodím a největší výkon je pro mě vyšlápnout pár schodů z přízemí do patra. :lol: :lol:- mám pocit, že mám na každé noze pytel s cementem - a to jsem ještě nic moc nepřibrala. :wink:
No, je to sranda - musíme věřit, že po porodu a poté, co si s prckem nějak uspořádáme den a noc, se to vrátí do normálu. :lol: :lol:

Takže držím palce!! 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
13.9.08 19:52

Chacha, první třetinu těhotenství jsem spala asi 16 hodin denně :-) Ve druhém trimestru se to trošku zlepšilo, ale na konci se spavá nemoc opět vrátila, nepomáhalo nic. Doporučuji naspat do zásoby, protože pak jsem se rok nevyspala :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
13.9.08 19:56

Ahojky maminy,tak ja mela spavou nemoc v prvnim trimestru,ted se citim az nejak podezrele dobre a spani preslo…No preslo,funguju normalne a diky tomu,ze syn chodi spat kazdy den po obede,chodim pravidelne s nim…Jinak jsem ten typ hnizdiciho maniaka…kazdy den gruntuju,jak kdyby mel byt konec sveta,stale lestim zrcadla,utiram prach,luxuju,sbiram drobecky…Uplnej uchyl.Vybavu mam temer pripravenou,vypranou a navonenou…Rodime v unoru a netusim,jestli me do te doby manzel nevyhodi z baraku a syn se z toho nezcvokne…Jsem utahana,ale ten vecne vonavy a vylesteny byt mi dava klid na dusicce.Tak budte rady za sipkove ruzenky,hnizdeni je fakt sileny a videt me nekdo,posle m ihned na psychiatrii.Preji pohodova tehu!!!

• Citovat
  • Nahlásit
394
13.9.08 20:36

Já měla spavou nemoc první 3 měsíce a pak 2 měsíce před porodem. Jen se hezky vyspinkej a neřeš to, pak bude spánku málo :)
Jenže já mám spavou nemoc pořád, můžu spát kdykoliv a pořád :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
13.9.08 21:14

spaní

Milé Růženky :lol: taky jsem byla Růženka…a bylo to supr. Akorát se dvěma dětičkama už mezi vás nepatřím :-( Jen spinkejte a odpočívejte - pak už toho tolik neurvete :-)

• Citovat
  • Nahlásit
3329
13.9.08 21:24

Jestli te muzu potesit, tak ja na tom byla stejne, mela jsem 40 dni dovolene, takze jsem uz tri mesice pred porodem jen polehavala doma, jednou tydne jsem teda chodila plavat, ale jinak jsem cele dny prolezela u PC :lol: Sestrenka mi rikala at jsem rada, ze to mela taky tak a jeji mala je spac, tak treba to budu mit taky tak a mam! Marianka je od porodnice hodne spave mimi, ted teda zlobi se spanim pres den, ale v noci spi v kuse 12 i vic hodin… Tak treba budes mit taky space a klidne mimi jako my :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
14.9.08 15:33

Přidávám se k lemrám :lol: :lol: :lol: :lol: .Děs a hrůza vylezu s postele,doplazím se do kuchyně,něco zblajznu,dojdu do krámu a padám únavou,musím sejít dospat abych si mohla něco málo uvařit najím se a jdu trávit na gauč.Hrůza děs :evil: Nejseš v tom sama neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3383
14.9.08 17:57

Jéé, tak to si važte, že spíte. já 35tt a mám problémy opačné, nespavost, a to je tedy síla.Už to mám cca od 4měsíce a je to o nervy :evil: . Takže si užívejte každého spánku. Mohu vám jen závidět :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7419
15.9.08 04:40

Jamap, buď ráda za spavou nemoc. Jsme tak približně stejně (aspoň podle metříku) a já se v noci v zbudím a už vetšinou nezaberu. Pak to musím dohánět přes den - pokud je možnost.
Jinak 1. trimestr jsem taky prospala cca 16 hodin denně a i uvařit byl pro mě nadlidský výkon. A schody mě unavují taky - na další patro si musím dávat přestávku :lol: .

Ahoj, a ať ti to rychle utíká do radostného konce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
15.9.08 06:29

Ahojky holky, díky za reakce. Koukám, že nějaká osvědčená rada není ;-) .

Jinak co se týče noci, tak to taky spím-nespím…tím, že většinou musím průběžně spát přes den, tak večer sice nejsem schopna nic dělat, ale usnout též zrovna né. Takže to končí tak, že ležím vyplajznutá na telce, a říkám si di něco robit nebo už konečně usni…no a to mám tak do 1-3rána než konečně usnu :-D . No a ráno pak v devět dojde nějaký ten agent s teplou vodou ( letáky, UPC i policie už mě budila :-D ) a stejně mě probudí, když bych aspoň spala tak do jedné…takže pak zas nasleduje nákup v obchodě a lemroizní ležení na gauči. Jinak naštěstí bydlím v přízemí takže ty schodfy nejsou také hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4239
20.9.08 09:24

Ahoj holky, ač jsem teprve na začátku, o spaní můžu psát ve velkém. Dokonce jsem tím i na těhotenství přišla. Při první těh. jsem se v sobotu ráno probudila nezvykle pozdě - tak po 10.hod. a hned usnula ve vaně, říkala jsem si -hm to jie divné, včera MS nebyla - udělala si test - a ejhle …, bohužel jsem potratila. Teď (asi před měsícem) jsem už asi 6dní před MS ráno několikrát za sebou zaspala, což se mi nikdy nestalo, říkala jsem si, že by těhot., koupila jsem si ač 4dny před MS test a hned byly čárky. Takže asi u mne když stoupne hladina hormonů, hned spím. Když jsem zaspávala, manžel se jednou naštval ráno a říkal - tak hele, jestli nejsi těhotná, děláš ráno měsíc snídaně. Ač daleko do MS, večer jsem si naštvaná udělala test a bylo … a hádejte, kdo dělá snídaně? …manžel si na sebe upekl bič, ale je rád, že se to po potratu tak rychle opět povedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
22.9.08 18:42

Ahoj:-) Radu sice nemám,alespoň tedy píšu ,že jsem na tom byla stejně :lol: :lol: Byla jsem ve 3měsíci,když jsem maturovala..A můj svaťák byl příšernej…Pořád jsem byla unavená a vysílená,ale přesto jsem se nutila učit celý den,vstávala jsem brzo ráno,protože jsem běžně kolem 21hod. usínala:-D…No byla to sranda :lol: :lol:
""http://www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/128723.birthday.png:http://www.babysfirstsite.org/…birthday.png

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
23.9.08 15:44

Ahojky, mně se to zas pro změnu láme ke konci a únava je tu zase zpět. V prvním trimestru jsem byla utahaná šíleně a teď to není o moc lepší. NIcméně se snažím přes den co nejvíc udělat a večer si brzy lehnout. Nejraději bych byla v posteli tak 14 hodin denně, ale DPH se udělat musí a klienty taky nechci poslat úplně o háje. Snad mi dají pokoj aspoň 2 měsíce po porodu… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3529
23.9.08 16:28

Jamap,já taky byla lemra líná,z toho si noc nedělej,někdo prostě má takovou reakci na těhotenství,ale jestli tě potěší mezi 15 těhulkama co už jsou mimichodem mamainy jsme dělali mini průzkum a kdo spí hodně v těhotenství má pak spavé dítě,ale vyjímky samozřejmě potvrzují pravidlo,tak se třeba můžeš těšit na pohodovou mateřskou!!! :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat