"Zlobivé" batole a hodné miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xixi
Povídálka 18 příspěvků 21.06.09 16:28
"Zlobivé" batole a hodné miminko

Ahojte maminky, mám dvě dcery, starší má 2 roky a 5 měsíců, mladší 7 měsíců. Zatímco malinká je opravdu moc hodná, starší pořád „zlobí“. Prochází si obdobím vzdoru, neposlouchá a každou chvíli dělá něco co nemá. Občas mám pocit, že jí pořád jen napomínám a okřikuju ať určitou činnost nedělá nebo naopak ať něco co nechce udělat. Je mi to kvůli ní líto, protože na miminko jsem hodná, nemusím na něj zvyšovat hlas nebo ho napomínat, ale na tu starší ano. Nevím, jak jinak ji mám vychovávat nebo stanovit nějaké meze, když „po dobrém“ to většinou nejde.
Můžete mi napsat, jak to třeba řešíte vy, co máte také miminko a batole nebo i předškoláka? Jestli též na ty starší ratolesti křičíte a zlobíte se, nebo se dokážete ovládnout, i když vás vytáčejí k nepříčetnosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
janno
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 21.06.09 16:59

jak ti rozumim. „zlobivec“ bude mit tri v zari, „hone miminko“ ma rok a dva mesice… (i kdyz uz zacina vystrkovat ruzky…)

Neporadim, mam to to same, na starsiho porad jecim, okrikuju, napominam, upominam, miminko je mazlive mile…
pockam si zda nekdo ma radu :0))

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 21.06.09 17:04

Mno tak já to měla stejně… Kluci jsou od sebe 19měsíců a zatím co Honzík od narození jen vysával energii a pořád vyžadoval pozornost, Tomík byl miláček nad miláčky co skoro vůbec neplakal a krásně a dlouho si vyhrál sám. Je těžké hledat nějakou rozumnou hranici, která by stanovila míru kritiky a křiku ke staršímu dítěti. Já ji nenašla do dnes a je fakt, že já a bohužel i manžel jsme na staršího přísnější. Nějak to tak prostě vyšlo, mladší je pohodář co se rád a hodně směje a starší je prostě povaha zadumaná a „zlá“ . Jak rostou, tak se to malinko ustaluje, ale v období o kterém píšeš, to bylo úplně stejné samé nedělej, nesmíš, nemůžeš, nekřič, neházej, nebouchej, nedupej, neběhej, nebourej, ne,ne,ne,ne,ne a i když se člověk snažil hledat důvody k pochvale lupou, tak jich jaksi nebylo. I přesto všechno si myslím že mají kluci vzhledem k věku k sobě moc pěkný vztah a starší na mladšího nežárlí. Jsou to kluci takže asi něco jiného, holt se někdy pobijou, někdy pohádají, ale jak jde a společné škodění mamince jsou jedna ruka…

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.09 17:17

Tak já bohužel taky moc neporadím - mám doma úplně to samé :roll: :roll: :roll:
Kubík je „poděs“ a taky ho musíme pořád napomínat a okřikovat! Než se nám narodila Karolínka tak jsme to asi přehlíželi nebo co a teď ho napomínáme v jednom kuse a někdy na něho taky křičím a abych se přiznala tak dostane i na holou, protože to někdy překračuje míru mojí trpělivosti! :oops: :oops: :oops:
Karolínka je zatím maličká, ale vypadá to, že snad bude hodňoučká - ťuk ťuk ťuk abych to nezakřikla :lol: :lol: :lol:

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 21.06.09 18:11

hihi, tak ja se hlasim mezi vas, ktere cekate na dobrou radu, mame doma presne to same. Emca hlavne chce hlavne porad nosit, porad skuci, je se vsim nespokojena, leze mi na nervy. Se mnou pres tyden to neni tak hrozny, ale o vikendu je povesena na manzela, porad „tuli tata“ a chce, aby ji nosil a nemuze od ni odejit ani na krok… :?

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.09 21:11

Myslím, že je to naprosto normální. Soustředila bych se na pozitivní pozornost starší - tzn. vyhledávat věci, za které je možné pochválit, aby to nebylo jen o výčitkách a kárání. Nechat občas mimino manželovi a vyrazit si se starší, dávat vše nejdřív starší atd. Nezanedbávat mazlení se starší, na její záchvaty pohlížet jako na přírodní pohromu - nedá se s tím dělat nic jinýho, než počkat, až to přejde. Svoje nervy uklidňovat třeba bachovkama, cvičením atp. Je to děs, ale časem to bude lepší. U nás nejvíc pomohlo, když mladší dorostl do období vzdoru a mohla jsem se začít zlobit i na něj :-) Najednou starší pookřál :-) a přestal tak zlobit.

papu
Echt Kelišová 7666 příspěvků 21.06.09 22:25

Mám doma to samý, batul bláznivej, nespolušnej a malá je hodný miminko, sice moc nespí, ale furt se směje.
Já tedy dělám to, že hubuju i miminko :wink: Třeba když mě tahá za vlasy, tak jí říkám, že se to nedělá, když nechce usnout, když mě kouše u kojení, apod apod… aby viděl, že jim měřím stejně.
Taky většího hodně chválím právě před malou, říkám jí, jak je šikovnej, apod apod…

Největší problém máme s tím, že chce Míša všechno, co má malá…takže to furt vysvětluju, že každý má svého medvídka, že si to může leda půjčit… toje mi zase až líto malé, jelikož Míša jí všechno sebere, aby náhodou neměla něco pěknýho… tak to pořád melduju a vysvětluju… :roll:

VERONIKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.09 10:35
Anonymni píše:
Myslím, že je to naprosto normální. Soustředila bych se na pozitivní pozornost starší - tzn. vyhledávat věci, za které je možné pochválit, aby to nebylo jen o výčitkách a kárání. Nechat občas mimino manželovi a vyrazit si se starší, dávat vše nejdřív starší atd.

Tak přesně toto jsem zkoušela a nějak nám to nevyšlo :cry: :cry: :cry:

Po narození Karolínky měl manžel § co jsem byla v porodnici a po návratu z porodnice si vzal 3 týdny dovolenou aby se Kubík necítil odstrčený a neměl pocit, že se všechno točí jen kolem Karolínky!
Dokonce manžel začal i „kojit“ abych měla víc času na Kubíka - nachystala jsem mu vždycky flašku s mlíčkem a poslala jsem Káju s manželem nahoru do ložnice spát abych se mohla věnovat jen Kubíčkovi, ale ani tak jsme se nevyhnuli naschálům! Kubík schválně dupe, když malá usne, mlátí schválně dveřma, lítá po schodech nahoru a dolů, pořád rýpe do kočárku ....... nejde to s ním po dobrém a ani po zlém, už jsem „vypěnila“ a dostal na holou :oops: :oops: :oops: Malou musíme uspávat (manžel si mazánka rozmazlil :-) :-) :-)) a má strašně lehké spaní takže uspáváme dost dlouho a až ji položíme do postýlky tak je vyspaná! Dnes šel manžel konečně do práce tak jsem zavedla jiné uspávací metody a snad to bude v pohodě!

No, je to na dlouho - ale aspoň se mi ulevilo, že jsem se vykecala a že vidím, že to není jen u nás!

Holky tak si popřejeme pevné nervy a snad má Anonymní pravdu a časem se to zlepší a až druhé dítko doroste do „období vzdoru“ tak to pvní přestane trošičku zlobit a nebudeme napomínat jen ho!
No a pokud ne a budou obě dítka zlobidla tak zavoláme Chocholouškovi :lol: :lol: :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 22.06.09 10:44

Jistě že má anonymní pravdu,ale praxe je opravdu o mnoho složitější. Je pravda že s věkem se to vážně dost srovnalo, ale že by byl starší rázem hodný a nedělal naschvály, přestal zlobit, křičet, vyvádět tak to ani omylem. Hodně záleží i na povaze dítěte. Někdo je prostě duší záškodník a někdo holt smíšek. Ale pocit milovanosti potřebují oba dva a tak maminkám nezbývá než lecos překousnout a vysvětlovat a vysvětlovat a že občas ty nervy rupnou a vysvětlují ruce? No u nás to Verčo není jinak, takže se holt nemáš za co stydět. Já osobně neznám žádnou mámu, která by nikdy nedala svému potomkovi na zadek. Mluví se o tom hodně, ale praxe???? Čímž rozhodně nechci říct že je to řešení, toho staršího mlátit, ale jako občasný prostředník k pochopení nevhodnosti extrémního chování se mu fakt nebráním…

xixi
Povídálka 18 příspěvků 22.06.09 14:05

Tak vidím, že žádná zázračná metoda, jak starší usměrnit není :lol: :lol: :lol: . Škoda :lol: :lol: :lol:.
Ještě že Džamila už není ve vládě a občasné plácnutí po zadku není trestné :wink:. Jinak by byli asi všichni rodiče v base a děti v domovech :roll: :lol:.

kiss.me.werunka
Nováček 7 příspěvků 15.05.14 14:09

Já mám dítě jen jedno, holčičku, bude jí rok a strašně zlobí, nehraje si sama, pořád po mě leze, nebo mě vožďubuje, když má doma tátu a já jsem vedle v pokoji, tak si s ním pěkně hraje a jakmile uvidí mě, začne brečet a plazí se ke mě. Hračky jí nebaví…nevím co si s ní počít. Jsem tak ráda když spí. Chce se jen nosit a dělat věci, které nemá. Venku si zase pořád sundavá čepici a když jí dám hračku hodí jí na zem, když jí jí vezmu, tak zase řve. Je to malej tyran, už fakt nevím co s ní, prosím poraďte. Asi je to i tím, že je pořád se mnou, partner chodí ráno po osmé do práce a vrací se až po desáté večer, takže i když jsem s ní u mámy, jde pořád jen za mnou. Doufám, že je to jen nějaké období, které přejde, protože na to už fakt nemám. Předem děkuji za vaše rady. :think:

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 15.05.14 14:17

Tak to asi muze byt separacni uzkost??.. nevim, ale asi by mohla byt.. :nevim: malej chce byt taky hodne semnou a porad po me leze splha, ale to uz od nejakeho sedmeho mesice..:-D ale je teda fakt, ze sam si vyhraje..a vydrzi dlouho :) zaplať pánbůh! :-)

LucieJ3
Kecalka 212 příspěvků 15.05.14 14:24

@kiss.me.werunka Tvé dítě nezlobí. Chová se úměrně svému věku. Jak si představuješ, že se má chovat ani ne roční dítě? Potřebuje hromadu tělesného kontaktu, tak je logické, že chce nosit. Pořiď si nosítko, dokonce se dá pronajmout. Tyran pravděpodobně není, jenom nedostává to, co ke svému vývoji potřebuje, tak na sebe upozorňuje touto nepatřičnou a na nervy jdoucí cestou.
Moje dcera si začala hrát sama ve 2,5 letech, nosit chce pořád (2r9m), i když už ne tak často.

AliTad
Kelišová 5292 příspěvků 15.05.14 14:26

@kiss.me.werunka Jak to trvá dlouho? U mladšího to začalo někdy před jedenáctým měsícem a trvalo to právě do roka (takže měsíc). Asi to byla ta separační úzkost. Celé Vánoce jsem ho prakticky pronosila na zádech v Manduce, protože jinak se tu nedalo vydržet. Jak to přišlo, tak to odešlo.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 15.05.14 14:56
@kiss.me.werunka píše:
Já mám dítě jen jedno, holčičku, bude jí rok a strašně zlobí, nehraje si sama, pořád po mě leze, nebo mě vožďubuje, když má doma tátu a já jsem vedle v pokoji, tak si s ním pěkně hraje a jakmile uvidí mě, začne brečet a plazí se ke mě. Hračky jí nebaví…nevím co si s ní počít. Jsem tak ráda když spí. Chce se jen nosit a dělat věci, které nemá. Venku si zase pořád sundavá čepici a když jí dám hračku hodí jí na zem, když jí jí vezmu, tak zase řve. Je to malej tyran, už fakt nevím co s ní, prosím poraďte. Asi je to i tím, že je pořád se mnou, partner chodí ráno po osmé do práce a vrací se až po desáté večer, takže i když jsem s ní u mámy, jde pořád jen za mnou. Doufám, že je to jen nějaké období, které přejde, protože na to už fakt nemám. Předem děkuji za vaše rady. :think:

8o Myslím, že se tvoje ROČNÍ dítě chová úplně normálně, jako každé druhé roční dítě 8o Co by jsi jako chtěla, aby dělala? Sedla si na deku a tam si 2 hodiny v klidu hrála s kostičkama, aby tě náhodou neobtěžovala? A ty říkáš, že zlobí a nazýváš ji malým tyranem? 8o Takže co s ní? Nic! Nech ji žít. Ano, je to náročné období, tak do těch 2 let, ale nazývat své dítě jenom proto, že po tobě leze, venku si sundavá čepici a hází hračky na zem, tyranem? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >