Registrace na ÚP - musím hlásit na VZP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavalava
Stálice 74 příspěvků 06.04.18 12:13
R Registrace na ÚP musím hlasit na VZp

Přihlasila jsem se na pracák musím hlasi něco na VZP paní nic neříkala.

Reklama

Reakce:

wendy 11
Nováček 6 příspěvků 06.04.18 12:25

@lavalava
Ano, pokud jste se přihlásila na pracak, musíte to nahlásit na pojišťovnu. Z pracaku dávají i potvrzení, že jste v evidenci ÚP..aspoň teda u nás. A to jim ukážete v pojišťovně

arinecka
Závislačka 4427 příspěvků 06.04.18 12:32

@lavalava Ne, nemusíš, už to dělá ÚP ale je lepší si tam zajít pro jistotu.

wendy 11
Nováček 6 příspěvků 06.04.18 12:37
@arinecka píše:
@lavalava Ne, nemusíš, už to dělá ÚP ale je lepší si tam zajít pro jistotu.

Já to musela právě nahlásit, jinak by o tom pojišťovna nevěděla. Asi je to všude jiný :think:

novakova.t
Závislačka 2998 příspěvků 06.04.18 12:40

Ano musíš. Jde to u ozp i prez web poslat ze jsi v evidenci

novakova.t
Závislačka 2998 příspěvků 06.04.18 12:44

http://www.spolcest.cz/…adna/3/3921/

Ze zákona do 8dnu

elen-ka
Extra třída :D 11675 příspěvků 1 inzerát 06.04.18 12:58

@lavalava včera jsem vyslechla řešení problému jednoho mladíka (čekala jsem na volnou přepážku, byla tam jen jedna a i když jsem byla dost daleko, tak se to přeslechnout nedalo), kde mladík byl nezaměstnaný. Paní mu poradila, aby šel na UP a pak s potvrzením přišel k ni (na pojištovnu). Takže asi je dobré si to projistotu oběhnout.

lootseek
Povídálka 30 příspěvků 06.04.18 13:08

Já shodou okolností na pracáku pracuju a po zaevidování klienty na pojišťovny posíláme. I když teda musím říct, že se to hodně měnilo (ani ne tak vinou ÚP, ale spíš pojišťoven). Nejdřív se posílali všichni bez rozdílu pojišťovny, pak nikdo, pak všichni kromě VZP a teď zase všichni… I když nedáváme už klasické A4kové potvrzení, ale posíláme uchazeče pouze s kartičkou s razítkem a datem, od kdy je v evidenci. Přemýšlím, jestli tazatelka měla při evidenci v pořádku doklady, protože pokud ne, pošlou ji na pojišťovnu, až bude po „doladění“ dokladů fakticky ZAŘAZENA…

Anonymní  06.04.18 13:45
@lootseek píše:
Já shodou okolností na pracáku pracuju a po zaevidování klienty na pojišťovny posíláme. I když teda musím říct, že se to hodně měnilo (ani ne tak vinou ÚP, ale spíš pojišťoven). Nejdřív se posílali všichni bez rozdílu pojišťovny, pak nikdo, pak všichni kromě VZP a teď zase všichni… I když nedáváme už klasické A4kové potvrzení, ale posíláme uchazeče pouze s kartičkou s razítkem a datem, od kdy je v evidenci. Přemýšlím, jestli tazatelka měla při evidenci v pořádku doklady, protože pokud ne, pošlou ji na pojišťovnu, až bude po „doladění“ dokladů fakticky ZAŘAZENA…

A já zase pracuji na VZP :lol:

Jak píše arinecka - ÚP už to hlásí. ALE je to s velkou prodlevou, takže kolikrát jde klientům dopis ať doloží kdo je plátce a mezitím jim to ÚP dohlásí. Tzn. cca 3 měsíce.

Ale díkybohu alespoň za to, lidi nereagují ani na výzvy a aspoň něco se zapíše.

lootseek
Povídálka 30 příspěvků 06.04.18 14:09

Tak to jsme se tu hezky sešly :D To, že se to doteď reportuje (byť s prodlevou), jsem netušila… Jen vím, že si VZP pochvalovala, že nejsou tak přetížení neustálýma návštěvama nezaměstnaných (obzvlášť při dnešní fluktuaci), ale pak se objevily asi i stinné stránky - asi to, co jsi popsala. Zdá se, že ideální systém neexistuje 8o

lavalava
Stálice 74 příspěvků 06.04.18 14:11

Všechny papíry mam v pořádku jen ještě nemám papír o příjmech. A paní na přepážce nic neříkala abych šla na pojišťovnu.

g.sandova
Závislačka 3272 příspěvků 06.04.18 14:14

@lootseek nechala bych to na klientovi. Není to zase takový problém si tam zajít. Nějakou zodpovědnost by měli mít. Můj názor.

MaminkaLucka
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 06.04.18 14:48

Musela jsem se hlásit. Raději hned.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Reklama