Cukroví na zakázku - jak na to

Napsat příspěvek
3282
4.10.13 12:33

Ahoj chtěla jsem oživit diskuzi…máte některá zkušennost s pečením na zakázku?? letos nad tím první rok přemýšlím a chtěla jsem se zeptat někoho kdo má s tím praxi :hug:???prosím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
12.10.13 13:36

@Eugiinka - Ahoj, já jsem pekla na zakázku, letos jsem se rozhodla že péct nebudu - samozřejmě pro svou rodinu ano, ale na zakázku už ne. Pekla jsem tak několik let, bavilo mě to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
12.10.13 20:57

@náhradní maminka jůůů chtěla jsem se zeptat, jak moc dopředu jsi pekla??kvůli trvanlivosti??? a dělala jsi to hlavně pro zábavu, nebo to hodilo i nějaký výdělek??? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
12.10.13 21:39

@Eugiinka - začínala jsem většinou koncem listopadu. A v tom proč jsem pekla bylo asi obojí - péct mě baví, já měla radost z toho, že to lidem chutná a zákazníci se mi vracejí, bylo to príma na mé sebevědomí, že jsem něčím užitečná a někdo má zájem o to, co udělám (mám sebevědomí hluboko pod nějakou hranicí nuly - ještě z doby dětství). Navíc i výdělek se hodil. Bylo to ale před vánoci hodně o tom, že se nedělalo opravdu nic jiného než x hodin denně peklo, později slepovalo, balilo do krabiček. Proto jsem se rozhodla letos napéct jen pro sebe a vánoční svátky si opravdu užít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.13 21:48

Ahoj já taky peču na zakázku. Souhlasím s náhradní maminkou, ja te fofr před vánoce, když se finišuje. Hlavně když je toho víc, tak to časově správně naplánovat :think: Taky se mi stalo, že jsem jeden rok ještě 2 dny před štědrým dnem dopíkala. Bylo toho málo. Já už teď hledám nové recepty, napíšu si kolik toho je asi z 1 dávky a rodina pak dělá ochutnávače. Někdy zbyde i na návštěvu. Hlavně zapomeň, že budeš mít o adventu doma nazdobený a učistě uklizený byt. U nás to bylo cukroví kam se podíváš. Záleží taky kolik toho budeš péct. Já dělám každý rok tak kolem 60-80 kilo. 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
14.10.13 08:13

@náhradní maminka @konvalinka32
holky moc děkuji za nějaké info :hug: :kytka:
já chci nejdřív zjistit, jestli bude zájem, zase podle mě pár krabiček se nevyplatí

@konvalinka32 a máš teda někde napsáno, kolik je asi z dávky množství???

Takže tak měsíc dopředu, aby se začalo???a dodělávky a plnění???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
14.10.13 14:56

@Eugiinka - já první rok co jsem začínala, tak jsem ani tak nezjišťovala zájem, jako spíš jsem rozdala inzeráty, ptala se známých a pak už se lidé hlásili sami. A další roky 75% zákazníků bylo z těch co měli objednáno předešlý rok plus jejich známí a ostatní noví.

Také jsem si psala jaké z konkrétní dávky udělám množství - i přibližně kusů, i váhově, pak jsem dopočítávala na peníze.

Péct některé druhy jsem začínala poslední týden v listopadu, třeba základy na plněné ořechy, tlapky (ale cukrovala jsem je až před krabičkováním), pak linecké. Plnění jsem dělala vždycky maximálně dva dny před nakrabičkováním, nepečené také tak.

Někteří zákazníci si brali někdy cukroví na dvakrát, třeba část už potřebovali na Mikuláše (dětem na besídky, vnoučatům na zakousnutí když přijdou) a pak další část těsně před Vánoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
14.10.13 19:27

@náhradní maminka moc děkuji, ty letáky jsou dobrý nápad :hug:
a kde jsi ty korpusy uchovávala??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
14.10.13 19:48

Já mám takové plastové krabičky (před tím klasicky papírové), do těch jsem to dávala podle druhů. Nebo třeba linecké jsem oddělovala papírovými přepážkami různé tvary a spodní a vrchní část. Uchovávám to buď na balkoně (pokud tam vyloženě nemrzne) nebo v jedné místnosti, ve které přes zimu nejde být, protopila bych tam spousty peněz, tak vždycky na zimu tento dětský pokoj zruším a máme tam odkladový prostor na cukroví (je tam kolem 5°C, teď zrovna kolem 10°C). Kamarádka která peče začíná už v září a dává ty upečené korpusy do mrazáku, to já jsem nechtěla, připadá mi že už to není uplně čerstvé. Ale na chuti u ní jsem to nepoznala :oops:

Ještě k letáčkům - osvědčilo se mi třeba je dávat do okolí školek, zkusit zajít do domova důchodců (pokud máte v blízkosti), mateřská centra, okolí obchodů, někdy v obchodech bývá nástěnka pro inzerci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8322
14.10.13 19:55

A zeptám se-po zdražení vstupních položek se bude pohybovat cena cukroví jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3282
15.10.13 13:31

@náhradní maminka my máme právě dvě lednice, tak bych chtěla jednu na to použít, ale nevím jestli to bude stačit :)
bohužel balkon nemáme, jinak je to určitě nejlepší :)
TMoc děkuji za rady, a pečení zdar :hug: :kytka: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
14.11.17 12:16

Ahoj, tento rok bych chtěla péct cukroví na zakázku, protože pečení mě moc baví a troufám si říct, že to umím moc dobře. Jsem na mateřské, tak by se mi i peníze navíc hodili. Myslíte, že to má smysl.Bude o to zájem? Nikdy jsem si cukroví napéct od nikoho nenechala, ani nikdo ze známých, tak nevím. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama