Rada - jak naučit dítě jíst samo

64
2.3.16 13:52

Rada- jak naučit dítě jíst samo

Maminky radu, mam 2letou holčičku a máme problém se samostatným jídlem, mala umí papat sama, vezme pěkně lžíci do ruky nabere da do pusy, ale tohle ji u jídla baví tak 1minutu a pak to vzdá a jí rukama, už nevím jak ji to vysvětlit.? Zlepší se to? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
2.3.16 13:58

Zlepsi. Muj ctyrletak se taky pokousi obcas propasovat jidlo do pusy rukou. Proste to chce pripominat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58709
2.3.16 13:59

@MonikaNela víš jak, to je zábava.. mého taky baví se v tom nimrat :mrgreen: vydrž, vysvětluj, ono to půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
2.3.16 14:10

:-) moje dvouletá slečna si vezme sama jen tu první lžičku, pak už je mnohem větší zábava dělat úplně něco jiného, vylézat ze židličky, skákat na ní, vylézat na stůl. :zed: A rady jako nechat jí, až bude mít hlad, tak se nají, zakaž jí dělat blbosti, to u nás nefunguje, protože ona opravdu nemá potřebu jíst. Takže jsem rezignovala a má na stole hračky a snažím se jí zabavit a sama nakrmit, to pusu otvírá a jí. V tuhle chvíli je pro mě prostě důležitějsí zdravě najedený dítě, do školy jí snad krmit nebudu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
2.3.16 14:11

Tak u nás skoro dvouleťák taky neumí jíst lžičkou, když mu dám lžičku a s moji pomocí ho chci nakrmit nechce..nemá ani snahu, vyloženě se v tom rýpe rukama. A to chci aby šel od září na pár hodin do školky, ale nevidím to s ním dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.3.16 14:20

Děkuji, jak jsem již psala chvíli papa sama a pak už nechce vzít tu lžičku do ruky už ji nemůžu donutit, ji už pak jen rukama, ale za to většinou těma rukama s ni vše není to tak že by byla hladem nebo že bych ji mula jít nakrmit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
2.3.16 14:23

Mala nechce ani pomoct, když ji vezmu za rukou že ji pomůžu do pusy tak se začne vztekat a nakonec nechce vůbec jíst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
2.3.16 14:35
@LLenule111 píše:
Tak u nás skoro dvouleťák taky neumí jíst lžičkou, když mu dám lžičku a s moji pomocí ho chci nakrmit nechce..nemá ani snahu, vyloženě se v tom rýpe rukama. A to chci aby šel od září na pár hodin do školky, ale nevidím to s ním dobře.

taky musíme od září do školky, asi do soukromé miniškolky, tak tam nebudou plenky a krmení problém, ale i tak na tom musíme hlavně přes léto zapracovat a už jsem z toho teď nervák. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20263
2.3.16 14:52

@MonikaNela A když jí prostě jídlo sebereš a nedáš, další jídlo až za 2 hodiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
2.3.16 19:12
@MonikaNela píše:
Maminky radu, mam 2letou holčičku a máme problém se samostatným jídlem, mala umí papat sama, vezme pěkně lžíci do ruky nabere da do pusy, ale tohle ji u jídla baví tak 1minutu a pak to vzdá a jí rukama, už nevím jak ji to vysvětlit.? Zlepší se to? Děkuji

Konkrétní problém je v čem? Nemáš čas ji krmit nebo tě to nebaví? Nakrmit dvouleté dítě je normální a ono se to naučí. Nejpozději ve školce, když jí nic jiného nezbyde :nevim:

Své kluky jsem krmila docela dlouho, protože jsem neměla nervy na ten bordel a věčnost u jídla. Dneska je jim šest a čtyři, nijak je to nepoznamenalo a dovedou se normálně najíst příborem 8)

Přijde mi, že se na děti moc chvátá. Když něco neumí ve dvou letech, třeba to bude umět ve dvou a půl, nač to hrotit. Všechno přijde včas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
2.3.16 20:13

Měla jsem to podobně jako Kristy. Prostě jsem vůbec nezaváděla matlání rukama v jídle (neměla jsem na to chuť ani trpělivost), sem tam si děti daly lžičku samy, dokrmila jsem já. Kolem třetího roku už se najedly samy obě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29548
2.3.16 20:52

@Aliik @KPKristy Mám to stejně, taky jsem neměla nervy a hlavně čas na ten bordel u jídla, děti jsem dlouho krmila, kolem dvou a půl let začaly jíst samy, jakoby samy jedly od jakživa.

@MonikaNela Neřešila bych to a nakrmila bych ji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23296
2.3.16 21:52
@KPKristy píše:
Konkrétní problém je v čem? Nemáš čas ji krmit nebo tě to nebaví? Nakrmit dvouleté dítě je normální a ono se to naučí. Nejpozději ve školce, když jí nic jiného nezbyde :nevim:

Své kluky jsem krmila docela dlouho, protože jsem neměla nervy na ten bordel a věčnost u jídla. Dneska je jim šest a čtyři, nijak je to nepoznamenalo a dovedou se normálně najíst příborem 8)

Přijde mi, že se na děti moc chvátá. Když něco neumí ve dvou letech, třeba to bude umět ve dvou a půl, nač to hrotit. Všechno přijde včas :nevim:

presne tak, musim souhlasit. Ja dala malemu do ruky lzici at ji sam az ted ve 3 letech a svete div se, hned mu to slo a celkem pekne. Taky jsem krmila, protoze po 2 soustech ho to vetsinou prestalo bavit a delal blbosti. Taky mne prijde, ze se na ty deti zbytecne chvata…uz at lozi, uz aby chodil, honem na nocnik at uz je bez plen a at uz se samo naji a napije…proc??? na vsechno si to dite prijde samo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
2.3.16 22:54

@marfra, jak ja s oblibou rikam - za chvili bude pozadavek, aby se dite narodilo s aktovkou na zadech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
3.3.16 01:37

Ahoj, muj skoro 4letak to umi, ale nechává se krmit. Jak doma, tak ve školce… Jsem na něj nastvana, protože to trvá i 45minut… Taky nevim co s tim, ale jednou se to holt naucit musi… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama