Rada jak odstavit ve 12mes detatko od kojeni

Anonymní
13.3.21 18:25

Rada jak odstavit ve 12mes detatko od kojeni

Ahojky holky chtela bych znat vase rady a zkusenosti jak jste odstavovali deti od prsa? Bude nam tedy za par dni rok a mala je pri uspavani stale u prsa budi se mi jeste 3× za noc…ted ale zacala delat ze pres den prijde a zveda mi tricko nebo mi cpe ruku vystrihem na prso a vyzaduje ho…kdyz ji ho dam parkrat si cucne a spokojene odejde si hrat nebo kouka na pohadku…ja sem z toho ale docela vyrizena uz bych rada ji zacala pomalu odstavovat ale UM nechce z flasky ani zadnou jinou kasicku :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
314
13.3.21 18:50

Toto jsem resila u 2 ze 4 deti. Jedno se odstavilo samo v 9 mesicich nejspis kvuli memu tehotenstvi, ostatnim nevadilo ani to tehotenstvi. Nejmladsimu jsou necele 3 tydny, takze jeste dalsi odstav neresim :D Taky mi odmitaly flasku, usinaly zasadne u kojeni, az do odstavu se budily 6 - 7× za noc.

Kdyz byly par hodin beze me (treba ve skolicce), tak jim kojeni nechybelo. Ale beda, jak jsem byla na dosah. Casto i na hristi. Zkusili jsme nepocet zarucenych rad. Vcetne toho, ze uspaval tatinek. To nikam nevedlo, protoze dite vzdycky vedelo, ze jsem pritomna v byte, i kdyz v jine mistnosti.

Fyzicky jsem z toho vyrizena nebyla, ale uz mi to prislo otravne. Jednu dceru jsem odstavila ve 20 mesicich diky tomu, ze jsem musela na tyden do nemocnice kvuli komplikacim v tehotenstvi. Dalsi jsem odstavila ve 2,5 letech tak, ze jsem proste na tyden odjela 150 km od domova a udelala jsem si soukromou dovolenou. Tatinek se zatim staral o 3 deti.

Toto je pro me jedina ucinna cesta. Ale vyzaduje to spolupraci tatinka nebo babicky apod. A vubec se nemusi bat narocneho uspavani. Proste jak dite vi, ze maminka je pryc, tak po ni neteskni, usne behem 10 minut (se mnou usinaly klidne 2 hodiny). A podotykam, ze predtim jsem vubec nechodila nikam sama sportovat nebo s kamaradkou na kaficko. Vzdy jen s detmi. A presto tatinek ten vzdy tyden zvladl naprosto bravurne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
13.3.21 19:18

Um na noc nepotřebuje. Dej vodu, zatni nervy a vdrz
Pár dní se bude dozadovat, pak si zvykne a nejspíš se i přestane budit. Osobní zkušenost u dvou starších :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
244
13.3.21 19:23

Mne se po roce začal syn taky sapat pod tričko, v 15m jsem ho odstavila od kojeni pres den, odvadela jsem pozornost, vic si s nim hrála, rikala mu, že dostane až v posteli. Ted mu je rok a půl a vi, ze kojeni je jen před spaním a rano. Pod triko si uz nedovolí se mi sam sapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 19:23

@Janča6 dekuji za radu… ja si teda rikam ze porad jeste tech 12mes neni tolik jako se tady resi starsi deti… ja teda mam deti 3 ale toho nejstarsiho jsem mela od 7mes na ridke krupicove kasi pres flasku…on celkove byl zlate dite..ale ted ma vek tahne mu 10 rok a asi predcasna puberta ze si to vybira ted :D ta druha to byla moje pupecni snura ta teda nebyla kojena od 4mes a byla taky na flasce ta sama odmitala pak prso zvedal se ji zaludek…ale ted ta posledni ta mi teda dava kapky…nemuzu ani na zachod mam ji hned za sebou…je pravda ze kdyz ji hlidal tatinek a ja zmizela pry byla zlata nez zjistila ze sem prisla to okamzite rev natahovala ruce na me a uz pak neexistovalo abych ji posadila k hrackam…kdyz kolikrat prislo na uspavani od tatky to byla schopna se vztekat a odstrkavala ho…proste s nikym neusne :( proto sem rikala nedej boze kdybych musela do nemocnice nebo nekam odjet tak ta mala se zblazni :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 19:26
@martina.se píše:
Um na noc nepotřebuje. Dej vodu, zatni nervy a vdrz
Pár dní se bude dozadovat, pak si zvykne a nejspíš se i přestane budit. Osobní zkušenost u dvou starších :think:

Zkousela sem ji ocurat vodou…proste neee zatne zuby nebo to zacne plivat a vztekat se hleda proste prso..kolikrat se mi stalo ze sem mela jen tilko vyndala si sama prso prisala se a usnula :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
36
13.3.21 19:28
:mrgreen:

Příspěvek upraven 13.03.21 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 19:30

@LD1 dneska teda sem koukala co to s ni delalo kdyz sem mela mikinu a nemohla.se tam dostat zacala se vztekat a pak zacala me placat kdyz sem.ji rekla ze ted ne az pujde Haji…tak to uz jsem ji zlehka placla.pres plenu :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
K92
874
13.3.21 19:47

Je ještě malinká, mlíčko potřebuje. Málokteré kojené dítě přejde v roce dobrovolně na UM, to už je asi i zbytečné. Já kojila 20 měsíců a asi tak od 14 měsíců jsem zavedla pravidlo, že kojíme jen v ložnici. Pochopil to krásně, v 16 měsících začal spát celou noc sám od sebe. Sem tam se vzbudil, to dostal vodu a bylo to ok. Podle mě je to v roce ještě brzy ukončit kojení, jen si nastav pravidla podle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
13.3.21 19:57

Co ja bych za to dala. Nezlobte se, ale mam bojkotujici miminko a i kdyby takhle prisla jednou byla bych stastna jako blecha. Osobne nejsem zastancem odstavovani deti, nechala bych to na ni. Ale na druhou stranu ma kojeni tesit i vas a pokud netesi, pak to chapu.

Spis to zni, ze potrebuje pohlazeni, uklidneni, ocividne nepotrebuje napit. Co treba zkusit, ze si budete v posteli jen povidat, mazlit se?
Pres den bych asi durazne zakazala lezeni pod tricko. Proste NE. Da se to uz zakazat? Nechat prso ciste na cas, kdyz je to vhodne, svacinka, po obede na dopiti apod. Nedelala bych ale oboji zaroven. Zacala bych urcite dennim kojenim. Nocni je pro deti casto potrebnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 20:26

@Isabelll me samosrejme jako,,kojeni " takove nevadi.. pri kojeni ji mazlim hladim drzim za ruku takze fyzicky kontakt tam samosrejme je laskyplny…o tom zadna…ano taky spis si myslim ze to ma jako potrebu uklidneni pac pri prisani na me uprene kouka a usmiva se… takze spokojenost mi dava najevo jen obcas se bavi tim ze skousne a zatahne za bradavku a to opravdu prijemne neni…takze i pri tomto se ji snazim vysvetlit jako ze TODLE NE… s tim trickem je to boj jak neni po jejim vzteka se a zacne placat do me i po radnym prosazenim Ne! V tu chvili ji davam vyvztekat se do postylky jenze ona zacne tak zoufale volat Mami a natahovat ruce ze ji proste nejde odolat :think:

• Citovat
  • Nahlásit
314
13.3.21 20:40
@Anonymní píše:
@Janča6 dekuji za radu… ja si teda rikam ze porad jeste tech 12mes neni tolik jako se tady resi starsi deti… ja teda mam deti 3 ale toho nejstarsiho jsem mela od 7mes na ridke krupicove kasi pres flasku…on celkove byl zlate dite..ale ted ma vek tahne mu 10 rok a asi predcasna puberta ze si to vybira ted :D ta druha to byla moje pupecni snura ta teda nebyla kojena od 4mes a byla taky na flasce ta sama odmitala pak prso zvedal se ji zaludek…ale ted ta posledni ta mi teda dava kapky…nemuzu ani na zachod mam ji hned za sebou…je pravda ze kdyz ji hlidal tatinek a ja zmizela pry byla zlata nez zjistila ze sem prisla to okamzite rev natahovala ruce na me a uz pak neexistovalo abych ji posadila k hrackam…kdyz kolikrat prislo na uspavani od tatky to byla schopna se vztekat a odstrkavala ho…proste s nikym neusne :( proto sem rikala nedej boze kdybych musela do nemocnice nebo nekam odjet tak ta mala se zblazni :roll:

U nas taky neexistovalo uspani od tatinka, pokud jsem byla na dosah. Ale sama pisete, ze kdyz jste byla pryc a mala zustala s tatinkem, tak byla zlata. Verim, ze i to uspavani s tatinkem by slo snadno, kdybyste nedej boze musela do nemocnice. Na druhou stranu souhlasim, ze 12 mesicu je jeste docela malo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
13.3.21 20:45

@Janča6 tak urcite kdyz by vedela ze ji nic jineho nezbyde asi by s nim usla… ja sem i premyslela ze na leto odbouram spani s nami v posteli..naucila sem si ji takhle uz v porodnici bylo to pohodlnejsi co se tykalo kojeni..ale ted je to mazec :D vecne dokopana domlacena :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
13.3.21 21:02
@Majky28 píše:
@Janča6 tak urcite kdyz by vedela ze ji nic jineho nezbyde asi by s nim usla… ja sem i premyslela ze na leto odbouram spani s nami v posteli..naucila sem si ji takhle uz v porodnici bylo to pohodlnejsi co se tykalo kojeni..ale ted je to mazec :D vecne dokopana domlacena :D

Ja si myslim, ze by fakt nedelala zadne problemy :) A s tim spanim v posteli - ja tak mela naucene vsechny 3 starsi. Prave ze to bylo mnohem pohodlnejsi nez v noci vstavat :) Manzel od narozeni nejstarsi spal v jine mistnosti, aby se vyspal do prace. A teda s tou nejstarsi jsem mela ocistec - prvnich 6 mesicu provriskala 16 hodin denne, v postylce nechtela za boha spat.

Ted u nejmladsi jsem se zarekla, ze ji nebudu ucit na spani s mnou v posteli. Ona je nastesti zlata a nedela ji problem spat v postylce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 21:17

@Janča6 je ja si ji vzala k sobe pouze na jednu noc pac mi zvracela z mlicka…a uz tam zustala do ted :D takze si funime do obliceje navzajem… :mrgreen: jen ted uz zabira vic mista nez jako miminko :mrgreen: :) a priznam.se ze kdyz se jdu v noci napit a vylezu z postele pri navratu do postele.mam pocit ze budu spat asi na zemi :D :lol: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat