Rada jak vyklopit bábovku ze silikonové formy

Anonymní
17.1.20 00:04

Ráda jak vyklopit bábovku ze silikonové formy

Holky musela jsem mít tuto formu, líbila se mi i bábovka z ní je pěkná. Bohužel se mi nedaří bábovku vyklopit abych ji mela celou. Vršek mi vždy zůstane ve formě. Bábovka je sice pečená, ale po vyklepnuti není celá. Formu jsem před prvním použití umyla jarem jak jsem se dočetla a vymazal máslem. Bohužel se nepovedla. Můžete prosím někdo poradit jak docílit po vyklepnuti z formy pěkně bábovky? Vyklepavam teplé tak nevím co dělám špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.1.20 00:10

Přidávám ještě foto aby bylo vidět o jakou formu se jedná.

• Nahlásit
  • Citovat
3810
17.1.20 00:10

Podle mě zásadní chyba je vyklepávat to teplé. Já vždy nechám celkem dost zchladnout a pak ještě lehce špejlí oddělím od stěn, na 99,99% vypadne celá jak z teflonu, tak ze silikonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
17.1.20 00:11

Ty silikonové formy jsou oproti klasickým trochu opruz.
Já osobně nechávám před vyklopením tak 15 minut vychladnout, ale jsou na to různé názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
17.1.20 00:21

Kromě vymazání máslem zkuste formu i vysypat buď hrubou moukou, nebo pokud se to chuťově hodí tak jemně strouhaným kokosem. Z měkkých forem je třeba vyklepávat až vlažnou bábovku jinak se bude rozpadat. Ještě horké se vyklepává z kameninových a keramických forem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1645
17.1.20 00:24

Až bude studena.. A vždycky jakoby ten vršek promacknu než ho vyklopim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
17.1.20 00:39

Mě se ji zatím podařilo vždy vyklopit celou (i horkou). Pořádně formu vymažu máslem a posypu moukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
17.1.20 00:57

V čem je tedy výhoda těch silikonových, když se stejně mají vymazávat a vysypávat? :nevim: Tím spíš, když je to netřiditelný, nerecyklovatelný plast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2285
17.1.20 01:05

Uvnitr vymazat maslem, trochu poprasit moukou, po upeceni otocim na prkynku a necham babovku vychladnout. Ono se to od te formy odlepi, silikon zpevni a je to cajk. Kazdopdne problem mam nejvic s olejovou babovkou, treba orechovka jde vyklopit i za tepla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 03:33

Mám taky silikonovou a nevymazávám…nechávám zchládnout nebo pokud spěchám, napustím dřez studenou vodou a bábovku do něj dám a něčím zatížím…pak to jde samo ;) samozřejmě někdo může namítnout něco o spotřebě vody, ale já ji dělám tak 1× za půl roku, tak to neřeším :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5887
17.1.20 05:55
@MrsNorris píše:
V čem je tedy výhoda těch silikonových, když se stejně mají vymazávat a vysypávat? :nevim: Tím spíš, když je to netřiditelný, nerecyklovatelný plast.

Asi tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
17.1.20 06:11

Mam tuto formu doma. Vymazat, vysypat moukou a pred vyklepnutim nechavam vychladnout. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 06:20

Silikonovou formu vymazat nemusíte. Dělala jsem ji stokrát, různé recepty a vždy jen vyplachla studenou vodou. Po upečení nechám tak pět, deset minut vychladnout a vypadne skoro sama. :palec: nicméně není nad formy plechové, skleněné, atp. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 06:29

Nevymazavám, horkou bábovku překlopím na talíř a přikryju morkou utěrkou, za pár minut jde krásně sundat :palec: Pomáhá to téměř u všeho co nejde vyklopit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
17.1.20 06:57

Ahoj je dobré formu vymazat a vysypat moukou kokosem nebo strouhankou… Po upečení přes ní dám prkénko a preklopim… Nechám ji stát preklopenou a přes formu hodím utěrku namočenou v ledové vodě. Jakmile forma trochu vychladne bábovka se pustí sama. Pokud ne stačí trochu klepnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama