Rada¨- od kdy UM 2 a dokrm?

14569
20.5.17 13:04

rada- od kdy UM 2 a dokrm?

Ahojte holky,

potrebuju radu od zkusenych.

mam doma 6 mesicni holcicku. je 66cm velka a vazi 7,5kg. Podle pediatra prospiva ukazkove. Mala je od narozeni na UM.

Pediatr se mne ptal na prikrmy a na to, jake davam UM ted. Rekla jsem mu, ze mi v porodnici rikali, ze muzu davat Hipp combiotic 1 az do konce prvniho roku ditete. Pediatr na to, ze to teda ne, ze mam najet na 2, protoze to je od 6 mesicu. Jenze z dalsi diskuze vyplynulo, ze on nema o tom umelem mleku ani paru. Nebylo by to poprve, co nema ani zakladni informace. On si nic nezistuje, nic nevi (a zrejme se ani nezajima). Sam se prokecl, ze vlastne ani nevi, cim se ta 2 od 1 lisi, ale necim to asi bude… nebo ze by to byl jenom nejaky marketingovy tah? No on vazne nevi, ale mam zacat davat 2.

Co jsem se docetla na netu, tak UM 2 je mene kaloricke, protoze jak dite prestava tak rapidne rust, tak ma i nizsi spotrebu, tak aby nebylo prekrmene.
Musim se ale priznat, ze pediatrovi po tomto rozhovoru moc neduveruju. Mne v porodnici rikali, ze muzu davat klidne do 1 roku zivota a moje mala po kazde zmene mleka blije, ma prujem a prdicky. Mne se menit nechce.

Takze uvazuju, co dal. Prikrmy davam uz skoro mesic a male mooooc chutna. Neni problem do ni dostat klidne i celou sklenicku. Davam ji jenom pulku, protoze po prikrmu nasleduji zazivaci potize (blinkani, zacpa, nadymani i prujem). Kdyz ji nejaky prikrm nesedne, tak davam pak den nebo dva pauzu, aby se zazivani zase upravilo a krmim jenom mlekem.

Prosim zkusene, aby mi poradily:

1. kolik prikrmu davat? Pokud ona sni celou sklenicku, mam dat celou a uplne vynechat UM? Ted to delam tak, ze dam polovicku sklenicky a 130ml UM. Kdyz neprikrmuju, tak bezna davka UM je 200ml pet krat za den.

2. Jak bojovat proti zabetonovani? Po prikrmu spatne kaka, lezou z ni drolici se bobky a je to za velkeho tlaceni a trapeni.

3. Zacaly byste davat UM 2, i kdyz v porodnici doporucovali zustat na 1 az do jednoho roku?

Dale, uvitala bych nejake napady na prikrmy, protoze: dyne ji nadyma, po mrkvi ma zacpu, po kasicce taky, po cukete prujem. Po brambore boleni briska. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

195
20.5.17 13:35
:think:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
20.5.17 13:51
@slečna97 píše: :think:

vycerpavajici odpoved :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
20.5.17 14:05

Meli jste prikrm zavadet od ukonceneho 4 mesice, a ted uz jste meli být u masa a mozna i u ovoce, mate v tom kapanek chaos, nic ve zlem, k mrkvi je potřeba dat trosku másla aby nebyla zacpa, rozhodne jen prikrm a mliko později, klidne nechte 1, 2 je spis konzistenci vic zahustena, ale neobsahuje tolik kalorii, klidne 1, popřípadě můžete zkusit vzorek 2 a jinak pokus ma stolici jako michana vejce tak to neni špatně, nekdy je dobry dat svestkovou šťávu

Příspěvek upraven 20.05.17 v 14:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
20.5.17 14:09
@tumpach píše:
Meli jste prikrm zavadet od ukonceneho 4 mesice, a ted uz jste meli být u masa a mozna i u ovoce, mate v tom kapanek chaos, nic ve zlem, k mrkvi je potřeba dat trosku maska avy nebyla zacpa, rozhodne jen prikrm a mliko později, klidne nechte 1, 2 je spis konzistenci vic zahustena, ale neobsahuje tolik kalorii, klidne 1, popropadne můžete zkusit vzorek 2

ja ve 4 mesici prikrm davat nechtela. Mala od narozeni bojuje se zazivacima potizema a nechtela jsem ji zbytecne zatezovat traveni. Nekdy pred asi mesicem se to pomalu zacalo zlepsovat, takze jsem sama videla, ze uz je pomalu pripravena a jak vidis, tak po kazdem prikrmu se to zase zhorsi. Takze na 4 mesicich opravdu NE.

Jinak jsem tvou radu „rozhodne prikrm a mleko pozdeji“ nepochopila. Navrhujes, abych nemichala prikrm s mlekem? Na sklenickach prikrmu je ale napsane, ze mam dat par lzicek a pak dokrmit mlekem. Tak nevim. Jsem poprve mama, tak v tom trochu tapam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
20.5.17 14:15

Je nám 7m, davam Amilk2 asi 2krat za 24hodin, nekdy jednou, protože mi mléko občas bojkotuje… Mudr v tom problém nevidi, jen mi řekla, že musí mít 3krat denně mléčné výrobky. Podle mě je ta 2 min kalorická protože už jedí zeleninu a ovoce, tak aby nepribirali 2krat tolik… Malej měl ze zacatku taky bolení, ale časem se to srovnalo. Teď konečně zvládl i květák. Já začala prikrmovat ve 4.mesici a bolení se naopak zlepšilo, teď v 7m už je to spíš výjimečně že ho bolí břicho. Do každého jídla dávám bio olivový olej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
20.5.17 14:15

No tak za prve bych prikrmy varila sama, precti si co je v tech sklenička ch za fuj tajbl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
20.5.17 14:19

Já už nedávám mléko když sní půl skleničky a víc. Ale my už dáváme příkrm od čtvrtého měsíce a papa už masíčko i rybu a už najizdime i na ovocné svačiny. Teď bude mít malá půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
20.5.17 14:20
@warita píše:
ja ve 4 mesici prikrm davat nechtela. Mala od narozeni bojuje se zazivacima potizema a nechtela jsem ji zbytecne zatezovat traveni. Nekdy pred asi mesicem se to pomalu zacalo zlepsovat, takze jsem sama videla, ze uz je pomalu pripravena a jak vidis, tak po kazdem prikrmu se to zase zhorsi. Takze na 4 mesicich opravdu NE.Jinak jsem tvou radu „rozhodne prikrm a mleko pozdeji“ nepochopila. Navrhujes, abych nemichala prikrm s mlekem? Na sklenickach prikrmu je ale napsane, ze mam dat par lzicek a pak dokrmit mlekem. Tak nevim. Jsem poprve mama, tak v tom trochu tapam.

Ono každý ditko to má asi jinak… Můj malej snědl celou dávku oběda už třetí den :lol:… Je pravda, že já jsem nejela úplně podle zásad a rovnou jsem mu smichala 3druhy zeleniny, protože jeden druh prostě nechtěl :mrgreen:… A když měl bolení, tak jsem na pár dní vynechala nadymavou zeleninu. Vše dělám, tak jak to cítím, když mi někdo radi, že bych to měla dělat tak a já prostě cítím, že to není správné, tak si vyslechnu rady a udělám si to podle sebe. Řiď se instinktem to je to nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
20.5.17 14:21
@tumpach píše:
No tak za prve bych prikrmy varila sama, precti si co je v tech sklenička ch za fuj tajbl

precetla jsem si, co je v tech sklenickach, je to 100% bio.

Dekuju za kousave rady, neco prijemneji ladeneho napsat neumis? Jenom mne zdrbat, ze v tom mam chaos a ze jsem pozadu, i kdyz vubec nevis, co my jsme si vytrpeli s travenim? Nemuzu a nebudu tady vypisovat romany, co vsechno jsme prodelaly za poslednich 6 mesicu. Pokud jsem se rozhodla zacat az ve 5 msicich, nejaky duvod to asi mit bude.

Sklenicky vybiram s rozmyslem, pokud je ve slozeni napsane, ze obsahuje 100% bio karotku apod, vychazim z toho, ze to tak je. Az bude na zahradce dozravat vlastni zelenina, mohu pak varit svoje prikrmy ze zarucene bio zeleniny vlastni vyroby. Do te doby duveruju bio potrave ze sklenicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
20.5.17 14:22

Promin nevim jake pouzivas sklenicky, jinak bybych timel poradit pediatr, co a jsjak

Příspěvek upraven 20.05.17 v 14:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
20.5.17 14:24

@warita no vidis tak nejdriv napis jake pouzivas sklenicky, prave kdyz mas jen karotku bez oleje olivovyho tak privodi zacpu samotna mrkev

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
20.5.17 14:33

@warita nemyslim zle, ale dite vase ji, buďte radi, uz mam jednu dceru velkou a tatak mi od 3 let až do 11 nejedla skoro nic, to je teprve peklo, co dite sni to vyzvraci, to je hrozna bezmoc a lidi koukají jako kdybych ji nedala najíst

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
20.5.17 15:04
@tumpach píše:
@warita nemyslim zle, ale dite vase ji, buďte radi, uz mam jednu dceru velkou a tatak mi od 3 let až do 11 nejedla skoro nic, to je teprve peklo, co dite sni to vyzvraci, to je hrozna bezmoc a lidi koukají jako kdybych ji nedala najíst

to je mi lito.

No kupuju bud Hipp bio, nebo nejakou tu vlastni znacku od DM, taky bio. Zatim sedl nejlepe prikrm „zeleninovy mix“ od hippu, obsahuje karotku, brambor, kvetak a hrasek. Sice mala je zabetonovana a trochu ublinkla, ale neboli ji brisko.

Jinak, zkousela jsem ji uvarit vlastni prikrm z cukety a karotky. Oboji v bio kvalite. Trochu masla jsem pridala. Mela z toho prujem. Ale muzu zkusit znova, at si zvyka potvurka. Nekdy ta pevna strava prijit musi.

A teda mam ji dat jenom prikrm a zadne UM potom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
20.5.17 15:31

@warita já bych jí to mlíko už nedávala, a jedna uživatelka nahoře psala, že nedává :), zkus nedávat a uvidíš, místo másla můžeš zkusit bio olivový olej :), třeba to bude lepší, třeba jí nemusí dobře dělat v tom mixu ta mrkev, ale nevím :), co dítě to prostě originál :lol: :lol:, zkoušet a zkoušet, můžete místo květáku zkusit nějaký příkrm s brokolicí, neměla by nadýmat :nevim:, no on by se jeden příkrm měl zkoušet 3 dny za sebou :nevim:, to jsem někde četla, a jinak to mlíko neřeš :dance: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama