Rada od maminky na vztahy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
RosieR
Nováček 6 příspěvků 27.07.19 22:30
Rada od maminky na vztahy

Zdravím ženy. Maminku nemám, starší sestru taky ne a vlastně ani žádnou blízkou kamarádku, se kterou bych řešila osobní věci, přeci ale si občas každá holka potřebuje s někým popovídat a dostat radu do života. A tak jsem našla tohle.
Nemám se vztahy moc zkušeností, vlastně jsem žádný pořádný nikdy neměla, až dokud nepřišel kolega z práce. Zamilovala jsem se hned první den, ne do vzhledu, ale do jeho osobnosti. Postupem času se to zvětšovalo a bylo jasné, že to cítí stejně. Dali jsme se dohromady a já se cítila vážně šťastná, jelikož to byl prostě ten kluk na kterého jsem čekala. No co se nestalo, po týdnu mi řekl, že mě má fakt moc rád, ale že ke mě musí být fér a říct mi, že pořád musí myslet na jeho bývalou, s kterou byl před rokem. Že si myslel, že už je to pryč, ale že není a nechce mi ublížit, takže je lepší když spolu nebudeme.
No to bylo před několika měsíci. Od té doby jsme měli období kdy jsme spolu mluvili, nemluvili, byli na sebe naštvaní, snažili se být kamarádi, pak nemluvil on se mnou, pak já s ním, jak paličaté děti. Teď ale přišlo období, kdy jsme se vrátili zpátky tam, kde jsme byli, než jsme zkusili vztah. Jsme jako nejlepší kamarádi. Vždycky ale využije příležitost aby mě mohl obejmout, usmívá se na mě už z dálky a podobně. No a já tomu zas dala a znovu se do něj zamilovala. A snad ještě víc než poprvé. Občas si říkám, že to třeba cítí znovu stejně, ale mám strach cokoliv podniknout. Je to nejlepší člověk jakého jsem kdy poznala a chci si ho udržet v životě. Nechci o něj přijít, ale nevím co si s ním počít. Nechápu chlapskou logiku, vážně ne. A teď bych se maminky zeptala, jak poznám, jestli u něj obstojím? Měla bych zkusit o něj zabojovat, nebo to radši nechat a být s ním kamarádka? Bojím se s ním o tom mluvit, jelikož ho nechci vyděsit a přijít o něj úplně. Co si s ním mám počít??

Reakce:
Lucie1906
Kecalka 398 příspěvků 27.07.19 22:42

Píšeš že o něj nechceš přijít, protože je to nejlepší člověk jakého si kdy potkala. Avšak tvrdila by jsi to samé kdyby jsi do něj zamilovaná nebyla? Myslím že ne. Tohle celé ke začarovaný kruh, takže moje rada zní - přeruš s ním veškerý kontakt a začni se učit žít bez něj, najdi si někoho kdo o tebe bude stát protože nemůžeš být kamarádka s někým koho miluješ aniž by ses netrápila, tudy cesta opravdu nevede. Chápu že je to těžké ale nic lepšího ti poradit nedokážu, zvedni se a jdi dál, a za pár let se tomu ještě zasměješ protože jinak budeš stát pořád na jednom místě a na to je život příliš Krátký :hug:

Roach
Kecalka 205 příspěvků 27.07.19 22:43

Na rovinu bych se ho zeptal, zda chce být pouze kamarád a nebo něco víc.

Pokud by chtěl být pouze kamarád, je pak už pouze na Tobě, zda to ustojíš (protože ho miluješ) a nebo se raději pokusíš „odmilovat“

Pokud by chtěl víc, je potřeba mít jistotu, že to nebude hrát na obě strany… Je to drsné, ale takový je život. Rozhodně bych nijak"nesoupeřil"… Láska má být vzájemná. On Tě musí chtít stejně jako Ty jeho. Pokud to tak není a ten jeden ve vztahu je platonicky zamilovaný a ten druhý není… v naprosté většině případů to nedopadá dobře. Oba jste si rovni. On není nic víc. Musíš vědět, že i jemu na Tobě záleží. Mužskou logiku v tom nehledej. Tohle je jasné jako facka.

Záleží mu na Tobě? Tohle je základní otázka. Pokud něco cítí k ex přítelkyni ale chce být s Tebou, pokud si nedokáže vyřešit minulost, tak pak je odpověď jasná. Nezáleží. Respektive ne tolik jako Tobě záleží na něm a tam může být jádro problému.

@RosieR

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 31359 příspěvků 28.07.19 01:06

Ahoj. Tak doufám, že za pár let nebudu muset něco podobného řešit se svou dcerou - taky nemá mámu. Ale k věci: Na rovinu bych se ho zeptal, co k tobě cítí a podle toho bych se zařídil. :mavam:

Uživatel je onlineHoa Mai
Kelišová 6647 příspěvků 14 inzerátů 28.07.19 12:02
@mrav píše:
Ahoj. Tak doufám, že za pár let nebudu muset něco podobného řešit se svou dcerou - taky nemá mámu. Ale k věci: Na rovinu bych se ho zeptal, co k tobě cítí a podle toho bych se zařídil. :mavam:

Tvoje dcera sice nema mamu, ale ma tatu, ktery ji to treba vysvetli z pohledu chlapa. Ja bych ji treba rekla, at se na nej vyprdne, kdyz se nedokaze vyzvejknout, ale treba se tim snazi neco rict a ja jako zena nerozumim reci jeho kmene.

mývalova žena
Kecalka 153 příspěvků 28.07.19 19:07

Zeptej se ho na rovinu a pokud bude stále váhavým střelcem, nech ho jít. Někdy člověk musí ujít sebetrýznění sám.

A taková rada dl života - zamakej na tom, abys měla nějaké přátele. Nemusíš být party girl a mít známého na každém rohu, ale mít aspoň jednoho dva dobré přátele, to je k nezaplacení a v životě je to sakra důležité. I když jsi se třeba neučila být sama, není nad to mít možnost alespoň jednou za čas upustit páru s nějakou kámoškou u vína/čaje apod.

RosieR
Nováček 6 příspěvků 30.07.19 02:39

Asi máte všichni pravdu a nejlepší by bylo si s ním na rovinu promluvit. Jenže já se jednoduše bojím toho, že ho vyděsím, když mu řeknu, že k němu znovu něco cítím a dostaneme se na bod mrazu. S lidma to já neumím, je těžký najít lidi okolo kterých se cítím pohodlně. Takže ho jednoduše nechci ztratit. A to nemyslím jako kluka, ale jako člověka. Občas když mě obejme, nebo se ke mě přitulí, mám takový pocit, že možná mě pořád ještě/znovu rád má. Ale co když je paličatý a umane si, že bude čekat na ní?? A ona má navíc ještě přítele a bydlí někde v Holandsku! Nevím jestli má cenu mu vysvětlovat, že ta holka o něj očividně nestojí a on nemůže strávit svůj život pozorováním jí jak se za chvílí vdává a má děti, zatímco on je sám. On pořád věří, že ona ho miluje, i když zároveň miluje někoho jiného.
Mám mu to zkusit vysvětlit?? Nebo je lepší navrhnout čistý start??

zu.syk
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 30.07.19 08:07

@RosieR Snažit se mu cokoliv ohledně jeho bývalé přítelkyně vysvětlovat podle mě nemá žádný smysl. On sám musí vědět, jak se v tomhle směru věci mají…

Ještě by mě zajímalo, jak se chová k ostatním lidem? Jestli není všeobecně takový vřelejší a kontaktnější? Víš co myslím? Někteří lidé se prostě ostatních rádi dotýkají a často se už z dálky usmívají…

Uživatel je onlinePettcherry
Kecalka 383 příspěvků 30.07.19 08:14

Takových lásek, kdy jsem byla do kluka zamilovaná a já pro něj jen kámoška a vrba, jsem měla spousty a kýble slz vyplakaných… pořád jsem čekala, kdy ten dotyčný přijde na to, že já jsem pro něj ta skvělá, a nechtěla jsem o tu blízkost člověka přijít, tak jsem se masochistiky pasovala aspoň do role kamarádky a byla vděčná i za polibky po dvou láhvích vína, který byly dotyčnýmu ráno trapný… Ale nikdy se nestalo, že bych jako čekatelka docílila kýženého výsledku… ovšem dokonale Tě chápu… Ono je to aspoň NĚCO…

RosieR
Nováček 6 příspěvků 31.07.19 02:11
@zu.syk píše:
@RosieR Snažit se mu cokoliv ohledně jeho bývalé přítelkyně vysvětlovat podle mě nemá žádný smysl. On sám musí vědět, jak se v tomhle směru věci mají…Ještě by mě zajímalo, jak se chová k ostatním lidem? Jestli není všeobecně takový vřelejší a kontaktnější? Víš co myslím? Někteří lidé se prostě ostatních rádi dotýkají a často se už z dálky usmívají…

Není takový že by se ke každému tulil na potkání. Tím jak se usmívá myslím to, že se najednou usmívá stejně, jako se usmíval, než jsme se dali dohromady poprvé. Potom co jsme se rozešli mě spíš ignoroval, dával si pozor aby ke mě náhodou nestál moc blízko a tak, ale teď jsme zpátky tam, kde jsme byli.

RosieR
Nováček 6 příspěvků 31.07.19 02:13
@Pettcherry píše:
Takových lásek, kdy jsem byla do kluka zamilovaná a já pro něj jen kámoška a vrba, jsem měla spousty a kýble slz vyplakaných… pořád jsem čekala, kdy ten dotyčný přijde na to, že já jsem pro něj ta skvělá, a nechtěla jsem o tu blízkost člověka přijít, tak jsem se masochistiky pasovala aspoň do role kamarádky a byla vděčná i za polibky po dvou láhvích vína, který byly dotyčnýmu ráno trapný… Ale nikdy se nestalo, že bych jako čekatelka docílila kýženého výsledku… ovšem dokonale Tě chápu… Ono je to aspoň NĚCO…

Přesně to je asi ono.. na druhou stranu si říkám, že nechci jen čekat coby kdyby a pak litovat, že jsem to nezkusila, jenže se jednoduše bojím.

zu.syk
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 31.07.19 11:47
@RosieR píše:
Není takový že by se ke každému tulil na potkání. Tím jak se usmívá myslím to, že se najednou usmívá stejně, jako se usmíval, než jsme se dali dohromady poprvé. Potom co jsme se rozešli mě spíš ignoroval, dával si pozor aby ke mě náhodou nestál moc blízko a tak, ale teď jsme zpátky tam, kde jsme byli.

Fajn, tak chronický objímač to není :D
Nicméně když tě obejme, tak přece musíš cítit, jestli to je jenom kamarádské obejmutí, nebo je v tom něco víc… myslím, že to se (bez ohledu na zkušenosti/nezkušenosti) pozná… :nevim:

Váš příspěvek
Reklama